Toaletní stolky

Toaletní stolek je pro mnohé nezbytným dámským doplňkem. Tento typ nábytku najdete nejčastěji v ložnici a mnohdy nechybí ani v dívčích pokojích.

Menší stolek lze umístit i do koupelny. Nedílnou součástí každého toaletního stolku je pochopitelně větší zrcadlo, chybět nesmí ani úložné prostory na kosmetické přípravky či pomocníky v péči o vzhled. Součástí stolku pak může, ale nemusí být židle nebo sedátko.

Toaletní stolky se obvykle vybírají podle designu. Tento nábytek by měl ladit s ostatním vybavením místnosti. Na výběr máte stolky vyrobené z různých materiálů, které se liší vzhledem, dekorem a pochopitelně velikostí. Velmi žádané jsou stolky s osvětlením.

Porovnat ceny toaletních stolků

Typy

Při výběru narazíte na několik vlastností, kterými se stolky odlišují. Podle toho se jednotlivý nábytek dělí na stolky se zrcadlem, s osvětlením, s taburetkou, nebo se zásuvkami. Vybírat však můžete i mezi stolky, kterým nechybí ani jedna tato vlastnost. Součástí takového toaletního stolku je tedy zrcadlo, taburetka, zásuvky i osvětlení. Svoje toaletní stolky mají také děti.

Zrcadlo

Když se řekne toaletní stolek, představí si každý designový kus nábytku se zrcadlem. Drtivé většině toaletních stolků zrcadlo opravdu nechybí. V minimálním množstvím však lze koupit i stolek bez zrcadla. Jedná se o jednoduchý stolek, jehož součástí jsou pouze zásuvky. Tyto stolky lze postavit pod nástěnné zrcadlo nebo zrcadlo v případě potřeby dokoupíte později.

Osvětlení

Tato prakticky jediná významnější funkce je u stolků velmi žádaná. O osvětlení se stará různý počet LED žárovek. Ty mohou být umístěny kolem celého zrcadla. Velmi vkusné jsou stolky, se svítícím zrcadlovým rámem. A některé modely osvětlení nemají, avšak umožňují jeho dodatečné dokoupení.

Taburetka

V případě, kdy je součástí stolku taburetka, máte hned o starost méně. Taburetka se stolkem dokonale ladí a během zkrášlovacích procedur je zcela dostačující. Nedílnou součástí této židle je i pohodlné polstrování, obejít se však musíte bez opěradla. Taburetky zpravidla nelze výškově nastavit, je tedy vhodné posezení před stolkem před nákupem vyzkoušet.

Zásuvky

Také zásuvky jsou u toaletních stolků běžným doplňkem. Některé jednoduché stolky mají pouze jednu velkou popřípadě dvě malé zásuvky. Jestliže využijete více úložných prostor, bude se vám hodit stolek, jehož součástí je zásuvková nebo šuplíková skříňka.

Velikost

Na trhu jsou k dostání stolky mnoha tvarů a velikostí. Koupit můžete stolek spíše vyšší a užší, nebo naopak nižší a širší. Velikost se odvíjí nejen od prostoru, který můžete stolku v místnosti obětovat.

Myslet musíte i na praktickou stránku věci, na stolek by se mělo vlézt pohodlně vše, co si budete přát. Jeden parametr je však víceméně společný. Jedná se o výšku stolků, která bývá standardně od 72 – 75 cm.

Materiál

Na výrobu toaletních stolků se používají stejné materiály, jak na výrobu jiného nábytku. Nejdražší jsou stolky vyrobené z masivu. Levnějším materiálem je MDF nebo LTD. Dětské stolky se vyrábí z plastu.

  • Masiv – nábytek vyrobený z masivu je velmi pevný a stabilní. Žádaný je i pro svoji dlouhou životnost. Deska dřevěného toaletního stolku by měly mít vždy povrchovou úpravu. Ta zabrání poškození dřeva v případě, kdy se dostane do kontaktu s agresivními kosmetickými přípravky.
  • MDF – jsou dřevovláknité desky, které se používají na výrobu nábytku velmi často. Předností tohoto materiálu je nižší pořizovací cena a značný výběr různých dekorů nebo povrchových úprav. Výhodou je v tomto případě také snadná údržba.
  • LTD – označení pro laminátové dřevotřískové desky, které se svými vlastnostmi příliš neliší od materiálu MDF. Také materiál LTD nabízí mnoho barev i povrchových úprav. Hrany nábytku bývají polepeny ABS nebo papírovou páskou. Tato úprava zajistí hranám vyšší odolnost vůči vlhkosti i oděru. Kvalitní nábytek by měl mít šířku desky cca 18 mm. Slabší materiál se může prohýbat.

Konstrukce

Toaletní stolek může být samostatně stojící nebo závěsný.

Samostatně stojící

V drtivé většině jsou k dostání samostatně stojící stolky, které se liší počtem zásuvek a dalších úložných prostor. Tyto stolky lze koupit v mnoha velikostech, přesto se jedná o prostorově náročnější řešení, které nemusí každému vyhovovat. Samostatně stojící stolky se umísťují do ložnic, dětských i dívčích pokojů.

Závěsné

V menším množstvím jsou k dostání závěsné stolky. Tyto typy jednoduše zavěsíte na zeď pod zrcadlo. Zrcadlo obvykle nebývá součástí stolku a je tedy nutné ho pořídit samostatně. Závěsné stolky mají mnohem méně úložných prostor, většinou jsou doplněny 1 – 2 šuplíky. Závěsné stolky jsou mnohem menší, zavěsit je můžete v ložnici, ale vhodné jsou i do koupelny.

Značka

Toaletní stolky mají mnoho podob, kromě moderního stylu, můžete koupit stolek v retro, venkovském, vintage či minimalistickém stylu. Zvolit můžete obdélníkový, oválný, čtvercový a jiné tvar. Díky širokému výběru lze pořídit praktický stolek do velkých i malých prostor. O velkou nabídku se starají oblíbení výrobci, mezi kterými nechybí Kondela, Nábytek Mikulík, Aga, Goleto, Casarredo, vidaXL a mnoho dalších.

Cena

Toaletní stolky jsou poměrně dostupné. Stolky s jednodušší konstrukcí vyjdou na cca 2 000 Kč. K dispozici budete mít zrcadlo a menší množství úložných prostor. Koupit však můžete stolek s osvětlením i taburetkou.

Větší stolky s více úložnými prostory stojí od 2 – 4 000 Kč. Zastoupeny jsou moderní i retro stolky, které mají dělená zrcadla. Zrcadla umístěná po strach lze mnohdy natáčet, což je pro každou ženu velmi praktické. Jestliže hledáte stolek s netradičním vzhledem, budete se muset poohlédnout mezi dražšími stolky, ty lze koupit do 8 000 Kč.

Porovnat ceny toaletních stolků

Otázky a odpovědi

V čem je toaletní stolek výjimečný?

Největší předností těchto stolků je pohodlí, které vám při každodenní úpravě zevnějšku poskytnou. Díky úložným prostorám budete mít vše, co v péči o vzhled potřebujete na jednom místě. Do stolku umístíte nejen kosmetiku, ale i šperky či další různé módní doplňky či přístroje, které vám pomohou při čištění pleti, či v péči o vlasy.

Kam stolek umístit?

Ne každá žena má to štěstí, že může toaletní stolek používat vždy před odchodem do práce. Jestliže patříte k ženám, které opouští domov dříve než manžel, nebudete pravděpodobně chtít svůj protějšek ráno budit.

Proto před nákupem stolku dobře zvažte, kdy a jak budete chtít stolek využívat. Právě podle toho se rozhodněte, kam svůj toaletní stolek umísíte. Myslete i na to, že před stolkem budete sedět a potřebovat tak budete i dostatek prostoru pro pohodlné sezení.

Jak velký úložný prostor budu potřebovat?

To, kolik úložného prostoru využijete, souvisí s množstvím věcí, které při péči o sebe sama potřebujete. Do toaletního stolku však můžete umístit také šperky nebo další maličkosti. Někteří úložné prostory využijí i při uskladnění školních pomůcek, knih nebo oblečení.

Závěr

Toaletní stolek je nábytek, který potěší každou ženu, slečnu i malou holčičku. Nabídka na trhu je velká a není tedy žádný problém stolek sladit s ostatním nábytkem v místnosti. Velmi oblíbené jsou stolky v minimalistickém stylu, které zapadnou do každého interiéru a oblíbené jsou i pro svoji jednoduchou údržbu.

Koupit však můžete i velmi zdobné stolky, které potrhnou vzhled každé místnosti. Při výběru toaletního stolku je však nutné myslet i na jeho praktičnost. Dobře tedy volte množství úložných prostor a zvažte, zda by se vám nehodil stolek s LED osvětlením.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.baumax.cz, www.dona-shop.cz, www.dumdekorace.cz, www.hmnabytek.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (56 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Pokud přemýšlíte, jak vylepšit ložnici a udělat si malou radost, pak doporučuji vhodný toaletní stolek, nejlépe do rohu místnosti. Vypadá to vkusně, člověk se má kde v klidu upravit a dost se toho do něj vejde. Osobně preferuji venkovský styl, ten přesně vyhovuje mým potřebám.

  2. Moje paní pořád básnila o toaletním stolku, tak jsem se nabídl, že jí ho vyrobím, no to nechtěla. Tak jsem jí objednal parádní stolek s velkým zrcadlem i osvětlením, aby se pořádně viděla a je spokojená. Platil jsem tedy skoro 5 tisíc, ale hlavně, že jí vyhovuje, to je zásadní.

  3. Já jsem objednával toaletní stolek s osvětlením pro maminku, protože si ho moc přála a neustále o tom hovořila, že by se jí v ložnici vyjímal a jak ho mívala jako mladá holka. Neváhal jsem a objednal jsem Halmar Hollywood v bílé barvě a byla nadšená.

  4. Udělala jsem si radost k narozeninám a koupila si překrásný toaletní stolek. Je praktický, prostorný a moc hezký.

  5. Přítel mi koupil k výročí velmi elegantní toaletní stolek Goleto se zrcadlem. Je překrásný a velmi praktický.

  6. Pořídila jsem si toaletní stolek Halmar Hollywood bílý a vypadá luxusně. Člověk se může bez problémů upravit, aniž by musel spěchat a vše dělat na poslední chvíli u zrcadla v předsíni.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo