Skyscanner

Internetový vyhledávač letenek Skyscanner nabízí své služby všem cestujícím již od roku 2003. Od doby svého vzniku denně obslouží miliony lidí, kteří vyhledávají nejlevnější a nejvýhodnější letenky ať už letí za prací, zaslouženou dovolenou, nebo cestují jen tak pro radost.

Pokud jste se i vy rozhodli cestovat bez cestovní kanceláře a hledáte možnost, jak se co nejvýhodněji přesunout do své cílové destinace za pomocí letecké dopravy, pravděpodobně vám má Skyscanner co nabídnout. V následující recenzi vás seznámíme s chodem internetového vyhledávače Skyscanner, vysvětlíme, na jakých principech funguje a proč byste jej měli využít třeba právě vy.

Skyscanner

Co je Skyscanner?

Skyscanner je příhodný název internetového vyhledávače který na jednom místě shromažďuje letenky z celého světa. V praxi tak cestujícím z České republiky stačí navštívit oficiální internetové stránky Skyscanner.cz které jsou pro tuzemské zákazníky kompletně v češtině a v přehledném rozhraní vyplnit kýžené informace o místě odletu a příletu. Skyscanner prakticky v řádech sekund požadavek zpracuje a předloží vám souhrn dostupných letenek od různých leteckých společností a nechá vás vybrat si tu nejvýhodnější.

Pouze u letenek to ale v případě Skyscanneru nekončí, od roku 2013 vyhledávač postupně zařadil do své nabídky i pronájem aut a hotelů pro zpříjemnění dovolené cestujícím kteří uvítají vyřízení těchto záležitostí na jednom místě.

Jak Skyscanner funguje?

Internetový vyhledávač Skyscanner není prodejcem letenek a funguje pouze jako zprostředkovatel prodeje, pro všechny uživatele je k dispozici zcela zdarma a nestranně i přesto, že z každého uskutečněného nákupu přes přímý proklik utrží určitou procentuální odměnu. Skyscanner ovšem neupřednostňuje určité přepravní společnosti před jinými jen z důvodu možného vyššího procentuálního zisku ze smluvních provizí.

Vyhledávání letů se Skyscanner

Pro příjemnější, přesnější a konkrétnější vyhledávání nejvýhodnějších letů má Skyscanner přichystáno několik vychytávek. V zásadě tak ani nemusíte znát cíl vaší cesty a vyhledávač vám nabídne nejlevnější destinace. Pokud samozřejmě přesný cíl znáte, stačí lety vyhledat a následně se rozhodnout pro ten, který je pro vás nejvhodnější, ať už upřednostňujete pohodlnější přímé lety, nebo se spokojíte se sice levnějším, ale přestupným letem do cílového bodu.

K dispozici máte funkce řazení od nejnižší ceny až po automatické notifikační upozornění na tu nejvýhodnější cenu. Po výběru letu budete přesměrováni z webových stránek Skyscanner k prodejci letenek a pak nezbývá nic jiného, než uskutečnit platbu a zakroužkovat si v kalendáři datum odletu.

Na stejných principech funguje i nabídka automobilů k pronájmu nebo vyhledávání ubytování, ve všech případech Skyscanner slouží pouze k zobrazení nabídky a případné reklamace s ním nelze vykomunikovat. Mějte proto na paměti, že za problémy, které se mohou objevit například ještě před odletem, ale již po zakoupení palubní vstupenky, není Skyscanner zodpovědný a musíte je řešit se společností od které jste lístky zakoupili.

Zákaznickou podporu Skyscanner můžete samozřejmě kontaktovat například skrze kontaktní formulář, ovšem v případě otázek ohledně rezervace vás rovnou odkáže obracet se na koncovou leteckou společnost nebo cestovní agenturu.

Výhody a nevýhody

Pro obecné shrnutí výhod a nevýhod služeb které internetový vyhledávač Skyscanner nabízí jsme se zaměřili zejména na recenze reálných zákazníků. Skyscanner ve své podstatě funguje pro klienty zcela zdarma a každý cestující může a nemusí jeho služeb využít, proto se tato skutečnost odráží i na kladném hodnocení uživatelů kteří si služby víceméně hojně pochvalují.

Mnohým zákazníkům je jednoduše příjemné, že mají kdykoliv k dispozici nástroj, jenž za ně projde nabídky všech leteckých společností a cestovních kanceláří, a ještě ke všemu to udělá naprosto zdarma. My velice kladně hodnotíme i mobilní aplikaci kterou si můžete zdarma nainstalovat do svého chytrého mobilního telefonu a veškeré záležitosti ohledně rezervace letenek, ubytování, využití automobilu z půjčovny můžete řešit naprosto pohodlně a kdykoliv z vašeho mobilu.

Shrnutí

Pokud cestujete na svou vlastní pěst a nevyhledává za vás letenky komerční cestovní kancelář které příliš nezáleží na tom, zda ušetříte, či nikoliv, poté vám služby, jež Skyscanner nabízí mohou přijít vhod.

Webové stránky i mobilní aplikace jsou přehledné, v nabídce se lze velice snadno orientovat a cestovat tak opravdu výhodně zvládne naprosto každý. Služby vyhledávání jsou všem dostupné naprosto zdarma a my nevidíme důvod jich alespoň nevyzkoušet, finální verdikt, zda se letenku rozhodnete zakoupit či nikoliv je pouze na vás.

Přejít na Skyscanner


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo