Feromony

Stává se vám, že ne vždy uspějete na rande? Možná nejste tak vtipní nebo si nejste jistí svým vzhledem, vaše vůně ale dokáže mnoho. Nemluvíme zde o tom, jestli jdete cítit po santalovém dřevu nebo vanilce, ale o tom, zda danému člověku voníte po tělesné stránce. I zvířata se totiž přitahují pachem, kterému se také říká pižmo, a přesně to si na sebe můžete aplikovat, abyste byli pro opačné pohlaví atraktivnější. Co přesně takový produkt obsahuje, jakým způsobem funguje a jak ho vybrat, aby opravdu účinkoval?

Porovnat ceny feromonů

Co jsou to feromony

Feromony jsou chemickým signálem pro opačné pohlaví, které po jejich vdechnutí ucítí zájem, a to hlavně sexuální. Pokud tedy obvykle nemáte při randění úspěch, feromony by vám ho měli zajistit – vyrábí se jak pro ženy, tak pro muže.

Jejich účinek se připodobňuje k chemii, kterou mezi sebou cítí partneři, kteří se navzájem z nějakého důvodu přitahují. Onen důvod mohou být právě feromony, které přirozeně vytváříme, v případě použití produktu tento efekt ještě o něco více podpoříte. Jejich přítomnost najdete v parfému, toaletní vodě či parfémované vodě.

Parfém vs. feromony

Zatímco parfémovou vůni cítíme okamžitě a rozhodujeme se, zda nám voní či ne, feromony necítíme – respektive ne nosem, vnímáme je podvědomě, aniž bychom si to uvědomovali. Nejen, že nám daná osoba přijde atraktivnější, ale také nás sexuálně přitahuje.

Typy

Vůně s feromony můžeme rozdělit podle pohlaví, na mužské a ženské. Stejně jako naše těla fungují odlišně v mnoha směrech, i hormony, které druhého dokáží přitáhnout, se liší. Jednotlivé parfémy tak musí obsahovat takový druh, který k danému pohlaví patří, protože jedině tak dokáže přitáhnout opačné pohlaví.

Pokud chcete zaujmout člověka stejného pohlaví, jako jste vy, je to o něco složitější, protože oba produkujete stejné feromony.

Pro muže

Mezi feromony, které vylučuje muž a jsou tak přitažlivé pro ženy, patří androstenon a androstadienon.

Pro ženy

Ženy naopak vylučují přirozeně kopulin a estratetraenol, proto se právě tyto látky nachází v parfémech s feromony, aby přilákaly muže.

Kdy a jak feromony používat?

Feromony můžete používat kdykoliv, kdy budete chtít zaujmout opačné pohlaví – na společenské akci, na diskotéce, v baru nebo v práci, kde si tak lze vyjednat větší respekt. Dají se nanášet jako součást nějakého parfému, toaletní vody nebo parfémované vody, nebo také v samostatné formě, která se dá kombinovat s vaší oblíbenou vůní.

Obecně se ale doporučují používat spíše samostatně. Je důležité si uvědomit, že feromonové parfémy neobsahují skutečné lidské feromony, místo toho obsahují chemikálie navržené tak, aby napodobovaly účinek lidských feromonů v těle. Jedná se o čistě umělý proces.

Aplikace je stejná jako u jiných vůní, jen byste měli feromony stříkat přímo na kůži, ne na oblečení. Pokud se jedná o feromony v čisté formě, mohou se nacházet v lahvičce s aplikátorem, který nanesete na krk. Jestli s feromonovými parfémy začínáte, začněte v malých dávkách 1-2 střiky aplikovanými na pulzní body, jako jsou zápěstí, místo za ušima nebo po stranách krku. Chcete-li zvýšit účinek, můžete dávku postupně zvyšovat na 2-3 střiky. Pro stálý účinek aplikujte feromonový parfém 2-3x během dne.

Koncentrace

Účinnost feromonového parfému určuje koncentrace feromonů. Neplatí ovšem, že čím více jich je, tím lepší je parfém. Měli byste se orientovat podle toho, pro jakou příležitost je chcete využít. Jedná-li se o běžný den, je lepší na sebe nastříkat vůni se střední koncentrací, která zaujme okolí, ale nevyvolá v něm zas tak silnou reakci, která ani není nutná. Naopak, pokud se chystáte na rande nebo máte nějakou pracovní schůzku, na které chcete zazářit, vyplatí se použít vyšší koncentraci.

