Afrodiziaka

Afrodiziaka jsou látky, které zvýší chuť na sex. Znát je můžete také pod označením libido. Tyto látky stimulují pohlavní orgány, zvýší citlivost na různé sexuální podněty a posílí vaše smysly. Po jejich užití budete správně naladěni na svého partnera.

Afrodiziakum je název, který pochází z řečtiny a je spjat s bohyní Afroditou, což je bohyně lásky a plodnosti. V historii byla afrodiziaka užívána v podobě bylin, ale konzumoval se například kořen mandragory.

V současné době jsou běžně dostupné v podobě pilulek, sprejů, mastí či kapek a koupit je můžete v každé lékárně. Afrodiziaka jsou k dostání pro muže i ženy. U mužů mají zvýšit sexuální výkonnost, ženy by pak měly být po konzumaci afrodiziak více vzrušené.

Porovnat ceny afrodiziak

Nejlepší afrodiziaka

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Krém na klitoris Lotus Blossom (10 ml) 88 % 297 Kč Zobrazit Ruzovyslon.cz
2. Naturvita STIMULEN 60 tbl. 84 % 102 Kč Zobrazit Gigalekarna.cz
3. Obsessive Sexy parfém s feromony (30 ml) 84 % 551 Kč Zobrazit Ruzovyslon.cz
4. ArginMax Forte pro muže 90 tobolek 78 % 1 449 Kč Zobrazit Benu.cz
5. Clavin Original 8+4 tob 71 % 649 Kč Zobrazit Notino.cz
6. Španělské mušky Růžový Slon Extra STRONG+ (30 ml) 69 % 382 Kč Zobrazit Ruzovyslon.cz

Typy

Dle definice Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv mezi afrodiziaka patří jakýkoliv preparát, na kterém je uvedeno, že se po jeho požití zvýší sexuální touha či dojde ke zlepšení sexuální výkonnosti.

Naopak informaci o účinnosti se zejména u nekvalitních přípravků nedozvíte. Proto se doporučuje vyzkoušet nejprve přírodní afrodiziaka a teprve poté ideálně s doporučením lékaře přejít na tzv. moderní afrodiziaka.

Přírodní afrodiziaka

Mezi přírodní afrodiziaka patří některé běžně dostupné potraviny. Výhodou těchto potravin je skutečnost, že se běžně vyskytují v mnoha domácnostech, aniž byste věděli, že se o afrodiziakum jedná.

Po jejich konzumaci se nemusíte obávat žádných nežádoucích reakcí. Ve většině případů se jedná o zdraví prospěšné potraviny, jejichž konzumace je tedy obecně velmi prospěšná. V případě přírodních afrodiziak nemusíte řešit ani dávkování.

Moderní afrodiziaka

Moderní afrodiziaka jsou k dostání v podobě tabletek či kapek a fungují na jiném principu. V případě mužů je jejich úkolem postarat se o dostavení erekce, u žen se má zvětšit touha na sex.

Na rozdíl od přírodních afrodiziak jsou chemické přípravky většinou spolehlivé, účinek se obvykle dostaví rychle a může vás ohromit svojí silou. Na druhou stranu může jejich pravidelné užívání představovat pro tělo větší zátěž a dostavit se mohou mnohdy nepříjemné vedlejší účinky. V tomto případě je nutné dodržovat dávkování opravdu pečlivě.

Určení

Afrodiziaka mají mnoha podob a liší se i určením. Koupit můžete afrodiziaka určené výhradně mužům nebo naopak ženám. Před samotnou koupí těchto přípravků věnujte pozornost složení. Kvalitní afrodiziaka by měla obsahovat výtažky bylin, často je zde zastoupen šafrán, rozmarýn či řeřicha peruánská.

 • Pro muže – u mužů by se měla po požití afrodiziak dostavit erekce. Afrodiziaka také pomáhají oddálit ejakulaci.
 • Pro ženy – používají afrodiziaka kvůli větší citlivost pohlavních orgánů, pomoci by jim měla i s chutí na sex obecně.

Forma afrodiziak

Afrodiziaka mohou být volně dostupná, ale předepsat vám je může také váš lékař. V případě volně prodejných přípravků jsou obvykle účinky minimální a v některých případech si můžete přivodit spíše různé zdravotní komplikace.

Proto se volnému prodeji afrodiziak raději vyhněte a preferujte spíše léky na předpis, které jsou daleko bezpečnější. I zde se však mohou vyskytnout nežádoucí reakce, mezi které často patří bolest svalů a hlavy. Afrodiziaka na předpis pak neřeší sexuální touhu, ale spíše různé sexuální dysfunkce.

 • Nápoje – obsahují různé směsi bylin, které mají pozitivní dopad na sexualitu či prokrvení pohlavních orgánu. Dostupné jsou v sexshopech a jejich kvalita není nijak vysoká.
 • Prášek – lze ho rozpustit ve vodě, počítat můžete se stejným složením jako v případě nápojů. I v tomto případě se jedná o volně dostupné přípravky s menší účinností.
 • Kapky – známé jako španělské mušky obsahují opět výtažky z bylin a vitamíny, podílí se na lepším prokrvení a ani tato afrodiziaky svými účinky spíše neohromí.
 • Sprej – ačkoliv jsou oblíbená, jejich účinnost není nijak závratná. Afrodiziaka ve spreji jsou určena zpravidla mužům.
 • Gely a krémy – tato podoba afrodiziak se většinou vyznačuje větší kvalitou i účinností.
 • Tabletky – nejdražší a nejúčinnější podoba afrodiziak. Koupit je můžete v sexshopech i lékárně a najdete mezi nimi mnohé přípravky, které můžete znát z televizních reklam.

Přírodní afrodiziaka

Přírodní afrodiziaka jsou při rozumném množství bezpečné, stejně jako moderní afrodiziaka mají pozitivní vliv na mysl i citlivost a starají se o dostatečné prokrvení pohlavních orgánů. Některé potraviny se sice za afrodiziaka vydávají, avšak jejich účinnost je spíše mizivá, u jiných jsou blahodárné účinky naopak prokázány vědecky a najdete je často i ve složení moderních preparátů dostupných v lékárnách.

Ženšen

Zvýšení sexuální aktivity je u této byliny prokázané. Přičítá se jí pozitivní vliv na sexuální vzrušení a pomáhá mužům dosáhnout erekce. Ženšen po požití působí na nervový systém a ovlivňuje hladinu hormonů. Ženšen můžete konzumovat v podobě čaje, který je možné připravit ze suchého i čerstvého kořene.

Šafrán

Toto koření se používalo už v dávné historii. Šafrán zlepšuje sexuální dysfunkci, u žen probouzí touhu, u mužů odstraní potíže s erekcí. Kvalitní šafrán můžete přidávat do běžných pokrmů, přidává se k masu, zelenině, je častou složkou v pokrmech obsahujících rýži.

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba se používá již od nepaměti v čínské medicíně. U tohoto rostlinného extraktu byly prokázány pozitivní účinky na sexuální dysfunkci u žen i mužů. Dle studií ginkgo biloba ovlivňuje všechny sexuální reakce, tedy touhu, vzrušení i orgasmus. I tento preparát je k sehnání v prodejnách zdravé výživy.

Maca Peruánská

Maca Peruánská je kořenová zelenina, která se používá již v minulosti za účelem zvýšit plodnost, je používána také jako stimulant. Má obdobné účinky, jako předcházejí potraviny.

Kořen je k dostání v prodejnách zdravé výživy nejčastěji v podobě prášku. Vždy kupujte pouze 100% macu. Její chuť lze přirovnat k muškátovému oříšku nebo skořici a přidává se do sladkých jídel i koktejlů.

Čokoláda

U čokolády nejsou prokázány přímé pozitivní účinky na výkony v posteli, po její konzumaci se vám však minimálně zlepší nálada. Jednou ze složek obsažených v čokoládě je fenythylamin, co je stimulant známý jako droga lásky. Tryptofan se zase podílí na produkci serotoninu. Tyto pozitivní účinky najdete pouze u kvalitnější čokolády, která obsahuje minimálně 70% kakaa.

Česnek, pepř, chilli či jiné pikantní potraviny zvyšují tep, což zrychlí krevní oběh a následně i prokrvení. Sexuální apetit může zvýšit také vanilka, skořice nebo mango, a to v klasické podobě, ale také v podobě vonných a masážních olejů či svíček. Pozitivní dopad na sexuální touhu je dále připisován zázvoru, celeru či chřestu.

Značka

Mezi jedny z nejznámějších afrodiziak určené mužům patří přípravky Clavin, Advance, ArginMax, Terezia či Prostenal. Ženám jsou určena afrodiziaka značky EROpharm, Clerex, Aphrodisia, ArginMax a Magnisteron.

Cena

Cena preparátů má vliv na kvalitě. Ty nejlevnější méně známé doplňky vás pravděpodobně svojí účinností nijak neoslní. Tato afrodiziaka vyjdou na méně než 100 Kč, ale většinou se jedná spíše o vyhozené peníze. Levnější afrodiziaka jsou k dostání především v sexshopech.

Proto se zaměřte především na ověřené výrobky, které znáte z reklam, nebo na ty, které vám doporučí přímo v lékárně. Cena kvalitních afrodisiak se zpravidla pohybuje v rozmezí 200 – 500 Kč. Ty nejznámější vás však mnohdy vyjdou i na více než 1 000 Kč.

Porovnat ceny afrodiziak

Otázky a odpovědi

Co je libido?

Výklad tohoto slova není přesně definovatelný. Pod tímto slovem si někdo může představit zvětšení chuti na sex, což je konec konců to nejdůležitější, co od konzumaci afrodiziak očekáváte. Libito je však spojováno i s potencí či sexuální výkonností. Pod označením libido se může ukrývat i obyčejná přitažlivost.

Působí afrodiziaka spolehlivě?

Spolehlivost těchto přípravků není možné zaručit každému. Na každého působí něco jiného a jinou silou, někteří však mohou být spíše zklamaní. Na vině může být tělesná stavba i nepoctivý výrobci. Proto se zaměřte spíše na známější značky, věnujte pozornost uživatelským recenzím nebo se na účinky jednotlivých výrobků informujte přímo v lékárně.

Co nepatří mezi afrodiziaka?

Vaši sexuální touhu obecně nezvýší drogy, které jsou bohužel hojně používané. Kromě alkoholu a marihuany užívají někteří tvrdé drogy jako extázi nebo kokain. Drogy pochopitelně působí na vaše smysly, ale nemají žádný vliv na výkonnost.

Vyhnout byste se měli také alkoholu. S jeho pomocí se bezpochyby zbavíte zábran a pozitivní vliv může mít i na sexuální vzrušení, avšak zde již veškerá pozitiva končí. Zejména po vypití většího množství alkoholu můžete na veškeré sexuální výkony zapomenout.

Závěr

Přírodní afrodiziaka můžete užívat ve větším množstvím i jako běžnou složku jídelníčku. Mezi nejlepší přírodní afrodiziaka patří dle odborných výzkumů šafrán, maca, ženšen, ginkgo biloga a čokoláda. Účinky těchto potravin nemusí být zcela vyhovující, proto raději mnozí sáhnou po chemické podobě afrodiziak.

U těch si však nejdříve pečlivě prostudujte složení i to, čeho by se vám mělo podařit jejich užíváním dosáhnout. Stěžejní je v tomto případě jak rychle začnou působit a jak dlouho potrvá, než přestanou účinkovat. Ve chvíli, kdy narazíte na přípravek, který vám bude vyhovovat, nezanedbejte ani doporučený postup dávkování.

Afrodiziaka můžete nakoupit v těchto e-shopech: Ruzovyslon.cz, Sexshop.cz, Sexicekshop.cz a Vibratory.net

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.ruzovyslon.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. No tak nevím, jak to funguje jinde, ale u nás je nejlepší volbou ženšen, fakt pomáhá spolehlivě. Za sebe mohu jedině doporučit.

 2. Dostala jsem od manžela španělské mušky, ale že by to byla nějaká extra sláva, to zase ne. No ale svůj účinek to i tak mělo.

 3. Mám radši přírodní produkty, tak jsem zvolila značku GreenFood Maca 120 kapslí a jsou super. Doporučuji.

 4. koupila jsem tento typ: GymBeam Maca 120 kapslí a fungují! :D

 5. Super článek! pomohl mi.

Přidat komentář

Recenzer
Logo