TRX je speciální závěsný posilovací systém je ideální pomůcka vhodná k posílení celého těla. Při používání TRX posílíte více svalových skupin zároveň a velmi dobře posílíte i CORE neboli střed těla. Závěsný systém je vhodný i na posílení dolních končetin. Cviků, které vám pomohou závěsný systém používat je celá řada.

Před výběrem TRX závěsného systému si nejprve položte otázku, kde a jak budete cvičit. Podle toho jak často a kolik osob bude TRX využívat, můžete snadno zvolit ten správný systém, který splní veškeré vaše požadavky.

Porovnat ceny TRX

Nejlepší TRX

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. GymBeam Závěsný posilovací systém 100 % 599 Kč Zobrazit Gymbeam.cz
2. HMS TX09 POSILOVACÍ SYSTÉM 100 % 891 Kč Zobrazit efitness.cz
3. Fitness King HOME TRAINER 98 % 499 Kč Zobrazit Mall.cz
4. Power System PSX Power Training Set 96 % 690 Kč Zobrazit Fitness007.cz
5. Tunturi SUSPENSION TRAINER 90 % 1 350 Kč Zobrazit Fitham.cz

Typy

Závěsných systému TRX je na trhu několik typů. Na začátku si tedy jednotlivé systémy rozdělíme a porovnáme.

TRX MOVE

Pod tímto názvem se ukrývá základní a nejlevnější závěsný systém, který má jako jediný TRX o něco užší popruhy. Díky tomu patří k nejlehčím a nejskladnějším. Tento závěsný systém má na rozdíl od ostatních i trochu jiné posuvy, což však nijak neovlivňuje jejich funkčnost. Madla jsou pěnová, na konci systému se nachází pevná oka.

TRX BURN/TRX SWEAT

Tyto závěsné systémy jsou si velmi podobné, závěsné systémy mají pouze jiný typ posuvu a odlišnou barvu. TRX BURN je doplněn o klasické posuvy, kterými disponují i ostatní závěsné systémy. TRX SWEAT má stejný posuv jako předešlý závěsný systém TRX MOVE. Oba typy systémů mají širší popruhy, na konci opět najdete pěnová madla a pevná oka.

TRX HOME

Závěsný systém s širokými popruhy, klasickými posuvy a pěnovými madly. Tento TRX má již však nastavitelná spodní oka, což vám umožní závěsný systém přizpůsobit velikosti vaší nohy.

TRX PRO KIT

Zde se již jedná spíše o profesionální TRX, který se vyznačuje vysoce odolnou karabinou, která snadno ustojí nápor mnoha klientů. Karabina má nosnost více než 500 kg. I pro tento závěsný systém jsou typické široké popruhy a klasické posuvy.

Madla jsou vyrobena z gumy a jsou ošetřena antimikrobiální úpravou známou jako technologie Microban. Díky tomu madla zabraňují šíření mikrobů a lze je snadno desinfikovat. U madel je běžná i protiskluzová úprava. Spodní oka jsou i v tomto případě nastavitelná.

TRX TACTICAL

Je nejpevnější a nejodolnější TRX závěsný systém, které může být použito i v extrémních venkovních podmínkách. TRX se vyznačuje maximální pevností a minimální hmotností. Díky tomu je tento závěsný systém nejlehčí na trhu.

TRX má gumová madla, která se velmi jednoduše udržují, i zde mají madla protiskluzovou úpravu. Spodní oka mají největší velikost, protože závěsný systém TRX TACTICAL byl vyvinut jako cvičební pomůcka pro vojáky. Velká oka vojákům umožňuje používat TRX i v robustní vojenské obuvi.

Zavěšení

TRX závěsný systém je možné používat doma nebo venku. Součástí každého výrobku je závěsná kotva, která vám zaručí bezpečnou instalaci. Závěsný systém můžete přichytit k prakticky jakékoliv pevné konstrukcí. K zavěšení se používají dveře, zábradlí, žebřiny, sloupy, nosníky, mříže, různé stropní závěsy nebo držáky.

K zavěšení můžete v případě originálního TRX závěsného systému použít:

  • TRX Xmount – jedná se o ocelový robustní závěsný prvek, který lze upevnit do stropního předkladu nebo obvodové zdi. Je kompatibilní se všemi typy závěsných systémů TRX.
  • TRX závěs na dveře – je součástí každého originálního TRX systému. Je určen k bezpečnému uchycení na jakékoliv dveře. Závěs je možné umístit mezi dveře a rám dveří. Po zavření dveří výrobce garantuje 100% bezpečností.
  • TRX Xtender – je součástí balení dražších TRX závěsných systémů, lze ho koupit i samostatně. Jedná se o další prodlužovací popruh, díky kterému můžete TRX uchytit například za trám nebo strom.

Značka

Originální závěsný systém koupíte od značky TRX, avšak při výběru závěsných systémů narazíte i na další výrobce. Závěsný systém koupíte i od inSPORTline, TUNTURI, GymBeam, Power System nebo KETTLER. Narazit můžete i další výrobce, za nejkvalitnější je však považován pouze originál. Další renomovaní výrobci vám umožní bezpečné používání závěsných systému, kvalita materiálů však již není tak vysoká.

Cena

Závěsný systém méně známých výrobců koupíte již za méně než 400 Kč. Takový výrobek je však určen jen pro příležitostné použití. Větší kvalitu vám nabízí cena nad 500 Kč. Zde již najdete výrobky známějších značek. Originální závěsný systém je možné koupit za 2 000 a více Kč. Cena nejoblíbenějšího originálního systému TRX HOME je necelých 6 000 Kč.

Porovnat ceny TRX

Otázky a odpovědi

Co obsahuje balení TRX?

Součástí balení by mělo být vše, co budete pro cvičení potřebovat. TRX systém by měl obsahovat dveřní závěs, prodlužovací popruh s karabinou, foto návod se cviky nebo video návody a pytlík na uskladnění. Dražší popruhy navíc nabízí unikátní kód, který vám umožní používat mobilní aplikaci, kde najdete další videa, rady a typy, jak TRX správně používat.

Je možné TRX nějakým způsobem zabezpečit?

TRX se velmi často stávala cílem nenechavců, právě z tohoto důvodu mají některé systémy uzamykatelnou karabinu. Tato řekněme nadstandardní funkce je však běžná spíše pro komerční TRX. Pokud si závěsný systém pořizujete domů, výrobci nepředpokládají, že by vám ho mohl někdo ukradnout. Uzamknout karabinu je možné pomocí imbusu.

Jak cvičit na TRX?

Při používání závěsného systému budete cvičit s vlastní hmotností. Při cvičení vám pomohou různé návody nebo videa, která jsou volně dostupná na internetu. Pokud chcete mít jistotu, že cviky provádíte opravdu správně, je ideální navštívit posilovnu a naučit se základní cviky pod dohledem kvalifikovaného trenéra.

Závěr

TRX systému je k dostání hned několik typů. Ti, kdo chtějí TRX systém používat spíše příležitostně, mohou vystačit s nejlevnějším TRX MOVE. Pokud chcete cvičit pravidelně, ale vystačíte si s pevnými oky, můžete vybírat mezi TRX BURN a TRX SWEAT. Tyto systémy již mají širší popruhy a jsou odolnější.

Ti, kdo budou cvičit pravidelně, by již měli zvážit nákup TRX HOME. Tento závěsný systém je nejoblíbenější pro domácí cvičení. Nastavitelná oka umožní cvičit více členům rodiny, velmi výhodná jsou zejména pro uživatele s menšími chodidly. Ještě větší komfort si při cvičení užijete díky TRX PRO KIT. Tento systém má gumová madla a je obecně vhodný i pro komerční využití. TRX TACTICAL vám umožní cvičit také venku za každého počasí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (55 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Objednal jsem si GymBeam závěsný posilovací systém a je to pecka. Makám na něm den co den a rozhodně to má něco do sebe.

  2. Ráda cvičím s TRX

Přidat komentář

Recenzer
Logo