Liftago

Liftago je taxi služba, která rozváží také zásilky. Oproti Uberu se odlišují tím, že u nich jezdí již stávající řidiči taxi. Cenu navíc nenastavuje společnost Liftago, ale sám poskytovatel přepravy v závislosti na vytíženosti. Nově Liftago využívají také restaurace pro rozvoz jídla.

1x1.trans - Liftago

Logo – Liftago

Představení dopravce

Liftago je český start-up, který v roce založil Ondřej Krátký. Firma se snaží o optimalizaci dopravy v České republice. Inspirovala se u projektu tzv. Smart Cities neboli Chytrých měst.

Společnosti, které se snaží Smart Cities vybudovat, mají vizi budoucnosti s menším počtem automobilů. Lidé budou místo nakupování vlastních aut využívat právě služby společností jako je Liftago. Cílem je odlehčit dopravě ve městě.

zpět k obsahu ↑

Přehled služeb

Taxi Liftago se objednává pohodlně pomocí aplikace, která je dostupná zdarma pro Android i iOs. Objednáváte si ji buď přímo vy sami, nebo skrz prostředníka (např. hotel, restaurace apod.). Jelikož Liftago nemá vlastní řidiče, ale využívá služby externích řidičů, většina poplatku jde právě řidiči. Liftago si bere provizi za prostředkování.

Další službou je Liftago kurýr. Tato kurýrní služba se postará o přepravu zásilek, dokumentů, dárků apod. Tuto službu platí odesílatel, zásilky takto není možné posílat na dobírku. I kurýra lze pohodlně objednat z aplikace. Liftago nově využívají také restaurace (např. Ambiente nebo restaurace Z. Pohlreicha), které skrze tuto společnost posílají jídlo koncovým zákazníkům.

zpět k obsahu ↑

Sledování zásilek

Liftago má centrálu v Praze, ale funguje ve velké většině českých měst (konkrétně ve 20 městech včetně Brna a Ostravy). Do budoucna plánují přidat i další dopravní metody typu sdílení jako například sdílení kol (bike-sharing) či sdílení aut (car-sharing). Firmy si mohou u Liftaga založil firemní účet a služby účtovat na fakturu.

zpět k obsahu ↑

Zajímavé odkazy

zpět k obsahu ↑

Kontakty

zpět k obsahu ↑

Hodnocení

9.5 Hodnocení
Taxi služba, která rozváží zásilky

Rychlost doručení
9
Jednání se zákazníkem
9.5
KLADY
 • taxi služba
 • rychlé doručení
 • široká nabídka služeb
 • rozšířený dopravce u mnoha firem
ZÁPORY
 • občas není dodržen termín pro doručení
Napsat hodnocení  |  Přečíst hodnocení a komentáře

2 komentářů
Zobrazit vše Nejpřínosnější Nejlepší Nejhorší Napsat hodnocení
 1. Reagovat
  Ondřej 12.10.2021 v 14:22

  Nejhorší zkušenost s dopravcem vůbec. Nezavolají, nezazvoní, vůbec nemají zájem balíček doručit a prostě ho odvezou na výdejní místo. Nechápu teda za co jim platím.

 2. Reagovat
  Haim Auster 1.10.2021 v 23:04

  Dobrý večer, dnes jsem se dostala k moc nepříjemné situace s řidičem Vaši firmy pod číslem 003497 ,vozidlo Honda civic SPZ 2AI 3142
  A napolegam na reakce z Vasi strany. Řidič se choval agresivně, mluvil sprosté. Řval na mne ze jsem zkušený cizinec a že mám vypadnout z jeho zemi . Beru to jako rasismus a vůbec ne chápu jak je to možné,že zaměstnavate takové lidi? Jsem občan Izraele a je pro to pro mne šokující situace. Jezdím po celém světě a jsem nikdy v žádné zemi ne zažil takové chování od taxikare. Prosím o vysvětlení jak je to vůbec možné. Z pozdravem. HAIM AUSTER

  Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

Celkové hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz