Lubrikační gely

Lubrikační gel by neměl chybět v žádné ložnici. Lubrikační gely se postarají, aby byly chvíle, které strávíte se svojí drahou polovičkou vždy příjemné. Lubrikační gely by se měly používat nejen při samotné souloži, ale i v době, kdy partnera nahrazuje oblíbená sexuální hračka. Tyto přípravky pomohou k dostatečnému zvlhčení a styk nebude bolestivý, ale naopak příjemný. Potřebu více mazat mají také ženy po porodu nebo při menopauze.

Lubrikační gel budete vybírat stejně, jako jakýkoliv jiný kosmetický přípravek, nejdůležitější je složení. Lubrikační gely mohou používat také těhotné ženy, pro které je složení gelu obzvlášť důležité. Před tím, než začnete lubrikant používat, se seznamte i s možnými rizika.

Lubrikant je přípravek, který se do těla vstřebává a v případě nežádoucích složek, může vést k různým zdravotním komplikacím nebo kožním potížím. Proto preferujte ověřené výrobky známých značek a za kvalitní přípravek si raději připlaťte.

Porovnat ceny lubrikačních gelů

Nejlepší lubrikační gely

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Eros Megasol Glide4 You 100ml 96 % 175 Kč Zobrazit Pilulka.cz
2. HOT Superglide 100ml 94 % 171 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Lona Natural lubrikační gel 130ml 91 % 71 Kč Zobrazit mujsex-shop.cz
4. Durex Play 2v1 Aloe 200ml 88 % 120 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Durex Play 2v1 Ylang Ylang 200 ml 87 % 115 Kč Zobrazit Alza.cz

Typy

Lubrikanty jsou rozděleny do několika skupin. V každé skupině najdete přípravky, které se liší vlastnostmi a složením. Pro levnější přípravky je typické chemické složení, tyto lubrikanty budou vyhovovat těm, kteří nemívají žádné zdravotní či gynekologické potíže a nejsou alergičtí na žádné látky. Dražší přípravky mají přírodní složení a používat by je měli především citlivější osoby.

Gely a oleje na vodní bázi

Jedná se o všestranné pomocníky, které můžete použít během hrátek se svým protějškem i při používání sexuálních pomůcek. Tyto lubrikanty jsou oblíbené i díky příjemné vůni a použít je můžete také v kombinaci s kondomem. Nevýhodou těchto lubrikantů je rychlé zasychání, aplikaci tak budete muset častěji opakovat.

Parfemované gely se nedoporučuje používat ženám s citlivou pokožkou nebo těm, které trpí různými gynekologickými obtížemi, například mykózou.

Lubrikanty na bázi oleje

Tyto lubrikační gely se doporučuje používat spíše při sebeuspokojování. Poslouží i při partnerské masáži. Naopak se nedoporučují používat při klasické souloži. Ani tyto přípravky nejsou příliš šetrné a vhodné nejsou pro citlivější ženy, které mohou po jejich použití řešit různé zdravotní komplikace.

Přípravky na bázi oleje se špatně vstřebávají a pokožku zanechávají mastnou a ušpinit si můžete oblečení i ložní prádlo. Lubrikanty na bázi oleje není možné používat v kombinaci s kondomem. Kondomy jsou vyrobeny z latexu a při kontaktu s lubrikantem hrozí jejich prasknutí.

Silikonové lubrikanty

Tyto lubrikanty jsou šetrné a používat je mohou všichni, většina lubrikantů je hypoalergenní. Jejich předností jsou i výborné kluzné vlastnosti. Tyto gely vydrží delší dobu, horší však bude přípravek smýt. Silikonové přípravky lze použít při klasické i anální souloži a použít je můžete také při masturbaci. Nelze je však používat současně s erotickými pomůckami vyrobenými ze silikonu. Použití je možné i při bezpečné souloži s kondomem.

Způsob použití

Kromě všestranných přípravků je možné koupit speciální lubrikanty, které se hodí k jednotlivým sexuálním praktikám. Pokud je tedy něco, bez čeho co si nedokážete odepřít, můžete vyzkoušet lubrikanty vhodné na:

 • Orální sex – k této oblíbené praktice se hodí lubrikační gely s příchutí na vodní bázi. Ochutnat můžete například jahodový, malinový nebo čokoládový gel. Tyto ochucené a parfemované gely nejsou vhodné pro citlivější jedince.
 • Anální sex – pro tyto praktiky jsou nejvhodnější lubrikační gely na vodní bázi. Díky kvalitnímu gelu zabráníte tvorbě mikrotrhlinek. Sliznice konečníku se není schopná zvlhčovat přirozeně a právě díky kvalitnímu gelu se hrátky obejdou bez bolesti.
 • Hřejivé gely – tyto lubrikanty se postarají o výrazné prokrvení pohlavních orgánů, veškeré praktiky tak dostanou zcela nový rozměr. Gel je možné praktikovat na různé erotogenní zóny, například stehna, bradavky, penis nebo prsa.
 • Znecitlivující gely – jsou určené především mužům. Lubrikanty jsou schopné oddálit ejakulaci.
 • Elektrostimulace – v případě, kdy praktikujete nebo chcete vyzkoušet elektrosex, můžete použít i speciální lubrikanty vhodné právě pro tyto hrátky.
 • Fisting – je sexuální praktika pro odvážné, která vyžaduje opravdu velké množství lubrikačního gelu. Lubrikanty vhodné pro fisting vaše tělo mírně znecitliví a ochladí. Tyto lubrikanty lze koupit v malém i velkém balení.

Složení

Na složení přípravku se mnoho lidí nijak zvlášť nezaměřuje, přesto se jedná o jedno z hlavních kritérií výběru. Mnoho lubrikantů obsahuje nežádoucí parabeny a parfémy, které mohou u citlivých jedinců vyvolat nepříjemné alergické reakce. Proto se doporučuje preferovat šetrné čistě přírodní přípravky, které místo chemických složek obsahují výtažky z aloe vera nebo třeba heřmánku.

Značka

Kvalitní výrobce je v tomto případě opravdu důležitý. Lubrikanty byste měli kupovat vždy v seriózních prodejnách a při výběru byste měli vybírat pouze prověřené výrobce. Na zdejším trhu je přední značkou Durex, Good Clean Love, You & Oil, Erox nebo třeba JoyDrops.

Cena

Lubrikačních gelů a olejů je mnoho typů, cenové rozpětí je tak poměrně velké. Nejlevnější jsou nejoblíbenější gely na vodní bázi, jejichž cena je okolo 200 Kč. I zde najdete řadu přípravků, které jsou naprosto dostačující při běžném sexuálním životě.

Pro vášnivější páry, kteří rádi experimentují, jsou na trhu silikonové nebo speciální přípravky, jejichž cena bývá v rozmezí 200 – 3 000 Kč.

Porovnat ceny lubrikačních gelů

Otázky a odpovědi

Jak poznat kvalitní přípravek?

Při volbě jakéhokoliv kosmetického přípravku je nejdůležitější složení. Také zde platí jednoduché pravidlo, čím méně složek lubrikant obsahuje, tím je i kvalitnější. Při výběru byste měli preferovat šetrné výrobky, které obsahují cca 20 složek. Pokud si chcete být jistí, že se po použití lubrikantu neobjeví žádné zdravotní potíže, preferujte přípravky na přírodní bázi.

Jak s lubrikantem začít?

V začátcích užívání lubrikantu se doporučuje aplikovat pouze malé množství přípravku ideálně na hřbet ruky. Poté je třeba nějakou dobu počkat, zda se nedostaví nežádoucí reakce.

Mezi nejčastější nežádoucí příznaky patří svědění, pálení popřípadě zarudnutí pokožky. Jestliže se nějaké nežádoucí reakce objeví, není možné přípravek používat. Pokud bude naopak vše v pořádku, nebrání nic tomu, abyste lubrikant použili. Vždy se však řiďte přesnými pokyny výrobce.

Lze lubrikant něčím nahradit?

Náhražek se používá poměrně hodně. Běžně se doslechnete o použití olivového, mandlového nebo kokosového oleje. Tyto oleje by se však neměly dostat do kontaktu s latexovým kondomem. Stejně jako lubrikanty na bázi oleje mohou zapříčinit jeho protržení. Mezi méně používané a spíše kuriózní náhrady patří máslo, vazelína nebo smetana. Použitím těchto náhrad si však můžete spíše dopomoci k nepříjemným mykózám nebo jiným infekcím.

Závěr

Lubrikační gel vám pomůže během sexu prožít lepší prožitek. Použít ho můžete při všech možných praktikách, některé gely lze považovat za universální, jiné se hodí ideálně pro jeden konkrétní účel. Ačkoliv najdete voňavé i ochucené lubrikanty, vhodné je zaměřit se zejména na šetrné přírodní složení, které je bezpečné naprosto pro každého.

Lubrikanty jsou na trhu ve velkém množství, ne každý má čas a chuť studovat složení a vlastnosti jednotlivých typů. Proto je vhodnější seznámit se s vlastnostmi všech typů a poté jít na jistotu pro konkrétní výrobek, nebo se lubrikant jednoduše objednejte z domova z mnoha internetových obchodů.

Podobný článek, co by vás mohl zajímat


Zdroje: www.intimninakupy.cz, www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (56 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

5 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Lubrikační gely používám pravidelně a mezi značkami jsem si nejvíce oblíbil Durex. Jejich přípravky mi vyhovují svým složením nejlépe, jsem opravdu velmi spokojený.

 2. Já jsem pro tu svojí koupil Durex Play masážní gel 2v1 s aloe a je spokojená. No a já ve finále taky.

 3. Už zhruba dva roky používáme lubrikační gely na bázi vody, naposledy jsem kupovala EasyGlide Waterbased lubricant a musím říct, že je perfektní. Určitě jsem nekupovala naposledy.

 4. Koupil jsem přítelkyni intimní gel od Tiande a docela si ho chválí. Rozhodně to nebyly zbytečně vyhozené peníze.

 5. Já používám s přítelkyně už dlouho lurikant od značky Durex a nikdy jsme si nestěžovali, ale taky záleží jaký typ koupíte.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo