Liftago

Liftago je taxi služba, která rozváží také zásilky. Oproti Uberu se odlišují tím, že u nich jezdí již stávající řidiči taxi. Cenu navíc nenastavuje společnost Liftago, ale sám poskytovatel přepravy v závislosti na vytíženosti. Nově Liftago využívají také restaurace pro rozvoz jídla.

liftago

Logo – Liftago

Představení dopravce

Liftago je český start-up, který v roce založil Ondřej Krátký. Firma se snaží o optimalizaci dopravy v České republice. Inspirovala se u projektu tzv. Smart Cities neboli Chytrých měst.

Společnosti, které se snaží Smart Cities vybudovat, mají vizi budoucnosti s menším počtem automobilů. Lidé budou místo nakupování vlastních aut využívat právě služby společností jako je Liftago. Cílem je odlehčit dopravě ve městě.

Přehled služeb

Taxi Liftago se objednává pohodlně pomocí aplikace, která je dostupná zdarma pro Android i iOs. Objednáváte si ji buď přímo vy sami, nebo skrz prostředníka (např. hotel, restaurace apod.). Jelikož Liftago nemá vlastní řidiče, ale využívá služby externích řidičů, většina poplatku jde právě řidiči. Liftago si bere provizi za prostředkování.

Další službou je Liftago kurýr. Tato kurýrní služba se postará o přepravu zásilek, dokumentů, dárků apod. Tuto službu platí odesílatel, zásilky takto není možné posílat na dobírku. I kurýra lze pohodlně objednat z aplikace. Liftago nově využívají také restaurace (např. Ambiente nebo restaurace Z. Pohlreicha), které skrze tuto společnost posílají jídlo koncovým zákazníkům.

web liftago

Web Liftago

Sledování zásilek

Liftago má centrálu v Praze, ale funguje ve velké většině českých měst (konkrétně ve 20 městech včetně Brna a Ostravy). Do budoucna plánují přidat i další dopravní metody typu sdílení jako například sdílení kol (bike-sharing) či sdílení aut (car-sharing). Firmy si mohou u Liftaga založil firemní účet a služby účtovat na fakturu.

Zajímavé odkazy

Kontakty

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Taxi služba, která rozváží zásilky

9.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
9
Jednání se zákazníkem
9.5
3.1Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3.7
Jednání se zákazníkem
2.6
Klady
 • taxi služba
 • rychlé doručení
 • široká nabídka služeb
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
Zápory
 • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

11 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Líbí se mi, že jsou zde profesionálové.

  Klady: + rychlost + spolehlivost + mluví česky
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 2. 5
  Rychlost doručení
  100
  Jednání se zákazníkem
  100

  Musím pochválit rychlost doručení v rámci Prahy. I skvělé jednání.

  Klady: rychlost
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. 2.5
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  100

  Líbí se mi, jak se firma rozvíjí. Cílení na přepravu dětí je super!

  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 4. O tom, že existuje nějaké Liftago jsem se dozvěděl, když mi tento kurýr dovezl zásilku z e-shopu. Upřímně se držím raději osvědčených společností jako třeba PPL.

 5. 1.25
  Rychlost doručení
  50
  Jednání se zákazníkem
  0

  Po 4+ letech odchazime jako firemni zakaznik.
  Novy management vubec neumi jednat s dlouhodobym zakaznikem. Na jasny pozadavek dostanu informaci jak pro cvicenou opici, kde si tu info mohu najit.
  za tohle opravdu nebudu platit!

  Klady: vzdy byli velice flexibilni, cenove v ramci nasich moznosti, fakturace mesicne byla vyhodou celkove hodnoceni sluzby = 5 ridici = 4 administrativa, vedeni firmy = 1 proto moje hodnoceni neodpovida, protoze nezahrnuje vsechny promenne
  Zápory: novy management proste neumi jednat s klientem
  Přínosný(1) Nepomohl(0)You have already voted this
 6. Liftago mi minule překvapivě doručilo objednaný oběd, i když jsem původně čekala úplně jiného kurýra. No jídlo dorazilo, bylo v pořádku, tak za mě dobré.

 7. Znal jsem různé taxi služby, ale o Liftago jsem neslyšel do té doby, dokud mi jejich řidič nepřivezl zásilku od Alzy. Řidič byl příjemný a předání balíčku proběhlo naprosto bez problémů.

 8. Řidič v Toyote nausnice v uchu katastrofa,jízda agresivní na letišti parkoval kde neměl

 9. Nejhorší zkušenost s dopravcem vůbec. Nezavolají, nezazvoní, vůbec nemají zájem balíček doručit a prostě ho odvezou na výdejní místo. Nechápu teda za co jim platím.

 10. Dobrý večer, dnes jsem se dostala k moc nepříjemné situace s řidičem Vaši firmy pod číslem 003497 ,vozidlo Honda civic SPZ 2AI 3142
  A napolegam na reakce z Vasi strany. Řidič se choval agresivně, mluvil sprosté. Řval na mne ze jsem zkušený cizinec a že mám vypadnout z jeho zemi . Beru to jako rasismus a vůbec ne chápu jak je to možné,že zaměstnavate takové lidi? Jsem občan Izraele a je pro to pro mne šokující situace. Jezdím po celém světě a jsem nikdy v žádné zemi ne zažil takové chování od taxikare. Prosím o vysvětlení jak je to vůbec možné. Z pozdravem. HAIM AUSTER

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo