Bluetooth reproduktory

Bluetooth reproduktor, ale také bezdrátový, přenosný nebo párty reproduktor. Pod všemi těmito označeními najdete jeden výrobek.

Jeho největší výhodou je právě absence kabelu, která vám umožní používat reproduktor, kdekoliv budete chtít. Díky tomu roste jeho obliba zejména u mladších ročníků. Potěšit však mohou prakticky kohokoliv.

Při výběru reproduktorů se zaměřte na několik důležitých parametrů. Tím nejdůležitějším je výkon a velikost. Zohlednit byste měli způsob ovládání, které je z velké části dané funkcemi reproduktoru. Zajímat vás bude pochopitelně zvuk a neméně důležitá je výdrž baterie. Kvalitu určuje značka a podstatnou roli hraje také cena.

Porovnat ceny bluetooth reproduktorů

Nejlepší bluetooth reproduktory

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. JBL Flip 5 96 % 2 102 Kč Zobrazit Mall.cz
2. JBL Go 2 91 % 890 Kč Zobrazit Kubasta-elektro.cz
3. Niceboy RAZE 3 Radion 88 % 990 Kč Zobrazit Expert.cz

Typy

Bezdrátové reproduktory přenáší zvuk pomocí bluetooth nebo WI-FI. To, který způsob využijete, závisí i na typu a vzhledu.

Bluetooth

Touto technologií je vybavena většina reproduktorů. Pomocí bluetooth reproduktor jednoduše spárujete s mobilním telefonem nebo jiným zařízením. Výhodou je v tomto případě nižší pořizovací cena a nevýhodou menší dosah. Reproduktor by měl být od mobilního telefonu ve vzdálenosti do 10 metrů.

WI-FI

Tyto reproduktory jsou vhodnější pro domácí použití, kdy budete využívat WI-FI signál a to bezdrátově, ale také pomocí kabelu. Kvalita zvuku je v tomto případě lepší, pořizovací cena vyšší.

Velikost

Bluetooth reproduktory se značně liší svojí velikostí. Malé reproduktory jsou snadno přenosné a není problém vzít je i na delší túru, nebo je používat venku, kdy budete trávit volné chvilky například na zahradě.

Velké reproduktory jsou stabilně umístěny nejčastěji v obývacích či studentských pokojích. A nejoblíbenější jsou středně velké reproduktory, které mají dostatečný výkon, a používat je můžete kdekoliv.

Výkon

Velikost výkonu je dána velikostí reproduktoru. Malé modely nebudou nikdy tak výkonné jak velké reproduktory. Výkon malých přenosných reproduktorů se nejčastěji pohybuje od 10 – 50 W.

 • Do 10 W – tento výkon nabízí malé kompaktní reproduktory, zvuk je v tomto případě horší.
 • Od 10 – 40 W – střední velikost má již poměrně dobrý výkon. Dobrý zvuk nabízí výšky i basy.
 • Nad 40 W – nejvýkonnější a největší reproduktory vám poskytnout velmi kvalitní zvuk

Pokud zvolíte velké domácí reproduktory, můžete koupit modely s výkonem v rozmezí 200 – 500 W.

Zvuk

Bluetooth reproduktory nabízí zvuk v různé kvalitě. V případě, že koupíte větší velikost, která vás naláká nízkou cenou, nebude kvalita zvuku nijak extra dobrá. Reproduktor vám spíše než kvalitní zvuk poskytne větší hlasitost.

Levné reproduktory jsou typické vysokými silnými basy, které přebijí vše ostatní. Kvalitnější reproduktory však nesází pouze na basy a i v případě velké hlasitosti oceníte i kvalitní vokály. Nejlepší poslech si dopřejete pomocí velkých a výkonných párty reproduktorů.

Kvalitu poslechu však určuje i vzdálenost reproduktoru od mobilního telefonu. Vzdálenost bývá většinou 10 – 15 metrů.

Baterie

Životnost baterií je cca 5 – 20 hodin. Životnost baterie není v tomto případě daná velikostí reproduktoru, i malé modely mohou mít životnost až 20 hodin. Zde záleží na konkrétním výrobku.

Životnost baterie je však ošemetný parametr. Výdrž baterie je zpravidla testována na 50% hlasitost. Jestliže budete hudbu poslouchat hlasitěji, než na jakou byl testován, bude životnost baterie nižší. S maximální hlasitostí tak můžete životnost zkrátit i o polovinu.

Odolnost

U přenosných reproduktorů by vás měla zajímat také odolnost. Jestliže budete reproduktory používat také venku, je vhodnější vybírat odolnější pogumované nebo jinak opláštěné modely.

Venkovní reproduktory mají většinou odolnost IP67 nebo IP68. Toto krytí značí, že je reproduktor zcela odolný proti vniknutí prachu a odolá i působení vody. Domácí reproduktory však takovou odolnost nemají, zde je odolnost většinou IP 54, poškodit je může i drobnější déšť. Při venkovním používání tak musíte být více opatrní.

Funkce

Reproduktory nabízí další přídavné funkce. Jejich počet se zvyšuje s celkovou velikostí reproduktoru. Ovládání bezdrátových reproduktorů je velmi jednoduché. Vše je možné pomocí tlačítek, u tohoto typu zpravidla nenajdete LCD displej, mohou ho mít pouze některé dražší reproduktory.

V tomto případě však není displej důležitý, protože bezdrátový reproduktor budete ovládat pomocí mobilní aplikace. Přítomnost displeje je spíše na škodu, protože snižuje životnost baterie. O připojení na bluetooth vás reproduktory informují pouze pomocí různě barevné diody.

Kromě běžných základních funkcí, kterými jsou vybaveny všechny reproduktory, máte k dispozici i několik funkcí přídavných. Před výběrem si jednotlivé funkce ověřte, protože s jejich počtem roste i pořizovací cena. Je však zbytečné platit za funkce, které ani nevyužijete.

 • Kontrolka stavu baterie – praktická funkce, díky které budete mít vždy přehled o stavu baterie.
 • Hlasový asistent – reproduktor je možné ovládat hlasem a to díky Google Assistant
 • Přijímání hovorů – abyste mohli hovory přijímat, musí být součástí reproduktoru také mikrofon.
 • Podsvícení – tuto funkci má velké množství reproduktorů. Podsvícení je funkce na efekt, nevýhodou je však rychlejší vybíjení baterie. Některé reproduktory nejsou vybaveny pouze jednou barvou a při poslechu si tak užijete doslova barevnou show.

Venkovní reproduktory mají i funkci plavání, což znamená, že pokud spadnou například do bazénu, nepotopí se, ale budou plout po vodě.

Značka

Levný bezdrátový reproduktor pochybné značky vám zpravidla kvalitní poslech hudby neumožní. Stále jsou sice k sehnání reproduktory obstojné velikosti, jejichž cena je podezřele nízká, pokud však nechcete přijít o kvalitní zvuk, koupi takového výrobku se vyhněte obloukem.

Vždy raději spoléhejte na kvalitní výrobky, jejich cena bude vyšší, ale poslech bude příjemný a výdrž baterie dostačující. Dle mnohých uživatelských recenzí si velmi dobře vedou reproduktory značky Sony, které poskytnou bezproblémový poslech i u levnějších výrobků. K dalším oblíbeným patří reproduktor JBL, BOSE, Niceboy, Logitech nebo Lamax.

Cena

Cena těchto výrobků v případě kvalitního výrobce začíná na 500 Kč. Jedná se o méně výkonné typy, které vás kvalitou zvuku příliš neuchvátí. Větší radost z poslechu budete mít díky výrobkům střední cenové kategorie, která se pohybuje od 1 500 – 3 000 Kč.

Velikostně jsou reproduktory kompaktní, vzít je můžete kamkoliv, zvuk bude dostatečně kvalitní a baterie vám umožní několikahodinový poslech. Pokud chcete koupit velký a výkonný reproduktor, bude cena v rozmezí 3 – 7 000 Kč. Najít můžete pochopitelně i dražší nebo naopak levnější model.

Porovnat ceny bluetooth reproduktorů

Otázky a odpovědi

Je možné bluetooth reproduktory používat venku?

Ven můžete prakticky jakýkoliv reproduktor. Pokud však budete hudbu venku poslouchat pravidelně, zvolte takový model, který je k pobytu venku uzpůsobený.

Venkovní reproduktor je často z důvodu zvýšení odolnosti pogumovaný nebo je doplněn o dodatečný oplet. Na druhou stranu reproduktory určené výhradně k domácímu používání, nevyžadují žádné tyto prvky a jsou spíše více designové.

Jak je možné reproduktor spárovat s mobilním telefonem nebo tabletem?

Jelikož se jedná o bluetooth reproduktor můžete ho jednoduše spárovat pomocí bluetooth. To však není jediná možnost. Některé reproduktory jsou vybaveny dalšími výstupy, díky kterým je možné připojení sluchátek, sterea atd.

Celkem běžný je 3,5 Jack vstup, USB vstup, vstup pro flash disk nebo NFC. Pokud reproduktor podporuje NFC, bude jeho ovládání velmi snadné. V tomto případě stačí pouze telefon k reproduktoru přiložit a telefon se automaticky spáruje sám.

Proč koupit bluetooth reproduktor?

Důvodů, proč si tento reproduktor pořídit je hned několik. Tou hlavní je bezpochyby přenosnost a skladnost. Reproduktor můžete vzít prakticky kamkoliv a poslech hudby nebo rádia si užít všude, kde je dostupná služba bluetooth. Některé reproduktory mohou fungovat i jako powerbanka a snadno vám tak alespoň částečně oživí baterii mobilního telefonu, či jiného zařízení.

Oproti běžným domácím reproduktorům jsou mnohem odolnější a nevadí jim ani déšť. Na druhou stranu však najdete i několik nevýhod. Tou první je vyšší pořizovací cena, která je dána bezdrátovou technologií. Druhou nevýhodou je životnost baterie. Její výdrž snižuje hlasitý poslech, ale také chladné počasí.

Závěr

Při výběru bluetooth reproduktoru se nezaměřujte v první řadě na cenu. Nejzásadnější otázkou je, kde budete reproduktor nejčastěji používat. Podle toho budete vybírat velikost. Způsob používání ovlivní i jeho samotný vzhled. Reproduktory určené k venkovnímu používání musí být mnohem odolnější než ty, které budou využívány pouze doma.

Bluetooth reproduktory nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a Allegro.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: ww.datart.cz, www.kasa.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

9 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Já jsem dala na vaši recenzi, kterou jsem objevila na těchto stránkách a koupila si bluetooth reproduktor od JBL. Jsem naprosto nadšená, protože má skvělý zvuk a ještě si ho mohu brát kamkoliv se mi zachce. Rozhodně stojí za to jej vyzkoušet, pokud hledáte něco moderního, a přitom praktického.

 2. Reproduktor jsem zakoupil na třetí pokus v Datartu v Ústí nad Labem. A musím konstatovat že tento výrobek předčil moje očekávání. Nabízí skvělý zvuk a FM rádio .Funkcionalita nemá chybu. A na závěr, někdy méně znamená více co se týká cen. Gogen jako Česká značka myslím že předčí takové giganty jako je Sony atd.Hodnotím 5 hvězdičkami.Václav*****

 3. Pořídil jsem Niceboy ORYX Vox 2.0 a jsou parádní. Super zvuk, bezvadná cena a luxusní design. Za mě určitě naprostá bomba.

 4. Dostal jsem bluetooth reproduktor značky LG a musím uznat, že je skvělý. Má kvalitní zpracování a skvělou hlasitost.

 5. Nejlepší značka na bluetooth reproduktory je JBL, jsou výkonný, kvalitně zpracovaný, hlasitost výborná apod.. fakt jsem spokojený.

 6. Váš článek mi hodně pomohl s výběrem bluetooth reproduktoru.

 7. Koupila jsem k narozeninám synovi přenosný reproduktor a uvidím, zda jsem se trefila do jeho vkusu.

 8. Super článek. Pomohl mi, děkuji Jindra.

Přidat komentář

Recenzer
Logo