Funkce

Účelem feromonů je zaujmout opačné pohlaví pomocí nošení dané vůně, která je obsahuje. Každé tělo přirozeně feromony vylučuje, proto také máte u konkrétních lidí pocit, že vás přitahují více než jiní. Použitím tekutých feromonů tento efekt ještě více podpoříte, a stane se tak, že se za vámi budou lidé otáčet na ulici, budete se cítit sebevědoměji, vybudujete si respekt a vzbudíte v druhých zájem, dokonce možná i sexuální napětí. Není ale třeba to s ním přehánět. Sice ho nemůžeme cítit nosem, ale vnímáme ho podvědomě – méně je někdy více.

Pokud zakoupíte parfém s feromony, kromě podvědomé reakce získáte také příjemnou vůni, která vše jen vylepší a dotvoří celkový dojem. Důležité ale je parfém s ničím nekombinovat, nanášet ho přímo na tělo a vyhnout se jiným zdrojům vůně, které by se mohly smíchat – tělová mléka, mýdla a podobné. Pořídit ale můžete i feromony samostatně, v takovém případě je možné je kombinovat s oblíbeným parfémem.

Značka

Feromony ještě nejsou u tolika výrobců tak rozšířené, většinou se na ně musí značka specializovat k tomu, aby je prodávala, proto je malá šance, že je váš oblíbený parfém k dostání i s přidáním feromonů. Mezi oblíbené značky patří Valavani, Secret Play, Magnetifico nebo Eye Of Love. Při výběru se řiďte hlavně recenzemi, i když se mohou mezi sebou lišit, popřípadě si vůni vyzkoušejte na prodejně nebo objednejte pouze vzorek.

Cena

Nejlevnější feromony se dají sehnat od 100 Kč do 400 Kč, přičemž i v těchto nízkých hladinách lze najít kvalitní kousky.

Od 400 Kč do 1 000 Kč najdete i čisté feromony bez vůně, ale samozřejmě také parfémované verze. Dobré recenze mají hlavně VALAVANI MAGNETIFICO jak pro muže, tak pro ženy.

Zakoupit se dá i pár feromonů nad 1 000 Kč, nebývají ale normálně tak drahé. Co se týče recenzí, nejedná se o vyhozené peníze, nicméně kvalitu koupíte i za mnohem nižší cenu.

Porovnat ceny feromonů

Otázky a odpovědi

Jak feromony fungují?

Feromony jsou látky, které přirozeně produkují naše těla, abychom tomu druhému “voněli”. Když se najde pár, který si voní, dojde mezi nimi k chemické reakci, které říkáme přitažlivost. Právě proto se vám může stát, že se vám líbí nějaký člověk, ale vůbec netušíte, proč tomu tak je.

Pomocí zakoupených feromonů můžete tento efekt podpořit a je možné, že se opačné pohlaví bude ve vaší přítomnosti cítit lépe. Nespoléhejte na to ale 100 %, nic nebude mít větší úspěšnost, než upravený zevnějšek, slušné chování, bytí sám sebou a humor.

Jak feromony používat a jak dlouho vydrží?

Pokud s feromonovými parfémy začínáte, začněte v malých dávkách 1-2 střiky aplikovanými na pulzní body, jako jsou zápěstí, místo za ušima nebo po stranách krku. Chcete-li zvýšit účinek, můžete dávku postupně zvyšovat na 2-3 střiky. Pro stálý účinek aplikujte feromonový parfém 2-3x během dne. Držet by měl 4-6 hodin. Nekombinujte s jiným parfémem ani tělovým mlékem či mýdlem, jestliže nemáte čisté feromony.

Jak si vybrat feromony tak, aby fungovaly?

Důležité je soustředit se na takové feromony, které jsou určeny vašemu pohlaví, protože fungují pouze na to opačné. U mužských je přidán androstenon a androstadienon, který láká ženy, a u ženských feromonů zase kopulin a estratetraenol, jež zaujme muže.

Závěr

I když se na feromony nelze spolehnout 100 %, přece jen vám mohou pomoci cítit se více sebevědomě a upozornit na sebe. Pokud jste zvědaví, za zkoušku nic nedáte, navíc se nejedná o nijak drahé zboží. Díky tomu, že jsou k dostání vzorečky či menší balení, můžete produkt jen vyzkoušet a v případě zájmu objednat větší množství. Feromony jsou rozhodně zajímavá věc, která je nad naše chápání a má zajímavé výsledky.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.feromonx.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo