Zastřihovače vousů

Nejoblíbenější značky zastřihovačů

Potřebujete zastřihnout vousy podle určitého stylu, ale nechcete chodit do barber shopu? Pořiďte si zastřihovač vousů, který vám s tímto problémem pomůže – upraví, zastřihne i vytvaruje. K dispozici máte různé nástavce, díky kterým vytvoříte požadovaný efekt o dané délce. Pojďme se podívat na to, podle jakých dalších parametrů zastřihovač vybírat.

Porovnat ceny zastřihovačů

Typy

Podle toho, jakým způsobem zastřihovače fungují, bychom je mohli rozdělit do dvou kategorií, a to na akumulátorové a kombinované, což úzce souvisí s typem jejich napájení.

Akumulátorové zastřihovače

Akumulátorové zastřihovače vousů jsou praktickým a pohodlným nástrojem pro úpravu a údržbu vousů. Díky svému bezdrátovému designu jsou ideální pro použití kdekoli a kdykoli, bez nutnosti připojení k elektrické síti.

Jsou vybaveny baterií, která se musí dobíjet, tudíž je důležité před koupí zkontrolovat, jakou má výdrž (30 až 300 minut) a za jak dlouhou dobu se nabije (od 40 minut do několika hodin).

Kombinované zastřihovače

Stejně jako u akumulátorového typu nebudete k provozu potřebovat kabel, navíc ale můžete zastřihovač nabíjet, zatímco jej budete používat, což šetří čas. V tom případě ale už budete ovlivněni délkou kabelu, který vám může překážet.

Napájení

Způsob, jakým musíte nabíjet zastřihovač vousů, dokáže jeho užívání dost ovlivnit. Hledejte praktickou možnost vzhledem k podmínkám, ve kterých se budete nacházet – na cesty a na doma se bude hodit něco jiného.

Baterie

Zastřihovače na baterie využívají buďto Ni-Hm nebo Li-Ion článek, díky čemuž je lze používat i mimo elektrickou síť. Hodí se tak na cesty, myslete však na to, že při vybití musíte počkat, než se baterie nabijí. Ni-Hm jsou sice cenově dostupnější, ale jejich paměťový efekt snižuje životnost baterie. Li-ion mají vyšší cenu, za to jsou modernější a stávají se čím dál tím častější volbou.

Napájení ze sítě

Tento typ napájení se v dnešní době téměř nevyskytuje, jelikož není moc praktický. Při provozu musí být zastřihovač připojen do zásuvky, jinak jej není možné používat.

Kombinovaný provoz

Jak už jsme zmiňovali u typů zastřihovačů, kombinovaný lze napájet ze sítě, pokud je vybitý, a přitom jej používat. Šetří tak čas, který byste strávili čekáním, až se baterie nabije, což z něj činí asi tu nejlepší volbu.

Počet nástavců

Podle toho, jakého vzhledu vousů chcete dosáhnout, budete vybírat nástavec, proto se hodí, když jich bude mít zastřihovač více. Čím více nástavců, tím ale také vyšší cena.

Levnější modely většinou nabízejí pouze dva. Díky nim můžete nastavit délku střihu od pár milimetrů až po 40 milimetrů a více. Nástavce lze dokupovat jednotlivě i po sadách. Mezi ty nejčastější nástavce řadíme:

 • Plastový a kovový zastřihovač vousů – kovové nástavce jsou přesné na milimetry, plastové slouží spíše jako hřebeny pro delší vousy.
 • Detailní zastřihovač vousů – pro tvarování kontur.
 • Zastřihovač chloupků v nose a uších – u multifunkčních modelů.
 • Nástavec na ochranu pokožky – chrání pokožku v případě, že chcete vousy zastřihnout na velmi krátkou délku.
 • Nástavce pro stříhání vlasů (různé délky) – u multifunkčních modelů, slouží i k úpravě delších vousů.
 • Nástavec pro holení ochlupení na těle – z hygienických důvodů je vhodné používat na ostatní části těla jiný nástavec.

Materiál čepelí a břitů

Čepele a břity jsou velmi důležitým parametrem, jehož kvalita se odvíjí od zvoleného materiálu. Obvykle se skládají z pevné a pohyblivé části. Vyrábí se z:

Nerezová ocel

Většina zastřihovačů bývá vyrobena z nerezové oceli, jejíž kvalitu určuje tvrdost. I když se jedná o nejrozšířenější materiál, nemusí to nutně znamenat, že všechny zastřihovače jsou na tom stejně. Většinou narazíte na nerezové čepele s dvojitým ostřím.

Nevýhodou nerezové oceli je však časté přehřátí, které může vést k pálení při dlouhodobějším užívání. U menší tvrdosti se čepel pravděpodobně rychleji opotřebí a ztupí. Čekat na vás může i koroze. Pokud chcete zakoupit opravdu kvalitní kousek, zaměřte se na jiné materiály.

Titan

U těchto čepelí jde o nerezovou ocel potaženou titanem, což je činí odolnějšími, s delší životností, a i když budou odolnější vůči ztupení, pořád to nebude stačit na rezavění nebo pálení břitů. Cena je vyšší, jelikož i náklady stojí něco navíc.

Keramika

Chcete-li ten nejlepší dostupný materiál, sáhněte po keramice. Dlouho vydrží, nebude korodovat, zůstane ostrá a tolik se nezahřívá. Právě kvůli tomu je cena nejvyšší ze všech. Pozor jen na kontakt s vodou a křehkost materiálu.

Ergonomie

U tohoto parametru se budeme bavit o způsobu využití zastřihovače vousů. Na doma vám bude stačit běžný model, který je jednodušší v rámci ovládacích prvků, těžší a levnější. Pro profesionálnější použití jsou zastřihovače lépe tvarované, váhově lehčí, aby se s nimi dobře manipulovalo, ovládací prvky jsou lépe promyšlené, čemuž odpovídá i cena.

Voděodolnost

I když se nejedná o nic zásadního, dokáže voděodolnost značně zpříjemnit a ulehčit používání. Můžete tak zastřihovač umýt pod tekoucí vodou, použít s holicí pěnou nebo gelem, či vousy zastřihnout při sprchování. Před pořízením přístroje si důkladně přečtěte, jakou mírou voděodolnosti disponuje.

Funkce

Zastřihovače vousů jsou nástrojem určeným k úpravě, stříhání a tvarování vousů. Pomocí nich můžete snadno a rychle upravit délku vousů podle svých preferencí a stylu. Mezi funkce, které zde můžete najít, patří:

 • Rychlonabíjení – abyste nemuseli čekat příliš dlouho, než se zastřihovač nabije, využijte rychlonabíjení, které vám umožní používat přístroj už za 5 minut.
 • Tlačítkové ovládání/ LED displej – možnosti ovládání, LED displej navíc informuje o stavu nabití, režimu holení či délce střihu.
 • Samočisticí čepele – spíše u dražších modelů, čepele se do určité míry čistí samy, díky čemuž vám odpadá část údržby.
 • Samočisticí břity – opět spíše u dražších modelů, díky specifickému sestavení stříhací jednotky se břity ostří samy tím, že se při holení velmi zlehka třou mezi sebou.
 • Vakuový systém – ideální funkce zejména na cesty, spočívá ve sbírání oholených vousů, jinak nazývaná také jako „systém vysávání“.
 • Laserové navádění – poskytuje dokonale rovnoměrné a souměrné zastřižení/oholení vousů. Na tváři se objeví červený paprsek, který vás povede. Zastřihovač s touto funkcí je o něco dražší.

Značka

Mezi oblíbené značky patří Philips, Wahl, Rowenta, Remington nebo Braun. Všechny nabízejí kvalitní modely, je jen na vás, jaké vlastnosti a funkce upřednostňujete, který z designů se vám nejvíce líbí a jaký máte nastavený rozpočet.

Cena

Nejlevnější modely zastřihovačů na vousy seženete do 1 000 Kč, neočekávejte ale velké množství nástavců, pokročilé funkce a dlouhou dobu výdrže provozu. Budou použity ty nejlevnější materiály, tudíž životnost takového přístroje nebude tak dlouhá. Hodí se spíše pro ty, kdo chtějí zastřihovač na zkoušku, jelikož s ním teprve začínají.

Od 1 000 Kč do 2 000 Kč se nachází zlatá střední cesta, kde zakoupíte i voděodolné modely s větším množstvím funkcí, lepší výdrží i zpracováním. Nástavce jsou vyrobeny většinou z kvalitní nerezové oceli.

Nad 2 000 Kč jsou k dostání profesionální modely vybavené těmi nejlepšími funkcemi, LED displejem, který vám používání usnadňuje, kvalitními bateriemi či kombinovaným provozem. Nejdražší zastřihovače se cenově pohybují okolo 7 000 Kč.

Porovnat ceny zastřihovačů

Údržba

Údržba zastřihovače vousů je důležitá pro zachování jeho výkonnosti a hygieny. Následující tipy vám pomohou udržovat váš zastřihovač vousů v optimálním stavu:

 • Čistěte zastřihovač po každém použití: Po každém použití zastřihovač očistěte odstraněním všech zbytků vousů a nečistot. Můžete použít speciální štětec nebo kartáček. Jako čistič vezměte alkohol, který vás zbaví bakterií, nebo čepele opláchněte pod tekoucí vodou a nechte usušit. K čištění nikdy nepoužívejte agresivní přípravky.
 • Mazání: Některé zastřihovače vousů vyžadují mazání po určité době používání. Dodržujte pokyny výrobce.
 • Udržujte čepele ostré: Pokud se čepele začnou tupit, je čas je nabrousit nebo vyměnit. Ostré čepele zajistí lepší výsledky a sníží riziko zranění.
 • Skladování: Uchovávejte zastřihovač v suchém a čistém prostředí, aby nedocházelo k poškození nebo korozi.

Otázky a odpovědi

K čemu všemu lze zastřihovač vousů využít?

Zastřihovač vousů lze využít k mnoha různým účelům a funkcím v oblasti úpravy vousů a obličeje. Umožňuje precizní stříhání a nastavení délky vousů podle požadovaného stylu, některé zastřihovače vousů mají speciální nástavce pro stříhání chloupků v oblasti nosu a uší, v případě nástavců na stříhání vlasů lze upravit i vlasy.

Lze zastřihovačem holit do hladka?

Zastřihovač vousy pouze zastřihuje, jeho cílem není je vyhladit, tudíž jím nelze holit do hladka. Běžná minimální délka je 0,5 mm. Pokud toužíte po hladkém povrchu, použijte holicí strojky.

Jak dlouho vydrží zastřihovač na jedno nabití?

Záleží na konkrétním modelu, obecně se ale výdrž pohybuje okolo 60 minut, je ale možné narazit i na delší čas. Pokud požadujete delší dobu provozu, pak vyzkoušejte kombinované napájení, které vám umožní zároveň zastřihovač nabíjet i používat.

Závěr

Zastřihovač vousů je užitečný nástroj pro každého, kdo si chce udržovat upravený a elegantní vzhled vousů a obličeje. Díky jeho multifunkčním možnostem je ideální volbou pro stříhání, úpravu a tvarování vousů podle individuálních preferencí a stylů.

Bez ohledu na to, jaký vzhled preferujete, bude zastřihovač vousů spolehlivým a efektivním nástrojem pro dosažení požadovaného efektu. Manipulace s ním je navíc velmi jednoduchá, tudíž ji zvládne každý, stačí si jen vybrat ten pravý model.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Dala jsem na hodnocení a objednala manželovi k narozeninám zastřihovač vousů Philips BT5515/70. Je velmi spokojený, že funguje naprosto skvěle a hlavně netahá.

Přidat komentář

Recenzer
Logo