Oční optiky České Budějovice

Vybrat vhodnou optiku, kde bude dostatek služeb a hlavně prvotřídní profesionálové se může zdát snadné, ale ne všude najdete to, co hledáte. Rozhodli jsme se proto najít ty nejvhodnější a nejoblíbenější oční optiky v Českých Budějovicích, kde budete naprosto spokojeni a skvěle se tam o vás postarají, ať už potřebujete cokoliv.

Proč je lepší vybírat brýle či kontaktní čočky v prodejnách?

Největším důvodem je fakt, že když zajdete přímo do kamenné prodejny dané oční optiky, máte k dispozici odborníka, který poradí, pomůže a v případě potřeby také přeměří zrak atd. Bude se vám věnovat individuálně a vše vyřešíte hned na místě.

Výhodou je i to, že si můžete brýle přímo na místě vyzkoušet, protože jedině tak budete vědět, že vám brýle opravdu sedí, obroučky jsou v pohodě a celkově máte dobrý pocit. Něco takového přes internet jednoduše nezjistíte.

Navíc si můžete v prodejně vybrat nejen obruby a skla, ale i jiné komponenty, případně náhradní díly. Optik vám navíc v rámci své odbornosti vysvětlí, co vše potřebujete a je to pro vás důležití, a co naopak není nutné. Poradí vám nejen s brýlemi, ale také vás naučí jak si co nejlépe a snadno nasadit kontaktní čočky atd.

Jaké brýle se dají v očních optikách koupit?

Když to vezmeme z obecného hlediska, tak se dají koupit dioptrické brýle, polarizační, sluneční, multifokální, dětské, dále brýle do auta, na sport, na počítač, ale také ochranné pracovní brýle. Vždy záleží na konkrétní nabídce vybrané prodejny.

Optika Valuchovi

Optika Valuchovi je čistě rodinným podnikem, který se může pochlubit mnohaletými zkušenostmi a špičkovými službami. Jejich největší snahou je stále nabízet co nejzajímavější značky brýlí co jsou schopné držet krok s nejnovějšími módními trendy, spolu s využitím inovativních technologií.

Výhodou je, že vše je poctivá ruční práce a máte jistotu, že je brán zřetel na životní prostředí. V této optice vám nabízí měření zraku, zábrus brýlových čoček, dále máte pestrý výběr brýlových obrub i čoček, ale také slunečních brýlí.

Samozřejmostí je rovněž aplikace kontaktních čoček, stejně jako opravy, včetně záručního a pozáručního servisu. Máte jistotu naprosté profesionality, protože všichni se pravidelně účastní odborných přednášek a školení, takže se neustále vzdělávají, díky čemuž jsou Valuchovi schopni poskytnout naprosto špičkovou péči o každého jednotlivého zákazníka, to vše s certifikací Ministerstva zdravotnictví.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Optika Valuchovi s.r.o. (@optikavaluchovi)


Vyšetřovna je vybavena moderními přístroji a zcela oddělena od prodejny, aby nebyl nikdo ze zákazníků rušen. Optika Valuchovi má otevřeno od pondělí do soboty (po domluvě je možné zaskočit i mimo otevírací dobu) a najdete ji na adrese Dr. Stejskala 10/437.

Kontakty:


Optika Zlatá Fontána

Optika Zlatá Fontána rovněž nabízí možnost odborného měření zraku, na které je ovšem potřeba se předem telefonicky objednat. V nabídce optiky je pestrý sortiment klasických, ale i moderních obrub, mezi nimiž nechybí ani dětské.


K dispozici jsou rovněž brýlové čočky a sluneční brýle. Co potěší je možnost zakoupení i takových drobných doplňků v podobě pouzder, čistících sprejů a utěrek z mikrovlákna. Optika Zlatá Fontána má otevřeno ve všední dny od pondělí do pátku a najdete ji na Pražské třídě 34 u nákupního centra IGY.

Kontakty:


Optika Olga Bartoňová

Optika Olga Bartoňová se pyšní více než třicetiletými zkušenostmi, přičemž úplně první budějovická pobočka byla otevřena roku 1991.

Tato optika je velmi oblíbená a získala si velké množství spokojených klientů, kteří jsou ochotni dojíždět prakticky po celé České republice, protože jsou se službami maximálně spokojeni a chtějí je využívat i nadále, přestože se například odstěhovali na druhý konec republiky.

V této provozovně můžete využít nabídky profesionálního měření zraku, to vše s pomocí vyškolených specialistů, kteří používají ty nejmodernější technologie. Díky tomu máte jistotu, že se vždy dozvíte správný výsledek. Pokud potřebujete tuto službu využít, je potřeba si vždy předem rezervovat termín.

Pokud jde o sortiment, tak zde najdete dioptrické brýle, sportovní brýle, sluneční brýle, ale také kontaktní čočky. Nechybí ani doplňky, jako jsou pouzdra na brýle, čisticí prostředky (speciální jemné hadříky či tekuté přípravky na čištění), zvětšovací skla, šroubováčky, šňůrky na brýle atd. Optika Olga Bartoňová je otevřena každý všední den od pondělí do pátku a najdete ji na adrese Dr. Stejskala 7.

Kontakty:


Optika OČNÍ ČB – centrum oční péče

OČNÍ ČB – centrum oční péče nabízí komplexní oční péči v té nejlepší kvalitě. To vše zajišťuje zkušený a velmi profesionální tým, moderní technologie a zejména přívětivé prostředí. Vynikající zázemí poskytuje možnost k měření i korigování zraku, včetně složitějších očních vad, stejně tak jsou schopni diagnostikovat vzácná oční onemocnění a pomoci s řešením prostřednictvím oční chirurgie.

V případě, že si budete kupovat brýle, máte vyšetření v optice zcela zdarma. Každý klient bude pečlivě vyšetřen a veškeré výsledky a nálezy budou ještě kontrolovány lékařem. Služby zahrnují měření a výrobu brýlových korekcí, včetně těch nejsložitějších, kam patří multifokální a individuální brýle, preventivní i specializované oční vyšetření s přesahem až do oční a estetické chirurgie.

Jako jediná optika v Českých Budějovicích je Zeiss Vision Expert, což je nejvyšší možná úroveň daného očního pracoviště, kdy jsou používány špičkové německé čočky Zeiss včetně těch nejmodernějších diagnostických přístrojů.


Za dobu svého působení, což je v případě této optiky více než 20 let už se pyšní více než 18 000 spokojených klientů. Co se týká cen, tak přímo na stránkách optiky najdete přehledný ceník, kde zjistíte vše, co je potřeba. OČNÍ ČB – centrum oční péče najdete v ulici Šumavská 9.

Kontakty:


Oční optika Russo

Oční optika Russo funguje od roku 1991 a ušla od té doby hodně dlouhou cestu. Personál je velmi příjemný, ochotný a naprosto profesionální personál, díky kterému se zákazníci velmi rádi vrátí zpátky, když něco potřebují.

Výhodou jsou bohaté a mnohaleté zkušenosti a pestrá nabídka. Na výběr máte velké množství dioptrických brýlí, dále sluneční brýle, dioptrické sluneční brýle, obruby brýlí i skla, stejně jako různý doplňkový sortiment, což jsou pouzdra na brýle, řetízky i šňůrky na brýle a mnoho dalších.

Samozřejmostí je možnost využít odborné poradenství. Potěší i různé služby, jako čištění brýlí, drobné opravy, které jsou hotové už do 1 hodiny od podání v kamenné prodejně, také náročnější opravy, ty jsou hotové do druhého dne.

Nové brýle ze skladovaných čoček je optika Russo schopna zhotovit během 2 hodin od podání objednávky. Oční optika Russo má otevřeno každý všední den od pondělí do pátku a najdete ji na adrese Chelčického 22.

Kontakty:


Optika M&V

Optika M&V je rodinným podnikem, který byl založen v roce 1992, kromě měření zraku a výroby brýlí, které budou přesně odpovídat předpis od vašeho očního lékaře praktikují také telemedicínu. Služby jsou pestré, takže zde najdete to, co potřebujete.

Pokud sháníte brýlové čočky, pak jsou v nabídce ty receptové až po zcela individualizované podle potřeby klienta, bez ohledu na to, jestli jsou na dálku, blízko, bifokální, multifokální, nebo třeba pracovní.

Brýlové obruby se nabízí jak ty jednoduché, které jsou běžné na předpis, tak luxusní modely od značek jako DIOR, Evil Eye, nebo například Carolina Herrera. Dokonce zde mají i brýle značky ONYX, ty jsou tvořeny prostřednictvím 3D tisku. Výhodou je, že v případě některých značek má Optika M&V výhradní zastoupení.

Telemedicína umožňuje provedení screeningového vyšetření sítnice, které je následně ještě vyhodnoceno očním lékařem. Jakmile je znám výsledek, okamžitě se dozvíte, zda je vše v pořádku, nebo je naopak nutné objednání k očnímu lékaři, který by provedl ještě detailnější vyšetření. Optika M&V sídlí na adrese Matice školské 17.

Kontakty:


Optika Šůs & Zusková

Optika Šůs & Zusková působí na trhu již řadu let a pečuje o zrak klientů nejen v rámci Českých Budějovic, ale také pro celé jejich okolí. Moderně zařízená kamenná prodejna má bohatou nabídku brýlových obrouček v různých cenových kategoriích, a to od řady světových výrobců.

Nechybí ani velmi kvalitní sluneční brýle, a to jak pro děti, tak pro dospělé, včetně pouzder a čisticích prostředků, přičemž sortiment, který není aktuálně na skladě, zvládnou rychle objednat a nemusíte na něj tak čekat příliš dlouho. Dokonce zde pořídíte kompasy, buzoly, barometry, teploměry a vlhkoměry.

Výhodou je, že personál je vysoce profesionální a má odborné vzdělání spolu s dlouholetou praxí, takže jsou schopni vám poradit naprosto s čímkoliv. Na počkání je možné měření zraku. Samozřejmostí jsou rovněž veškeré opravy brýlí. Optika Šůs & Zusková je otevřena od pondělí do soboty a najdete ji na adrese Kanovnická 5.

Kontakty:

Závěr

Nezáleží na tom, jestli jste přímo z Českých Budějovic nebo z jejich okolí, ale rozhodně se vám vyplatí si zaskočit k dobrému optikovi, kde budete mít jistotu, že o vás bude dobře postaráno. Snad se vám náš výběr vhodných optik bude hodit a vy nám tu necháte vzkaz, jak jste byli ve vybrané prodejně/optice spokojeni se službami atd.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (130 hodnocení)
​​

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Osobně mám velmi dobré zkušenosti s optikou Bartoňová, protože vše, co jsem potřebovala jsem zde vyřídila rychlostí blesku. Nebyl žádný problém, paní byla velmi příjemná, ochotná a ráda se sem vracím. Je to zde velmi příjemné a na optiku i útulné, mohu vřele doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo