Slovenská pošta

Slovenská pošta je firma, která na území Slovenska nabízí/provozuje poštovní služby, přičemž jejím zřizovatelem je Ministerstvo dopravy Slovenské republiky. Od svého vzniku funguje jako ekonomicky soběstačný a konkurence schopný subjekt, který díky samostatnému hospodaření nečerpá dotace ze státního rozpočtu.

Slovenská pošta

Představení dopravce

Slovenská pošta patří k předním poskytovatelům komunikačních, distribučních a platebních služeb v rámci slovenského trhu. Díky vhodně vytvořeným logistickým podmínkám, mohou podnikat ve střední i východní Evropě.

Služby se snaží nabízet v maximálně moderním duchu, zakládá si na důvěryhodnosti a schopnosti plně uspokojit jakoukoliv potřebu každého zákazníka, a nechybí ani různé produkty či komplexní řešení služeb, která má vždy přidanou hodnotu a pyšní se tou nejlepší kvalitou.

Například na konci roku 2020 provozovala Slovenská pošta dohromady 1504 pošt, z nich bylo 162 podacích a 1342 dodacích. Dále měla 5 pojízdných pošt, 61 poštovních středisek, a dokonce provozovala i 125 BalíkoBoxů. Své služby se snaží neustále rozvíjet a modernizovat, aby plně vyhovovaly všem zákazníkům.

Přehled služeb

Pokud jde o služby, tam jsou samozřejmostí listové zásilky obyčejné pro Slovensko i zahraničí, dále doporučené zásilky, pojištěné zásilky vnitrostátní i zahraniční, dále úřední a obchodní zásilky, a nechybí ani smluvní tisk.

Samozřejmostí jsou balíky v rámci Slovenska i za hranicemi. K dispozici jsou expres zásilky, jako expres kurýr 60, EMG (Expres Mail Servis), ale také EPG (Obchodní balíček). Z dalších služeb je dobré zmínit eCelní řízení, peněžní služby, ať už poštovní poukazy na účet, adresu, na výplatu či ekonomický, SIPO, důchody i dávky či SEPA. Můžete si stáhnout mobilní aplikaci, s jejíž pomocí ovládáte veškeré poštovní služby.

K dispozici jsou i služby Poštovní banky, UNION pojišťovny nebo SKPAY pro platební služby na poště. Slovenská pošta zajišťuje různé služby státu, telekomunikační služby, obchod na poště, služby cestujícím, předplatné novin a časopisů, TIPOS, sběrné jízdy, poštovní karty, reklamní služby i zpracování zásilek. Dokonce zde najdete i poštovní filatelistickou službu, a rovněž službu Moje známka. Když budete mít jakýkoliv dotaz k poštovním službám, využijte telefonický kontakt nebo e-mailovou adresu.

Sledování zásilek

Sledování zásilek nebo také tracking, je dnes velmi oblíbená služba, která umožňuje sledovat pohyb jakékoliv zásilky od jejího zadání do systému, tedy podání, až po doručení adresátovi. V rámci vnitrostátního styku je to v podstatě standard u každé zásilky s podacím číslem.

Díky praktické mobilní aplikaci, kterou Slovenská pošta nabízí ke stažení, máte o zásilce dokonalý přehled, a ještě si můžete bez problémů změnit doručení, uložit zásilku atd. Jinak stačí přímo na stránkách Slovenské pošty zadat v záložce Sledování zásilek číslo zásilky a hned víte, kde se vaše zásilka aktuálně nachází.

Zajímavé odkazy

Kontakty

  • Infolinka: 0850 122 413 (na území Slovenska)
  • Ze zahraničí: +421 484 378 777
  • Email: zakaznickyservis@slposta.sk
  • Další e-mailové adresy: customerservice@slposta.sk, ekolky@slposta.sk
  • Centrála společnosti: Slovenská pošta, a.s., Partizánská cesta 9, 975 99 Bánská Bystrica 1

Hodnocení

9.5 Celkové hodnocení
Slovenská pošta

Slovenská pošta má rozhodně velmi dobrý potenciál a pro své občany se snaží poskytovat opravdu pestrou nabídku služeb, které jsou schopné uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka. Funkční mobilní aplikace umožňuje dokonalý přehled o službách i jednotlivých zásilkách. Za nás dáváme jednoznačně palce nahoru. Mrkněte i na jiné dopravce, jejichž recenze jsme pro vás připravili.

Rychlost doručení
9.5
Jednání se zákazníkem
9.5
Klady
  • mobilní aplikace
  • sledování zásilek
  • široká nabídka služeb
Zápory
  • občas není dodržen termín pro doručení
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Kateřina Horáková

Kateřina Horáková

Práce s texty je nejen mou profesí, ale zároveň celoživotním koníčkem. Je to má vášeň stejně jako kvalitní čokoláda. Mám ráda výzvy a baví mě hrát si se slovy tak, aby byl výsledek dokonalý a přesně podle představ klienta. Mám více než 25 let praxe. Kromě toho moc ráda vařím i peču, vymýšlím recepty a stále zkouším něco nového. Ve volném čase si ráda přečtu dobrou knihu, tvořím videa a věnuji se své malé domácí ZOO.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer
Logo