Trivago

Platforma internetového srovnávače hotelů a jiných ubytovacích kapacit byla založena již v roce 2005 a v roce 2011 rozšířila svou verzi i do České republiky, v dnešní době působí na 53 světových trzích. Trivago pomáhá zákazníkům najít to nejlepší a zároveň možná i nejvýhodnější ubytování nejen v hotelích ze 190 zemí světa. V následující recenzi se dozvíte nejen principy, na kterých funguje internetová stránka Trivago, provedeme vás celým procesem od vyhledávání pobytů až po jejich rezervaci a možná vám pomůžeme v rozhodování se, zda se vám vyplatí vyhledávač ubytování Trivago využít či nikoliv.

Trivago

Co je Trivago?

Společnost Trivago patří svým zaměřením do odvětví cestovního ruchu, ačkoliv se její stránky zaměřují pouze na vyhledávání, srovnání a recenze ubytování. Trivago spolupracuje s webovými stránkami které nabízejí rezervaci ubytování, mezi nejznámější patří Booking.com, Expedia nebo HRS, celkově se ovšem jedná o více než 100 společností a soukromníků, nabídka ubytování je proto více než štědrá.

Trivago nabízí vyhledávání dle geografických kritérií, hodnocení, ceny, vybavení ubytování a doplňkových služeb jako dostupnost internetu, wellness či možnosti ubytování s domácím mazlíčkem. Pro nejpřesnější a konkrétní výsledek kombinuje hodnocení přímo ze stránek hotelových recenzí ale i samotných zákazníků, a právě recenze a zkušenosti zákazníků bývají pro většinu uživatelů tím rozhodujícím kritériem.

Trivago dokáže ušetřit čas nejen během plánování dovolené nebo služební cesty. Pokud se chystáte vyrazit na cesty, stačí vám jen navštívit webové stránky a vložit potřebná kritéria do vyhledávače, výčet hotelů i soukromých ubytovacích zařízení Trivago zobrazí během zlomku vteřiny a pro lepší orientaci je možné nabídku předem či posléze filtrovat dle posuzovaných kritérií na kterých vám nejvíce záleží. Trivago slouží pouze jako prostředník při výběru kvalitního ubytování, zákazníkovi umožní filtrování konkrétní nabídky a na stránkách zobrazí všechno nutné od reálných informací o ubytování, ceny za ubytování a recenze, případný krok k rezervaci ovšem znamená přesměrování na stránku, která vložila na Trivago svou nabídku.

Přejít na web

Rezervace pobytu Trivago

Jak jsme již zmínili, Trivago porovnává ceny a nabídky ubytování z různých rezervačních stránek, konkrétní rezervace probíhá až po přesměrování na rezervační stránku. Trivago není účastník rezervačního vztahu mezi zákazníkem a stránkou poskytující ubytování, z toho plyne, že nenese žádné odpovědnosti za služby. Po přesměrování z Trivaga na rezervační systém ubytování zkontrolujte zadaná kritéria a případně doplňte změny. Podmínky a informace o ubytování jsou sice k dispozici na stránkách Trivago, my ovšem veškeré informace o ubytování doporučujeme ještě jednou zkontrolovat.

Zvláštní pozornost věnujte i ceně, i přestože Trivago aktualizuje své stránky denně prakticky nepřetržitě, nemusí vždy cena souhlasit, a ačkoliv tato situace není běžnou rutinou a nestává se tak příliš často, považujeme za důležité vás o ní informovat. Odpovídat na dotazy ohledně reklamací pobytů či dalších informací které nejsou standardně zobrazeny na stránkách rozhodně nejsou v kompetenci Trivaga a je případně nutné využít kontaktu rezervační stránky, nikoliv společnosti Trivago. Trivago ostatně má k dispozici kontaktní formulář jen pro případ dotazů a připomínek ohledně provozování srovnávače, nikoliv rezervačního systému.

Poplatky u Trivago

Srovnávač Trivago provozuje platformu zcela zdarma, zákazník nikdy neplatí za využití jeho služeb, svou odměnu za doporučení získává od smluvních partnerů, u kterých dokončíte svou rezervaci po přesměrování ze stránky Trivago. Tento fakt ovšem nijak neznehodnocuje objektivní vyhledávání, a i když zvolíte filtrování výsledků dle doporučení Trivago nejsou vám podsouvány nejvýhodnější nabídky ze kterých bude mít Trivago největší procentuální odměnu. Cílem vyhledávače Trivago je zkrátka poskytnutí co nejrelevantnějších výsledků na základě dynamického algoritmu.

Výhody

Oblíbenost online srovnávače Trivago potvrzuje nejen jeho velká návštěvnost. Trivago zkrátka a jednoduše ušetří čas i peníze v peněžence za služby které provozuje zcela zdarma. Díky široké nabídce ubytovacích zařízení dokáže nabídku trefně vyhodnotit pro všechny klienty od těch nejnáročnějších až po ty o něco méně náročné. Vyhledávání hotelů je jednoduché a naprosto zdarma.

Shrnutí

Platforma Trivago funguje naprosto bez problémů, transparentně a ruku v ruce s tím, proč byla vůbec založena. Zákazníkovi umožní vyhledat a porovnat ubytování co možná nejpohodlnější formou která navíc šetří čas. Využití služeb Trivago je navíc zcela zdarma a my neshledáváme jediný důvod proč jeho služeb nevyužít. Srovnávač Trivago můžeme doporučit všem kteří mají před sebou náročné plánování perfektní rodinné dovolené stejně jako všem ostatním, kteří cestují po České republice nebo se chystají vydat do zahraničí a chtějí najít to správné ubytování na základě vlastních kritérií a reálných recenzí uživatelů.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo