Zahradní úložné boxy

Zahradní úložné boxy využijete k uskladnění různých předmětů, které chcete mít na zahradě vždy po ruce. Díky těmto stylovým boxům můžete bezpečně uskladnit polstrování na zahradní nábytek, potřeby určené ke grilování, dětské hračky i zahradní nářadí. Zahradní úložné boxy se vyrábí z různých materiálů v mnoha velikostech a jsou vhodné k uskladnění prakticky čehokoliv. Jestliže nechcete věci neustále přenášet do domu nebo je nechcete nechat pohozené na zahradě, budou úložné boxy praktickým řešením i pro vás.

Výběr zahradního úložného boxu není nijak složitý, je však vhodné zvážit alespoň několik parametrů. Nejprve musíte vědět, co přesně od úložného boxu očekáváte a jaké na něho máte nároky. Od toho se odvíjí i jeho velikost. Box by měl být schopen pojmout vše, co do něho budete chtít uložit.

Poté se zaměřte na výrobní materiál. Vybírat budete mezi boxy vyrobenými z plastu, dřeva, ratanu nebo kovu. Výrobní materiál ovlivňuje kvalitu, životnost, hmotnost i pořizovací cenu. Některým se mohou hodit bezpečnostní prvky, které mohou být součástí boxu. Mnoho boxů je uzamykatelných a lépe tak ochrání uskladněné věci.

Porovnat ceny boxů

Nejlepší zahradní úložné boxy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Keter Marvel Box 270 l antracit 88 % 1 079 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Duramax Durabox 270 l antracit 86600 87 % 1 299 Kč Zobrazit 4home.cz
3. Keter Hollywood 270 l hnědý 81 % 813 Kč Zobrazit Alza.cz
4. Prosperplast WOODEBOX 190 l antracit 78 % 674 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Prosperplast WOODEBOX 190 l hnědá 71 % 657 Kč Zobrazit Allegro.cz

Materiál

Zahradní úložné boxy lze rozdělit do několika skupin podle výrobního materiálu. Na jejich výrobu se používá několik materiálů, oblíbené jsou boxy z plastu, kovu nebo dřeva. Velmi stylové jsou boxy vyrobené z umělého ratanu. Každý materiál má své pro a proti a liší se i svojí pořizovací cenou.

Plast

Pravděpodobně nejoblíbenější jsou úložné boxy vyrobené z plastu. Jejich největší předností je nízká cena a také hmotnost. Plastové boxy najdete v mnoha velikostech, podobách a barevných variacích. Je však nutné zaměřit se na kvalitu plastu. Na kvalitu vás upozorní především cena.

Nejlevnější boxy mohou být pro mnohé velmi atraktivní, je však nutné počítat s jejich velmi nízkou životností. Plast může být opravdu křehký a dle mnohých uživatelských recenzí bylo nutné box reklamovat hned po vybalení. V lepším případě box vydrží cca 1 – 2 sezóny, než křehký plast vlivem počasí popraská. Proto je rozumnější připlatit za odolnější materiál, který vám bude sloužit mnohem déle. Výhodou plastových boxů jsou nulové nároky na údržbu. Dražším boxům nechybí ochrana před UV zářením. Ta ochrání barvu před vyblednutím.

Dřevo

Dobrým řešením mokou být úložné boxy ze dřeva. Jejich výhodou je delší výdrž a stylový vzhled. Do dřevěného boxu můžete uložit podsedáky na zahradní nábytek, ale i nářadí nebo jiné těžší předměty. Kutilové pak zvládnou box vyrobit přesně podle svých potřeb.

Dřevěné boxy vynikají svojí robustní a stabilní konstrukcí. Jejich nevýhodou jsou však větší nároky na údržbu. Méně pozornosti budete věnovat boxům, které nejsou vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pokud bude stát dřevěný box na nechráněném místě, je nutné ho pravidelně ošetřovat voděodolným nátěrem. Díky správné péči bude dřevěný box sloužit celou řadu let. Méně náročné na údržbu jsou boxy vyrobené z tropických dřevin. Jejich nevýhodou je však vyšší pořizovací cena.

Ratan

Úložné boxy z ratanu jsou elegantní a stylové. Na první pohled vás zaujmou moderním vzhledem. Jejich výhodou je i nenáročnost na údržbu, ratan je materiál, který je odolný vůči nepříznivým povětrnostním vlivům. Na rozdíl od plastovým boxů jsou ratanové bosy stálobarevné. Výhodou tohoto materiálu je i stabilnější konstrukce, která však ovlivňuje hmotnost boxu. Výhodou je však vysoká nosnost, která může být až 200 kg.

Kov

Velkou výdrží se mohou pyšnit boxy vyrobené z kovu. Na výrobu se používá plech různé tloušťky, přičemž platí stejné pravidlo, jako u boxů vyrobených z plastu. Levné boxy z kovu jsou vyrobeny z velmi tenkého plechu a mohou být náchylné ke korozi. Proto je třeba je čas od času opatřit ochranným nátěrem. Dražší boxy jsou vyrobeny z odolnějšího plechu, vydrží déle a jsou bezúdržbové.

Velikost

Zahraní boxy mají nejčastěji podobu kvádrů a jsou k dostání v mnoha velikostech. Výběr vhodné velikosti je čistě individuální záležitostí a souvisí s předměty, které chcete do boxu umístit, ale i s prostorem, který můžete zahradnímu boxu vymezit. Běžná velikost boxů bývá nejčastěji v rozmezí 10 – 800 litrů. Nejoblíbenější jsou boxy s objemem od 300 – 500 litrů a ty největší mohou mít objem až 2 000 Kč.

Možnosti

Úložné boxy nejsou nijak složité výrobky a moc toho nabídnout nemohou. Přesto je však několik drobností, které vám používání boxu zpříjemní.

  • Víko – některé boxy mají víko plně oddělávací. Jiné je mají napevno přidělané pomocí vzduchových pístů nebo pantů.
  • Kolečka – pokud budete box častěji přemísťovat, bude se vám hodit box doplněný malými kolečky.
  • Zámek – k dispozici můžete mít také zámek, který lépe ochrání uskladněné věci.

Značka

Výrobou zahradních úložných boxů se zabývá poměrně mnoho výrobců. Velký výběr nabízí značka xidaXL, Keter nebo Biohort. Další modely dodává DH, Naše záhony, Nábytek XL, Tectake, Lanit Plast, Kondela, Meedo a mnoho jiných.

Cena

Cenu úložného boxu určuje především výrobní materiál, velikost a provedení. Nejlevnější jsou boxy vyrobené z plastu, které koupíte za méně než 1 000 Kč. Plastové boxy koupíte v závislosti na velikosti a kvalitě za cenu od cca 800 – 3 000 Kč. Pokud budete chtít pořídit box vyrobený z umělého ratanu, bude se cena nejčastěji pohybovat od 1 500 – 4 000 Kč. I zde je dán cenový rozdíl především velikostí. Cena kovových a dřevěných boxů začíná zpravidla na 3 000 Kč a může šplhat až k 10 000 Kč.

Porovnat ceny boxů

Otázky a odpovědi

Jak vyřešit úložný prostor na malé zahradě?

Jestliže nemáte nijak prostornou zahradu a nemůžete si dovolit pořídit větší box, může být dobrým řešením zahradní nábytek s úložným prostorem. Do něho můžete uložit polštáře, deky nebo polstry ze zahradního posezení. Také v tomto případě zůstane vše v suchu a bezpečí.

Kam uskladnit větší věci?

Pro uskladnění větších věcí například zahradní techniky, kola atd. se hodí větší zahradní skříň nebo zahradní domeček. Také zde se na výrobu používají různé materiály a zvolit si můžete i požadovaný vzhled.

Co by měl splňovat kvalitní zahradní box?

Úložný box by měl především spolehlivě ochránit vše, co je uvnitř uskladněno. Uložené věci by měly být v bezpečí před vlhkostí. Dražší úložné boxy jsou odolné vůči UV záření a najít můžete i box s mrazuvzdornou ochranou. Jestliže chcete uskladňovat křehké věci, budou se vám hodit boxy, které jsou doplněny o textilní výplň.

Závěr

Zahradní úložné boxy vám pomohou s udržením pořádku na zahradě. Díky nim vyřešíte, kam dát podsedáky ze zahradního nábytku nebo houpačky. Do boxu uskladníte dětské hračky, zahradní nářadí i pomůcky ke grilování. Před výběrem boxu je nejdůležitější vědět právě to, co vše budete chtít do boxu uložit. Poté již stačí vybrat správný materiál a velikost boxu. Na trhu najdete boxy mnoha různých podob i velikostí. Některé z nich jsou pak doplněny o bezpečnostní zámek nebo praktická pojezdová kolečka.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (61 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
  1. Zatím jsem zkoušela úložné boxy od značky Keter a jsou skvělé. Samozřejmě, že na zahradě je to hlavně o tom, aby takový box přežil déšť a ostatní nepřízně počasí, ale když už si ho pořizujeme, měl by také trošku vypadat.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo