České kormidlo

České kormidlo je ryze českou cestovní kanceláří, která byla založena v Brně již v roce 2002. I přesto, že se jedná o menší cestovní kancelář bez výrazného marketingu, je České kormidlo naprosto seriózní společností, která vám bezpečně zprostředkuje dovolenou nejen v létě u moře a v zimě na horách.

S Českým kormidlem se můžete podívat i zpátky do minulosti s poznávacím zájezdem do Osvětimi, nebo si užít zábavu v Paříži s dětmi v Disneylandu. Jaké další služby nabízí cestovní kancelář České kormidlo, proč byste měli zvolit jako cestovního partnera právě tuto společnost či jaké jsou nejčastější stížnosti klientů se dozvíte již v následujících řádcích.

České kormidlo

Co je České kormidlo?

České kormidlo nabízí svým klientům celoroční zájezdy, dovolenkové, poznávací a lázeňské pobyty u kterých nechybí ani velice oblíbená volba last minute zájezdů, kdy se můžete dostat do zajímavých destinací a poznat velké množství míst za opravdový zlomek ceny. Cestovní kancelář má v nabídce zájezdy nejen s vlastní, leteckou či kombinovanou dopravou. České kormidlo se výhradně specializuje na autobusovou dopravu a rovnou stojí za to zmínit, že zároveň poskytuje autokarové služby pod svou vlastní dopravní společnosti Autokarem.cz.

K tomu, abyste našli dovolenou pro vás šitou jako na míru, navíc nemusíte nejdříve nasednout do auta a navštívit jedinou pobočku Českého kormidla, která sídlí v Brně. České kormidlo disponuje přehlednými a vzhlednými webovými stránkami které lze navíc zcela jednoduše použít, neboť disponují mnoha filtry pro snadnější vyhledávání a zároveň nejsou zatíženy žádnou reklamou. Zájezd si tak můžete sami přehledně vyhledat, seřadit dle preferencí, vybrat a rovnou uhradit třeba z pohodlí vašeho vlastního gauče.

Navíc si můžete na jednom místě přečíst i užitečné recenze reálných zákazníků Českého kormidla, kteří konkrétní zájezd již absolvovali, což vám ve finále může přijít k užitku ve finálním rozhodování. Po celou pracovní dobu call centra Českého kormidla, tedy od pondělí až do neděle, navíc můžete využít telefonní linky a spojit se s pracovníkem cestovní kanceláře v případě jakýchkoliv dotazů. K dispozici je taktéž možnost kontaktu skrze online formulář. Na dotaz položený touto formou vám v co nejbližším možném termínu zodpoví zákaznické oddělení.

České kormidlo, mimo zájezdy a poskytování autokarových služeb, navíc nabízí možnost zřízení cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu nebo zakoupení zvýhodněných letenek na týdenní pobyty do Turecka, Bulharska nebo Černé Hory.

Přejít na web

Jak České kormidlo funguje?

Cestovní kancelář České kormidlo se specializuje na dovolené v Itálii, Chorvatsku, Slovinsku, Rakousku a poznávací zájezdy v Evropě. U vybraných a zároveň označených pobytů v rámci České republiky navíc garantuje nejnižší cenu v České republice a pokud do 24 hodin od vytvoření rezervace vy jako zákazník najdete levnější nabídku, cestovní kancelář vám vyplatí rozdíl v ceně. Mnohé zajisté potěší i možnost volby úhrady zájezdů.

K dispozici je nejen možnost platby kartou online, bezhotovostním převodem či možnosti složit peníze v hotovosti na pobočce. České kormidlo taktéž akceptuje většinu zaměstnaneckých benefitních programů jako je Sodexo, Benefit Plus, Edenred, Benefity či platby kartou UP eBenefity a poukázky Unišek+ a Unišek+ FKSP. Benefitní poukazy lze navíc libovolně sčítat.

Rezervovaný zájezd navíc nemusíte hradit okamžitě nýbrž je pro vás připravena možnost platbu rozdělit na zálohu a doplatek, přičemž záloha i procentuální výše se liší v závislosti na vybraném typu dovolené. Tato možnost se ovšem netýká last minute zájezdů či jiných rezervací vytvořených v době odjezdu dříve než za 30 dní. V takovém případě je nutné uhradit celou částku předem.

Storno a reklamace zájezdů

Situace, které mohou nastat jsou vesměs nepředvídatelné, a proto je třeba podívat se i na možnosti storna zájezdů pro případ, že byste z nějakého důvodu museli svůj zájezd zrušit. Cestovní kancelář České kormidlo samozřejmě umožňuje zájezd stornovat, avšak je nutné počítat i se storno poplatkem který je vždy stanoven procentuální sazbou z konečné ceny zájezdu, vždy však nejméně 1 500 Kč za osobu.

Pokud se svůj zájezd rozhodnete stornovat doslova na poslední chvíli, tedy v momentě, kdy do zájezdu zbývá 9 či méně dnů, se bohužel dle platných smluvních podmínek, které s Českým kormidlem podepisujete ve smlouvě o zájezdu, nedočkáte naprosto žádné refundace.

Jako zákazník máte taktéž právo uplatnit možnost reklamace zájezdu v případě, že s ním nebudete spokojeni či zkrátka a jednoduše nebude popis cestovní kanceláře odpovídat realitě. Pro tyto případy je vám k dispozici od Českého kormidla delegát, tedy vám přiřazený průvodce v cílové destinaci. Delegát je povinen vaši prosbu či stížnost nejen vyslyšet, zejména pak ji bezodkladně na místě řešit. Pro řádné uplatnění reklamace a případnou finanční kompenzaci je nutné reklamaci podat písemně za pomocí protokolu a doručit ji cestovní kanceláři do 30 dnů od ukončení pobytu.

Výhody a nevýhody

České kormidlo sice nenabízí exotické zájezdy do všech koutů světa, podívat se s ním ovšem můžete nejen po Evropě a místech, které cestovní kancelář, dle svých slov, velmi dobře zná a specializuje se na ně.

Cestování s cestovní agenturou přináší všeobecně spoustu výhod, mezi které patří zejména vyřízení veškerých záležitostí na jednom místě, v tomto případě na oficiálních webových stránkách Českého kormidla a veškerou administrativu nechat vyřídit za vás. My hlavní výhodu CK České kormidlo shledáváme nejen v možnosti využití zaměstnaneckých benefitních programů pro úhradu vaší dovolené, ale taktéž přehledných stránek, které navíc disponují již zmíněnými reálnými recenzemi.

Recenze Českého kormidla ovšem nejsou pouze jednostranně pozitivní a velmi často se v nich opakují stížnosti na lidský faktor, tedy neochotu delegátů či nepříjemné zkušenosti s cestovním rozvrhem například u autobusové dopravy. Může se tak stát, že se cesta do blízkého Chorvatska protáhne i o několik hodin, neboť počet sběrných míst, tedy všech míst, kde nastupují cestující, není znám do poslední chvíle ani řidičům. Tato negativa ovšem mají i svou druhou stránku která naznačuje jednoznačné snaze cestovní kanceláře být vám co nejvíce k dispozici v otázce dopravy.

Shrnutí

Pokud se rozhodnete vycestovat do zahraničí či si užít pobyt v České republice právě s Českým kormidlem určitě vám doporučujeme pozorně si přečíst a nastudovat obchodní podmínky které podepisujete. Obchodní podmínky jsou ostatně transparentně k zobrazení na oficiálních webových stránkách, jsou obsáhlé a konkrétní. Z našeho pohledu je České kormidlo seriózní cestovní kanceláří, která má veškeré své podmínky řádně dané a se kterou můžete naprosto klidně a za lidové ceny vycestovat do vámi vysněné destinace.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (132 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Dovolená s vaší ck na hotelu Corona v Italii byla parodii na dovolenou, zejména v zaplaceném stravování,přístupu personálu / bitka mezi personálem se zásahem policie a rychlé záchranné služby/. Pokoje katastrofa včetně obsluhy. Sociální zařízení možná ze sedmdesátých let. Tak si rozhodně nepředstavuji dovolenou deklarovnou vaší ck české kormidlo
    „Děkuji Vám a více nikdy“
    Chemišincová Věra

Přidat komentář

Recenzer
Logo