Mullvad VPN

Bezpečnost internetového prostředí je bez aktivní privátní virtuální sítě vcelku kontroverzním tématem. Někteří uživatelé online sítí jsou dokonce stále přesvědčeni, že jejich data jsou chráněna, neboť osobně nepociťují žádnou hrozbu a ani na chvíli proto nepřemýšlí, že by pro své internetové prostředí pořídili opravdovou stáž. Jenže pohyb po internetu bez VPN může být nebezpečný všem, a to naprosto bez rozdílu. Jedním z takových poskytovatelů virtuální privátní sítě je i švédská společnost Mullvad.

Mullvad VPN se stará o bezpečné a anonymní prostředí vašeho online prostředí již od roku 2009 a od té doby je jedním z největších poskytovatelů VPN v Evropě. Čím se Mullvad řídí, jaké jsou jeho hlavní funkce a kolik služby které Mullvad poskytuje vlastně stojí, se dozvíte v následující recenzi.

Mullvad VPN

Co je Mullvad VPN?

Hlavním zaměřením Mullvad VPN je samozřejmě vaše bezpečí a vaše anonymita. Ve světě, ve kterém žijeme a ve kterém je již většina věcí digitalizovaná, začíná převládat nejen shromažďování dat, cenzura, ale také dohled nad tím, co děláte, a to ať už jste kdekoliv. Mullvad VPN poskytuje bezpečný přístup k internetu bez ohrožení soukromí, chrání veškeré online aktivity za použití nejmodernějších šifrovacích protokolů a chrání vaše data před hackery i vládou.

Mullvad VPN lze využít pro širokou škálu zařízení různých typů. Spolehlivě funguje pro počítače, telefony i tablety s operačním systémem Android, IOS, Windows, Mac, Linux, ChromeOS a veškerá další zařízení podporující připojení VPN, a to včetně routerů a streamovacích zařízení.

Virtuální privátní síť slouží jako hlavní připojení zařízení k internetu, je proto třeba počítat s ovlivněním jeho rychlosti po připojení, jedná se však o víceméně nevýraznou prodlevu jejíž trvání i přesto ovlivňuje zejména rychlost obvyklého připojení poskytovatelem internetové sítě.

Funkce zabezpečení

K úspěšnému šifrování dat používá nejmodernější protokol AES-256 jenž znemožňuje sledování či čtení dat. Únik IP adresy je nemožný zejména díky vždy aktuálním protokolům WireGuard a OpenVPN a včetně dalších bezpečnostních opatření. Použití privátní sítě znemožní vládním agenturám, zaměstnavatelům a hackerům prolomit šifrování a následně použít vaše data k cílené reklamě, vymáhání, krádeži identity či peněz a dalších informací.

Mullvad VPN dodržuje přísné zásady o protokolování, nikdy neuchovává, dokonce ani na svých vlastních zabezpečených serverech, žádná data a záznamy o vaší aktivitě. Servery VPN jsou zcela oddělené od úložišť a tento fakt je jedním z hlavním faktorům úspešnosti Mullvad virtuální privátní sítě.

Mullvad VPN nabízí velkou škálu funkcí které zajišťují bezpečí. Patří mezi ně i Kill switch, což je funkce automaticky přerušující internetové připojení v momentě, kdy dojde k poklesu připojení VPN. Další funkcí je Multi-Hop VPN, ta umožňuje připojení prostřednictvím více serverů VPN. Kromě těchto funkcí nabízí Mullvad připojení na servery ve více než 50 zemích světa.

Tarify Mullvad VPN

Mullvad VPN nabízí tři různé tarify, každý tarif ovšem zahrnuje stejnou úroveň zabezpečení, a to bez rozdílu. Rozdíl nenajdete, koneckonců, ani v ceně. Mullvad si zakládá na férovosti a nechce pod záminkou výhodnější ceny upsat své uživatele k dlouhodobému závazku. Ať už si vyberete předplatné na měsíc, rok, nebo rovnou celou dekádu, platíte měsíčně vždy pouze 5 EUR.

Na vrácení peněz poskytuje Mullvad lhůtu 30 dnů. Zajímavostí zůstává anonymní registrace proto, aby byl váš vstup do chráněného světa internetu již od samého počátku pojištěný. Platba za předplatné VPN lze být, za využití několika platebních metod, včetně kryptoměn, provedena zcela anonymní formou.

Výhody a nevýhody

Výhodou Mullvad VPN je bezesporu využití silných šifrovacích protokolů jako WireGuard a OpenVPN. Mullvad dále umožňuje využít VPN pro 5 zařízení současně, takto lze chránit více zařízení pomocí jednoho účtu. V neposlední řadě je anonymní registrace a platba za služby velmi ceněným prvkem.

Nevýhodou může zůstávat pomalejší připojení k serverům, ty jsou mimo jiné, s porovnání s konkurencí, dosti omezené co se jejich umístění týče.

Shrnutí

V celkovém shrnutí nelze konstatovat jinak, než že Mullvad VPN je opravdu spolehlivá a bezpečná služba poskytující kvalitní šifrování a zaručuje soukromí. Nedostatek v podobě omezeně umístěných serverů může, ale nemusí být příliš velký problém. Co už problém může být je kontaktování zákaznické podpory, pro Mullvad neexistuje žádná online podpora, kontaktovat pracovníka společnosti lze pouze pomocí emailu a odpovědi se dočkáte nejdříve za 24 hodin.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (120 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo