NordVPN

Zákazníci softwarové služby NordVPN od vývojářské organizace Tefincom & Co., S.A. jsou nejen mezinárodní firmy. Již od samotného vzniku NordVPN v roce 2012 služeb internetové ochrany využívají i malé podniky a samozřejmě i běžní zákazníci. Pokud i vy zvažujete využití možnosti ochrany v online prostředí, potom je následující recenze přímo pro vás.

V nezávislé recenzi online služby NordVPN si vysvětlíme jak a k čemu NordVPN slouží, jaké jsou její hlavní klady i zápory a samozřejmě se dozvíte, zda nejsou služby, které NordVPN poskytuje předražené.

NordVPN

Co je NordVPN?

Služby NordVPN se dají jednoduše shrnout do několika vět. V zásadě se jedná o zaručení privátní sítě, ta má za úkol chránit vaše soukromí v online světě. NordVPN šifruje veškerá data, skrývá IP adresu a celkově tak chrání online identitu.

NordVPN mapuje veškerý pohyb po internetu, každý uskutečněný pohyb dokáže přesměrovat a odklonit přes vzdálený server který jej zašifruje. V praxi tak každý váš úkon nejdříve dorazí do bodu A, tam je jednoduše zamotán a poté, v naprostém zlomku času, NordVPN vytyčí nezmapovatelnou a inkognito trasu pro cestu do bodu B. NordVPN tedy zajistí, že je váš pohyb po internetu nedohledatelný, neprodejný třetím stranám a vy s úsměvem můžete dokončit třeba váš nákup po internetu z pohodlí domova, ač vaše virtuální umístění je třeba přes půl světa daleko.

Virtuální server NordVPN není omezen k užití pouze pro zařízení s operačním systémem Windows, Linux nebo Mac OS. K dispozici jsou i aplikace pro Android TV, rozšíření pro Chrome a Firefox a samozřejmě i pro chytré mobilní telefony uživatelů Apple i Android. K dispozici je i nastavení pro bezdrátové routery.

Přejít na web

Funkce zabezpečení

K šifrování komunikace je použita 256bitová technika, jedná se o jednu z nejnebezpečnějších metod šifrování vůbec. Dalším řešením, které se stará o zabezpečení, je funkce Double VPN a Onion Over VPN.

Mezi základní funkce NordVPN patří Kill Switch, ta v momentě, kdy dojde k výpadku sítě, automaticky odpojí zařízení od internetu. NordVPN mimojiné dokáže blokovat a odstraňovat soubory napadané škodlivým malwarem a rušivé vyskakující reklamy.

Tarify

NordVPN má k dispozici 3 typy tarifních balíčků. Každý tarif lze platit měsíčně, ročně či můžete využít dvouletého předplatného. Měsíční předplatné základního začíná na 12,99 EUR za měsíc a končí na 14,99 EUR. Pokud se rozhodnete upsat rovnou na dva roky, vyjde kompletní tarifní balíček na méně, než na polovinu měsíční platby. Na jeden tarif lze připojit až 6 zařízení a NordVPN poskytuje 30denní záruku vrácení peněz.

Standardní plán obsahuje vysokorychlostní VPN, ochranu proti malwaru a blokování reklam. Druhý tarif, plán Plus, obsahuje vše, co Standardní plán, navíc však disponuje správcem hesel jenž generuje a ukládá velmi silná hesla. K dispozici je taktéž Kompletní plán. Kompletní plán zahrnuje vše, co plán Standard a Plus, navíc nabízí 1 terabyte šifrovaného cloudového úložiště. Šifrované úložiště slouží k bezpečnému ukládání fotografií a dalších citlivých dokumentů.

Výhody a nevýhody

Nevýhoda NordVPN se dotýká zejména uživatelské podpory, která nepodporuje češtinu, což je rozhodně pro mnohé zákazníky z České republiky nemilé zjištění. Zákaznické oddělení lze ovšem kdykoliv kontaktovat. NordVPN má navíc vcelku obsáhlý FAQ, ten je přehledně umístěn na oficiálních webových stránkách a spousta dotazů je tak pohodlně zodpovězena bez nutnosti e-mailové komunikace se zákaznickým oddělením. K dispozici je i intuitivní chatbot který funguje na základě klíčových slov.

Mezi kladné stránky služby NordVPN jednoznačně patří možnost napojení až 6 zařízení na jeden tarif, cenu za služby lze považovat za vyšší a rozdělení platby mezi rodinné příslušníky může dělat služby NordVPN dostupnější.

Za zmínku rozhodně stojí i země jurisdikce. NordVPN sídlí v Panamě, zákony v Panamě nenařizují uchovávat provozní a lokalizační údaje, tento fakt je mezi uživateli velmi často vzpomínaný, neboť podtrhuje důvěryhodnost e bezpečnost využití služeb NordVPN.

Shrnutí

NordVPN má velice dobře zpracovaný marketing, jedná se proto o jednu z nejvyužívanějších VPN celosvětově. V otázce bezpečnosti VPN jde ovšem marketing stranou a NordVPN si rozhodně zaslouží kladný závěr recenze. Z našeho pohledu se jedná o velmi kvalitní a oceňované zabezpečení kterému se rozhodně nemusíte obávat věřit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.nordvpn.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo