VyprVPN

Nezbytným a dostupným nástrojem pro zabezpečení všech, nebo právě naopak jen některých online aktivit, je bezesporu virtuální privátní síť. VPN dokáže veškerý pohyb po sítích zabezpečit a to naprosto spolehlivě. Jedním z takových spolehlivých poskytovatelů služeb privátní sítě je i VyprVPN. VyprVPN nabízí své služby v oblasti ochrany internetového soukromí již od roku 2009.

Proč byste měli zvážit i vy využití VPN, co přesně VyprVPN je, na jakých principech funguje a jaké případné další služby a výhody tato placená služba přináší, to vše se dozvíte již v následujících řádcích.

VyprVPN

Co je VyprVPN?

VPN přednostně znamená šifrované spojení mezi vaším zařízením, ze kterého se připojujete k internetu a to ať už se jedná o notebook, mobil, stolní počítač či tablet, s jiným, vzdáleným serverem. Vzdálený server odklání váš internetový provoz přes zabezpečenou síť, mění unikátní IP adresu a znehodnocuje data. VyprVPN díky vlastnímu kvalitnímu šifrování maskuje veškeré online aktivity. Ve výsledku je proto celá vaše aktivita a historie nedohledatelná, jinými slovy je v podstatě neexistující a veškeré třetí strany, které by mohli dat zneužít, k nim v žádném případě nemohou mít přístup.

VyprVPN je v oblasti využití prakticky všestranný. Služeb mohou bezobav využít uživatelé operačních systémů Windows, iOS, macOS, Android a Linux. VyprVPN je kompatibilní s širokou řadou zařízení jako jsou routery i přehrávače médií.

Využití VPN zahrnuje jeden krok navíc pro vaše zařízení, je tedy nutné předem počítat s mírnou prodlevou spojenou s rychlostí internetu. VyprVPN ovšem disponuje s dostatečnou rychlostí připojení a uživatelé, kteří potřebují či vyžadují přístup výhradně k vysokorychlostnímu připojení, dokonce považují rychlost VyprVPN za jednu z nejlepších.

Funkce zabezpečení

Bezesporu hlavní funkcí, kterou VyprVPN splňuje je poskytování zabezpečeného připojení k internetu v podobě šifrování veškerého online pohybu. VyprVPN využívá řady protokolů a technologií, včetně OpenVPN, L2TP/IPsec a zásady o protokolování. OpenVPN znamená open-source technologii, ta poskytuje šifrování vysoké úrovně a L2TP/IPsec je protokol jenž poskytuje šifrovaný tunel.

Privátní virtuální síť VyprVPN má po celém světě umístěno více než 700 serverů, to už poskytuje opravdu širokou škálu možností. Uživatelé si mohou jednoduše vybrat umístění a sledovat i obsah jenž byl v jejich původní oblasti zakázán.

VyprVPN neeviduje žádné záznamy, nelze tedy zjistit jaké stránky navštěvujete, jak a s kým po sítích komunikujete či které soubory stahujete. Kromě těchto hlavních funkcích nabízí VyprVPN také další pokročilé funkce jako je rozdělené tunelování. Rozdělené tunelování umožňuje jednoduchou selekci aplikací nebo programů které budou propojené skrze VPN.

Funkce Kill switch ukončí veškerý internetový provoz ve chvíli, kdy dojde k výpadku VPN a VPN firewall funguje jako bezpečnostní bariéra kterou lze specificky upřesnit. Kromě předností v oblasti bezpečnosti má VPN firewall i funkci zlepšení výkonu.

Tarify

Tarify VyprVPN nejsou kategorizovány, stejný balíček všech funkcí je nabízen naprosto všem, ať už se jedná o jednotlivce či korporátní instituce. Rozdíl tak nastává pouze v poplatcích za poskytnuté služby. Pokud zvolíte měsíční předplatné, poté je každý měsíc účtováno přesně 10 USD. V přepočtu tak měsíčně zaplatíte zhruba 235 Kč a tím se, i s ohledem na konkurenci, řadí měsíční služby za ty poněkud dražší.

Jestliže zvolíte roční předplatné, poté je měsíční částka o polovinu nižší. Roční sleva proto činí opravdu polovinu a jednorázová úhrada vyjde na 60 USD. Oba plány předplatného zahrnují záruku vrácení peněz do 30 dnů a každý uživatel podpisem smlouvy souhlasí s tím, že služby nebude používat k nezákonným činnostem.

Výhody a nevýhody

První výhodou VyprVPN je zejména obří síť serverů na více než 700 místech z celého světa a uživatelsky velmi kladně hodnocenou rychlost serverů. Za určitou výhodu lze považovat i možnost připojení až 5 zařízení a samozřejmě je třeba zmínit silné šifrovací metody včetně zásady o protokolech.

Na druhou stranu VyprVPN rozhodně není nejlevnější VPN na trhu a zákaznický servis zaostává na chatbotu, živém chatu či emailové komunikaci bez podpory českého jazyka.

Shrnutí

Celkově je VyprVPN spolehlivou službou s dlouhodobou historií, které se nemusíte obávat svěřit vaše online soukromí. Dostatek serverů, včetně důležitých doplňkových funkcí, dělá z VyprVPN nejen kvalitní, ale i uživatelsky přívětivou aplikaci, které koneckonců velmi kvalitně plní to, k čemu se zavázala.

Při výběru toho správného poskytovatele služeb VPN je velmi důležité selektovat poskytovatele dle vlastních preferencí. Nabídka VyprVPN umí být nejen personalizovaná, ale i výhodná. Proto pokud vás nijak neomezuje zejména horší zákaznický servis, poté rozhodně může být VyprVPN tou správnou volbou pro vás.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo