Booking

V dnešní době je stále více lidem příjemnější naplánovat si svou vlastní dovolenou podle svého, a to do posledního puntíku. Najít ten správný hotel, který vyhovuje všem vašim požadavkům ovšem nemusí být již žádný velký problém. Mezi portály internetových srovnávačů hotelů a dalších ubytovacích kapacit naprosto vyniká uživateli velmi oblíbený portál Booking.

Webová stránka, která zároveň slouží jako online rezervační systém ubytování je v současnosti k dispozici ve 42 jazykových verzích mezi které patří i čeština. Pokud plánujete dovolenou, business trip, nebo setkání přátel, možná k rezervaci ubytování zvolíte právě platformu Booking. V následující recenzi si vysvětlíme základní principy portálu Booking, proč byste jeho služeb měli či neměli využít a jaké výhody přináší klientům, kteří se rozhodli učinit svou rezervaci právě s Booking.

Booking

Jak Booking funguje?

Internetová stránka Booking nabízí obrovské množství hotelů, apartmánů a dalších alternativ ubytování, a to po celém světě kde se jejich počet blíží 30 milionům a další nabídky denně přibývají. Pro vyhledání toho nejvhodnějšího ubytování máte k dispozici inteligentní vyhledávač, který po zadání příslušných kritérií ve zlomku sekundy filtruje nabídku.

Nabídku lze následně seřadit dle vašich preferencí od nejvyššího hodnocení, nejnižší ceny, kategorie ubytování až po hodnocení nejvyšší. Mezi oblíbené funkce Booking taktéž spadají filtry, které lze jednoduše zaškrtnout a přidat tak k svému vyhledávání další požadavky ohledně zařízení a vybavení pokoje, hodnocení či například preferovaný typ ubytování.

Booking má nabízené ubytování přehledně seřazené, v základním medailonku nabízí kromě reálné fotografie ubytování i hodnocení uživatelů a samozřejmě informaci která vás má zaujmout a tou může být i informace o snídani v ceně. Rezervační systém Booking je napojen na systém hostitele, pro dokončení rezervace nemusíte opouštět stránky a ani nejste nikam přesměrováni. Booking si za své služby neúčtuje žádné poplatky a vy tak jednoduše platíte pouze tolik, kolik si účtuje daný poskytovatel ubytování. V mnohých případech, zejména z důvodu velké konkurence, lze ubytování sehnat i výhodněji, než za cenu kterou si určuje hostitel mimo Booking.

Rezervační stránka Booking slouží jako prostředník, během rezervace ubytování proto věnujte pozornost daným podmínkám poskytovatele ubytování. Obvyklý problém může nastat během refundací, proto pokud jste již s Booking rezervovali ubytování, na které jste se následně z nějakého důvodu nemohli dostavit a byly vám vráceny peníze, rozhodně to nemusí být standardem i pro vaší další rezervaci.

Booking za problémy vzniklé z nedorozumnění nijak neručí. Nestrannost se ovšem hodí a mnozí zákazníci také ocení i transparentně zobrazené reálné recenze a zkušenosti, které mnohdy obsahují nejen užitečné informace a fotografie, ale které poskytovatelé ubytování nemohou nijak upravovat či s nimi jinak manipulovat. Hodnocení uživatelů je proto naprosto bez cenzury.

Přejít na web

Další služby Booking

Mezi další služby, které Booking nabízí patří i rezervace letenek. Ani pro dokončení zakoupení letenky vás Booking nepřesměruje a veškeré náležitosti vyřídíte pohodlně z jedné stránky. Může se dokonce zdát, že Booking myslí v oblasti cestování a turistiky zcela na všechno.

V jeho nabídce najdete i společnosti nabízející pronájem automobilů, rezervace vstupenek na turistické atrakce, takže si můžete být jisti, že v cílové destinaci stihnete naprosto vše, co potřebujete, nebo vám pomůže zařídit taxi přímo na letiště. Ani za tyto služby si Booking neúčtuje žádné, byť administrativní poplatky navíc, jsou vám z jeho strany poskytovány zcela zdarma.

Výhody

Plusové body za nás Booking rozhodně dostává i v řešení problémů ohledně rezervací či plateb. Ač působí pouze jako rezervační portál, poskytuje úplnou zákaznickou podporu. Pokud během ubytování narazíte na problém, můžete se kdykoliv obrátit na Booking a ten se vám v mnohých ohledech bude snažit vyjít v celé záležitosti vstříc.

Pokud budete chtít volit jinou formu kontaktu než tu písemnou, je k dispozici podpora na telefonu. Další kladné stránky jsou zřejmé již z celé podstaty, kdy je vám k dispozici nestranný portál, který pohodlně umožní naplánovat si dokonalou dovolenou od ubytování až po letenky z vašeho domova nebo na cestách, kde zajisté oceníte i kvalitní mobilní aplikaci.

Shrnutí

Celkově hodnotíme online rezervační portál Booking naprosto kladně bez jediného negativa. Všem uživatelům je k dispozici zcela zdarma a stránky jsou naprosto přehledné od chvíle kdy na ně vstoupíte, až po poslední krok vaší rezervace.

Pokud se chystáte cestovat a záleží vám na reálných zkušenostech klientů kteří ubytování či další služby v odvětví turistiky využili již před vámi, můžete svou kartu vsadit na Booking a mít tak jistotu, že se dozvíte mnohem víc, než by vám sdělila internetová stránka neznámého hotelu bez recenzí. A to celé navíc bez jediného skrytého a zbytečného poplatku.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo