Zastřihovače chloupků v nose

Chloupky v nose plní obrannou funkci, tím, že jsou schopny zachytit škodlivé částečky prachu a dalších nečistot. Zároveň v nose udržují vlhkost ze vzduchu. Dlouhé vyčuhující chloupky však nejsou nijak vzhledné, a každý, kdo alespoň trochu dbá o svůj vzhled, je bude chtít pravidelně odstraňovat.

Zastřihovače chloupků jsou přístroje s úzkou hlavou, které jsou určené ženám i mužům. Podle určení se pak liší způsob používání. Ženy mohou pomocí zastřihovače tvarovat obočí nebo odstranit drobné chloupky na obličeji nebo na krku. Některé modely lze používat i k odstraňování chloupků v tříslech. Muži pomocí zastřihovače odstraní chloupky v nose a uších. Jednotlivé přístroje se pak liší svým vzhledem, velikostí. Na výrobu zastřihovačů se používají různé materiály a přístroje nabízí i odlišný počet funkcí.

Aby zastřihovač chloupků splnil veškerá vaše očekávání, je třeba věnovat jeho výběru patřičnou pozornost. Nejdůležitější částí zastřihovače je stříhací hlava s rotačními noži. Ta vám umožní odstranit chloupky i z velmi problémových míst. Pozornost byste měli věnovat nejen tvaru hlavy, ale materiálu, ze kterého jsou nože vyrobené.

Za kvalitní se považují nože nerezové nebo titanové. Zastřihovače jsou elektrické přístroje, které jsou napájeny různými způsoby. Volit budete mezi zastřihovačem na baterie nebo přístrojem, který budete moci opakovaně nabíjet. Na trhu jsou zastřihovače rozděleny i podle toho, zda je můžete používat ve sprše. To vám umožní voděodolné přístroje. Benefitem pak budou přídavné funkce, díky kterým můžete přístroje používat více způsoby.

Porovnat ceny zastřihovačů

Nejlepší zastřihovače chloupků v nose

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Rowenta TN 3011F0 97 % 398 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Philips NT 3650/16 94 % 368 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Sencor SNC 101BL 89 % 149 Kč Zobrazit Krasa.cz
4. Philips NT 5650/16 88 % 510 Kč Zobrazit Alza.cz
5. Remington NE 3850 84 % 328 Kč Zobrazit Notino.cz

Typ hlavice

V současné době je možné vybírat ze dvou různých konstrukcí. Koupit můžete strojek s rotační nebo vertikální hlavicí. Tvar hlavice budete vybírat podle toho, jaký způsobem budete potřebovat strojek používat. U hlavice si dále všímejte minimální délky střihu, i kolika různými způsoby můžete střih nastavit.

 • Rotační hlavice – kulatá hlavice s rotujícími čepelemi je vhodná pro zastřihování chloupků v nose i uších. Tyto zastřihovače jsou určeny převážně mužům.
 • Vertikální hlavice – umožňují univerzálnější použití a jejich součástí jsou i další nástavce. Tvarovat s nimi můžete rovněž obočí nebo je použijete k odstranění chloupků v obličeji i jinde na těle. Tyto přístroje jsou určeny spíše ženám, avšak k dostání jsou i v pánském provedení. Ti je mohou použít i zastřižení vousů nebo lehkou úpravu vlasů.

Materiál břitů

Na výrobu břitů se používají různé materiály. Každý z materiálů má svoje výhody a nevýhody a jejich kvalitu určuje z velké části pořizovací cena. Dražší zastřihovače mívají zpravidla samoostřící čepele.

 • Ocel – nejlevnější zastřihovače mají břity vyrobené z oceli. Ocelové břity jsou sice ostřejší, na druhou stranu jsou náchylné k reznutí. Při nesprávném používání a údržbě, tak budete muset po čase pořídit nový strojek.
 • Nerez – strojky s nerezovými břity jsou dražší a jejich předností je snadnější držba. Nevýhodou je, že se břity otupí rychleji než břity ocelové.
 • Titan – tento materiál se používá u dražších, spíše pak multifunkčních zastřihovačů. Titanové břity jsou prakticky nezničitelné.

Napájení

Další, čím se budete zabývat, je způsob napájení. Oblíbené jsou bateriové zastřihovače, které jsou na trhu k dostání častěji. Zastřihovač nebude používat nijak dlouhou dobu a baterie tak vydrží i několik let. Druhou možností jsou strojky s akumulátorem, které je možné pravidelně dobíjet. V jejich případě je životnost baterie cca 45 – 120 minut.

Ergonomie

Ergonomický tvar zastřihovače ovlivní způsob použití. Při práci by mělo být možné strojek dobře držet a tlačítka by měla být umístěna způsobem, který vám umožní používat strojek jednou rukou.

Voděodolnost

V případě zastřihovače se vyplatí investovat do voděodolného strojku. Tyto modely jsou o něco dražší, ale budete je moci omýt pod tekoucí vodou. Některé strojky lze rovněž používat ve sprše. Strojek, který tímto způsobem čistit nepůjde, by měl mít alespoň omyvatelné nástavce. Poslední možností je použít k čištění malý štěteček a doporučuje se čas od času použít i speciální čistící sprej.

Funkce

Zastřihovače jsou velmi jednoduché přístroje, avšak i zde najdete několik málo funkcí, kterými se mohou lišit.

 • LED světlo – součástí zastřihovače může být LED dioda, kterou si posvítíte do nosní dírky. Proces zastřihování bude snadnější a výsledek preciznější.
 • Regulace rychlosti – nejdražší strojky umožňují měnit rychlost zastřihování.
 • Samoostřící břity – tuto praktickou funkci nabízí dražší přístroje. V jejich případě není nutné řešit ostření.
 • Displej – také displej je součástí dražších přístrojů. V případě zastřihovače však není displej zase tolik důležitý. Obvykle vás informuje pouze o stavu baterie či navoleném programu.
 • Antibakteriální povrch – dražší přístroje nabídnou hygienické zastřižení díky antibakteriálnímu nanostříbru.

Příslušenství

Součástí zastřihovačů bývá zpravidla i nějaké příslušenství. Čím je strojek dražší, tím více různých nástavců budete moci využívat. Častým příslušenstvím bývá rovněž stojánek nebo cestovní obal. V případě nabíjecích přístrojů nebude chybět klasická nabíječka případně nabíjecí stanice.

Značka

Na trhu jsou zastřihovače zastoupeny poměrně velkým počtem výrobců. Mezi nejkvalitnější patří přístroje značky Rowenta, Babyliss, Philips, Braun či AEG. Méně známými jsou značky APT, Botti, Adler Europe, Valera nebo Leotec. Tyto přístroje jsou však zastoupeny mnohem větším počtem výrobců.

Cena

Pořízení zastřihovače není nijak velkou investicí. Nejlevnější varianty můžete mít za méně než 150 Kč. Mezi takto levnými přístroji mohou svého favorita najít muži i ženy. Vystačit si budete muset s menším počtem příslušenství a méně kvalitními břity.

Větší kvalitu a výbavu nabízí strojky s cenou 200 – 400 Kč. Nejdražší přístroje mohou stát více než 1 000 Kč. Jednat se může o sadu s velkým počtem nástavců nebo vysoce kvalitní celokovový model.

Porovnat ceny zastřihovačů

Otázky a odpovědi

Jakými dalšími způsoby se lze chloupků v nose zbavit?

Metod existuje celá řada. K odstranění chloupků můžete například použít zaoblené nůžky. Jedná se o malé nůžky se zaoblenou hranou, která zabrání možnému poškození kůže. Pomocí nůžek je možné zkrátit pouze delší a viditelné chloupky. Tato metoda tak vyžaduje častější opakování. Nůžky lze použít i k odstranění chloupků v uších, avšak zde je použití velmi problematické. Výhodou je tak pouze nízká pořizovací cena.

K odstranění chloupků můžete rovněž použít pinzetu, která chloupek vytrhne i s kořínkem. Tato procedura je však poměrně bolestivá. V kosmetických salonech vám chloupky odstraní pomocí vosku, avšak ani v tomto případě se nejedná o nic příjemného. Nevhodnou metodou je odstranění chloupků pomocí laseru. Použití laseru však může být nebezpečné a celý proces je navíc poměrně nákladný.

Co vše obsahuje balení se zastřihovačem?

Kromě strojku najdete i několik kousků příslušenství. Obvykle se jedná o náhradní nástavce. K dispozici mohou být nástavce zastřihovací i masážní. U nabíjecích přístrojů by neměla chybět nabíječka. K dispozici můžete mít i čistící kartáček, kryt čepele a návod od výrobce. V některých případech nechybí ani cestovní obal.

V čem jsou elektrické zastřihovače výjimečné?

Elektrické zastřihovače jsou velmi šetrné, chloupků vás zbaví bezbolestně, bezpečně a velmi efektivně. Díky různým nástavcům s nimi můžete odstranit rovněž chloupky v uších, upravit obočí nebo odstranit chloupky v obličeji. Výhodou zastřihovačů je i velká cenová dostupnost.

Závěr

Zastřihovače chloupků jsou speciální holicí strojky, které mají velmi úzkou hlavu a jednoduše je tak vložíte do nosní dírky i zvukovodu. Použití zastřihovačů je šetrné a bezpečné. Zastřihovače odstraní pouze okrajové chloupky a nenaruší tak jejich funkčnost.

Ačkoliv se chloupků v nose můžete zbavit i jinými způsoby, jsou právě zastřihovače těmi nejšetrnějšími a bezbolestnými. Díky různému příslušenství je navíc můžete použít i k odstranění chloupků na jiných částech těla. To vše můžete mít za velmi příznivou pořizovací cenu.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (35 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Pod stromeček jsem manželovi koupila zastřihovač chloupků od značky Remington, ale stěžoval si, že děsně tahá a pak ho všechno bolí. No tak jsem tedy objednala jiný zastřihovač, konkrétně je to Rowenta TN 3011F0 a konečně mám klid od nářků. Manžel jej používá pravidelně podle potřeby a velmi si jej chválí.

Přidat komentář

Recenzer
Logo