Momondo

Dánská společnost Momondo byla založena již v roce 2006 a od té doby slouží zejména jako vyhledávač letenek pro cestující po celém světě. Následující recenzi věnujeme nejen principů, na kterých Momondo funguje, naučíme vás tento internetový vyhledávač používat a samozřejmě vám sdělíme jeho přední výhody. Ať už patříte mezi nadšené cestovatele a v letadle se cítíte jako doma, nebo je pro vás letecká doprava jen sváteční příležitostí, určitě se vám vyplatí tento vyhledávač levných letenek, hotelů, nebo automobilů k pronájmu znát.

Momondo

Co je Momondo?

Jak jsme již nastínili v úvodu, Momondo je celosvětovým vyhledávačem letenek, hotelů a v neposlední řadě i autopůjčoven které zajisté využije nespočet cestujících během svých dovolených. Pro cestující z České republiky, které by případně mohla odradit jazyková bariéra, máme vcelku dobrou zprávu, webové stránky Momondo jsou k dispozici kompletně v češtině, s angličtinou se tak setkáte pouze v případě, kdy si vyberete svou letenku u cizojazyčné společnosti, neboť pro dokončení nákupu vás Momondo vždy přesměruje.

Přejít na web

Jak Momondo funguje?

Globální vyhledávač Momondo nabídky pouze porovnává a slouží jako pohodlný mezičlánek mezi vámi a leteckou společností, hotelem nebo autopůjčovnou. Aby mohla stránka fungovat a stále se vyvíjet musí být schopna na sebe vydělat. Nemusíte mít ovšem žádný strach, využití Momondo je naprosto zdarma.

Společnost vydělává pouze na provizích, které získá v momentě, kdy uskutečníte přímý nákup po přesměrování ze stránek, nebo obdrží dohodnutou odměnu z reklam, které na svých stránkách zobrazuje. Tímto způsobem funguje naprostá většina internetových srovnávačů, Momondo není výjimkou a tento způsob vydělávání transparentně sděluje na svém webu. Vyhledávač se i přesto chová naprosto nestranně a neupřednostňuje výsledky ku svému prospěchu. Zákazník, který právě filtruje výsledky svého hledání, proto s jistotou ví, že výsledek je zcela objektivní.

Vyhledávání letů s Momondo

Hlavním cílem platformy Momondo je ve zlomku vteřiny vyhledat ty nejvýhodnější letenky bez ohledu na to odkud a kam letíte. Jediné, co pro to musíte udělat, je vyplnit informace o odletu a příletu, počtu cestujících a datumů v mobilní aplikaci Momondo nebo na oficiálních webových stránkách.

K dispozici je i několik užitečných filtrů od řazení nejlevnějších letenek až po filtraci stropu ceny, tyto nástroje velmi prakticky zúží velké množství výsledků a výsledek bude více personalizovaný. Za zmínku taktéž stojí graf znázorňující předpokládaný vývoj cen letenek vašeho letu v různých dnech, proto s trochou štěstí můžete sehnat letenky ještě mnohem levněji nebo se jednoduše můžete utvrdit o jejich férové ceně.

Pokud by vám nevyhovovala cena letenky, Momondo pod nabídku palubních vstupenek umisťuje, v případech, kdy je o možné, i alternativu v podobě jízdenek autobusů. V základním medailonku se tak dozvíte čas jízdy, případné přestupy a samozřejmě cenu, všechny tyto parametry poté můžete porovnat s nabídkou letecké společnosti a vybrat takovou cestu, která vám bude vyhovovat například po finanční stránce. Stejným principem lze vyhledávat a filtrovat hotely, apartmány či jiné ubytovací zařízení a samozřejmě již zmíněné autopůjčovny.

V naprosto každém případě budete rezervaci a platbu vybrané služby dokončovat mimo webové stránky Momondo, případné dotazy ohledně nákupu a dalších informací lze tedy směřovat pouze k příslušné společnosti u které uskutečníte nákup. Zákaznická podpora pro tyto případy je pro vyhledávač Momondo vpodstatě neexistující, kontaktovat ji ale přesto můžete můžete na e-mailové adrese či skrze kontaktní formulář který slouží pouze pro zpětnou vazbu.

Výhody a nevýhody

Nevýhody nestranného vyhledávače a srovnávače Momondo nelze v praxi příliš objektivně shrnout. Služby Momondo jsou všem zákazníkům dostupné zcela zdarma, a to dnem i nocí.

I přesto, že z každé prodané letenky, jízdenky, rezervace hotelu či pronájmu auta utrží procentuální odměnu, nijak neupřednostňuje společnosti, se kterými má sjednané nejvyšší provize. Výsledek proto není nikdy zkreslený a tuto skutečnost vnímáme jako velké pozitivum. Kladné body získává i mobilní aplikace která umožňuje pohodlné vyhledávání nabízených služeb přímo z vaší kapsy ať už jste naprosto kdekoliv.

Shrnutí

Vize společnosti Momondo je umožnit cestování naprosto všem a my si myslíme, že své poslání tato srovnávací platforma plní zcela do puntíku. Ostatně toto tvrzení jen potvrzují kladné uživatelské recenze, které si za dobu svého působení vyhledávač vysloužil od naprosté většiny zákazníků, kteří jeho služeb již využili.

Momondo je tu zkrátka pro všechny kteří se rozhodli cestovat po své vlastní ose a my nevidíme důvod proč Momondo alespoň nevyzkoušet a nezjistit tak, zda se nemůžete do cíle své cesty dostat za výhodnější cenu.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo