Zastřihovače

Zastřihovače vlasů a vousů jsou unikátní přístroje doplněné o celou řadu příslušenství, které využijete doslova při péči o celé tělo. Ti, kdo se s přístrojem naučí dobře pracovat, již díky nim nebudou muset využívat služeb kadeřníků. Různé nástavce vám umožní zvolit délku střihu v rozmezí 1 – 40 mm.

Před výběrem samotného přístroje však dobře zvažte, jak velký počet příslušenství opravdu využijete. Ti, kdo jsou zvyklí například na délku vlasů 1 cm, nebudou potřebovat další nástavce a vystačí si i s levnějším přístrojem. Kromě vlasů však přístroj využijete také při péči o vousu, zbavíte se chloupků v nose i uších, pomocí přístroje upravíte obočí a některé modely lze použít k odstranění chloupků na celém těle.

Porovnat ceny zastřihovačů

Nejlepší zastřihovače

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Philips HC5630/15 95 % 985 Kč Zobrazit Philips.cz
2. Braun HC5030 94 % 933 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Moser 1871-0071 Chrom Style Pro 92 % 3 995 Kč Zobrazit Svetkadernictvi.cz
4. Braun MGK 3221 89 % 578 Kč Zobrazit Nejlevnejsizbozi.cz
5. Sencor SHP 320SL 83 % 149 Kč Zobrazit 4home.cz

Typy

Před výběrem dobře zvažte, za jakým účelem zastřihovač pořizujete. Tento přístroj je k dostání v několika různých velikostech, liší se způsobem použití i pořizovací cenou.

Zastřihovač vousů

Je určen pouze k zastřihování vousů, přístroj umožňuje natavení přesné délky vousů a obrysu sestřihu. Samotné nastavení je jednoduché, k tomuto účelu můžete využít páčku nebo kolečko.

Tímto zastřihovač odstraníte různě dlouhé i silné vousy. Mnohé zastřihovače umožňují používání dalšího příslušenství. Pomocí různých nástavců může vousy upravit do různých délek, další nástavce lze použít k zastřižení vlasů či chloupků na těle.

Braun BT3340

Ukázka zastřihovače vousů: Braun BT3340

Zastřihovač vlasů

Zastřihovač vlasů je větší přístroj, který funguje na stejném principu. Na rozdíl od prvního typu však disponuje ještě větším množstvím vyměnitelných hlavic. Ty využijete pro různé dlouhé střihy.

Philips HC5630/15

Ukázka zastřihovače na vlasy: Philips HC5630/15

Zastřihovač chloupků

Jsou označovány také jako hygienické zastřihovače. Díky různým nástavcům je lze použít na úpravu a zastřižení chloupků kdekoliv na těle.

Sencor SNC 101BL

Ukázka zastřihovače chloupků: Sencor SNC 101BL

Multifunkční zastřihovač

Jedná se o nejoblíbenější typ, který kombinuje možnosti všech předešlých typů. Přístroje jsou sice dražší, ale poslouží vám pro jakoukoliv úpravu zevnějšku.

Philips Series 7000 MG7745/15

Ukázka multifunkčního zastřihovače: Philips Series 7000 MG7745/15

Napájení

Přístroje jsou k dostání v elektrické i akumulátorové podobě. Obě možnosti najdete u různě kvalitních modelů, a to jaký způsob vám bude vyhovovat více, je víceméně na každém. Pokud si nejste jisti, kterou možnost zvolit, můžete vybrat přístroj, který kombinuje obě možnosti.

 • Elektrické – v tomto případě se neobejdete bez elektrické zásuvky. Při používání vás může limitovat délka přívodního kabelu. Elektrické zastřihovače jsou již spíše zastoupeny pouze mezi profi přístroji. Ty jsou konstruovány tak, aby vydržely náročnější provoz. Přístroje jsou výkonnější a jejich cena bývá vyšší.
 • Nabíjecí – pro běžné domácí používání lze koupit spíše akumulátorové přístroje. Lze je používat kdekoliv, jsou ideální na cesty. V závislosti na typu a ceně se liší výdrží baterie. Ta bývá v rozmezí desítek minut až po několik hodin.
 • Baterie – součástí malých hygienických zastřihovačů se o chod starají klasické baterie.

Materiál

Zastřihovače jsou většinou vyrobeny v kombinaci několika materiálů, a to plastu, kovu a keramiky. Dá se říct, že nezáleží ani tak na tom, z čeho je vyrobeno tělo přístroje, tím nejdůležitějším je výrobní materiál břitů. To z čeho jsou břity vyrobeny, má vliv na přesnost oholení a určuje i to, zda může přístroj přijít do styku s vodou.

 • Nerezová ocel – břity vyrobené z oceli jsou velmi ostré. Přístroje jsou levnější, mohou se dostat do kontaktu s vodou. Nevýhodou je skutečnost, že se časem otupí.
 • Titan – jedná se také o často používaný materiál. Břity jsou kvalitnější, a jejich životnost je delší.
 • Keramika – ačkoliv jsou považovány za nejkvalitnější, bývají keramické břity levnější než břity titanové. Při používání se zahřívají minimálně, mají delší životnost, nesmí se však dostat do kontaktu s vodou.

Funkce

U zastřihování lze využít několik funkcí, nejčastěji narazíte na:

 • Indikátor stavu baterie – s jeho pomocí budete vždy vědět, kdy je potřeba zastřihovač dobít.
 • Rychlonabíjení – praktická funkce, s jejíž pomocí přístroj během několika minut nabijete tak, abyste ho mohli použít alespoň na jedno použití.
 • Displej – LED displejem disponují spíše dražší přístroje, díky němu bude ovládání ještě jednodušší.
 • Laserové navádění – při zastřihování budete sledovat červenou linii světla. Zastřižení bude symetrické a ostré.

Značka

Předními výrobci přístrojů určených k péči o tělo jsou Babyliss a Remington. Oblíbené jsou také přístroje Braun, Philips nebo Panasonic.

Cena

Nejlevnější jsou hygienické zastřihovače, které lze koupit za méně než 1 000 Kč. Do 1 000 Kč je možné koupit i větší zastřihovače, které mají menší počet nástavců i funkcí.

Náročnější uživatelé mohou doma používat vybavenější přístroje, jejichž cena se pohybuje okolo 2 000 Kč. Za cenu vyšší než 2 000 Kč je možné pořídit nejkvalitnější přístroje, které ustojí i náročný provoz. Tyto zastřihovače plně využijí pouze profesionálové.

Porovnat ceny zastřihovačů

Otázky a odpovědi

Mohou zastřihovače přijít do kontaktu s vodou?

Některé zastřihovače je možné používat ve sprše, jiné do kontaktu s vodou přijít nesmí. Všímat si musíte několika parametrů. Přístroje označené jako omyvatelné, umožňují používat vodu k čištění břitů. Samotné tělo přístroje však do kontaktu s vodou přijít nesmí.

Přístroje, které jsou označeny jako voděodolné již ustojí menší kontakt s vodou, nelze je však používat ve sprše. Do sprchy můžete vzít pouze přístroj označený jako vodotěsný, nebo ověřte stupeň krytí, který by měl být minimálně IP7.

Jaké příslušenství lze využít?

Nejdůležitějším příslušenstvím jsou nástavce, které jsou běžnou součástí balení. S rostoucí cenou přístroje roste i počet těchto nástavců. Další nástavce vám umožní použít zastřihovač na odstranění chloupků v uších nebo nosu.

Pomocí planžetové hlavy oholíte celé tělo do hladka. U dobíjecích zastřihovačů je součástí balení nabíječka. Jednodušší je kabelová nabíječka, u dražších přístrojů plní nabíječka také funkci stojánku. Kromě tohoto základního vybavení, můžete koupit zastřihovač, jehož součástí je také pouzdro na uskladnění či přenášení.

Jakým způsobem lze strojek čistit?

Údržbu byste měli provádět po každém použití. Nejméně práce budete mít s vodotěsným přístrojem, který můžete umýt pod proudem vody.

Součástí balení by měl být i speciální štěteček, který využijete na odstranění chloupků v nástavcích. U některých přístrojů můžete využít i funkci odsávání. Součástí takových zastřihovačů je i speciální komora, do které se chloupky nebo vlasy zachytávají. Tu po skončení úpravy svého vzhledu jednoduše vysypete.

Závěr

Pro použití na celé tělo je nejlepší zvolit multifunkční zastřihovač. Tyto přístroje jsou vybaveny nástavci vhodnými na péči o vlasy, vousy i chloupky. Před nákupem si určete, které nástavce skutečně využijete, od počtu příslušenství se odvíjí pořizovací cena.

Pro domácí použití si vystačíte s akumulátorovým přístrojem, podle toho, zda budete chtít zastřihovač používat ve sprše se zaměřte na voděodolnost či stupeň krytí. Podcenit byste neměli ani výrobní materiál čepelí, který určuje životnost přístroje.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.holime.cz, www.alza.cz, www.glamot.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (53 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová – autor článku

Alena Rajnochová – autor článku

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem pořídila zastřihovač Braun MGK 7330 a manžel je s ním velmi spokojený. Používá ho pravidelně a zatím s ním nebyl ani jediný problém.

 2. Hankaořídila jsem si zastřihovač vlasů a používá ho i manžel na vousy. Máme Philips Series 7000 MG7745/15, který má opravdu spoustu nástavců a funguje skvěle. Moc dobře se s ním pracuje.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo