Česká pošta

Česká pošta provozuje poštovní služby. Vlastní rozsáhlou síť poboček, které najdete v podstatě kdekoliv. Její služby jsou velmi komplexní, kromě vyřizování zásilek zajišťuje také smluvní služby pro podnikatelské subjekty či státní úřady. Právě díky napojení na státní sféru si na jejích pobočkách můžete vyřešit spoustu oficiálních dokumentů a záležitostí.

Hodnocení: Český státní dopravce, který je podstatným hráčem na poli dopravy v Česku. Soupeří o první místo se Zásilkovnou. Výhodnou je mnoho poboček i v menších městech naší republiky.
KLADY
 • rychlost dodání zboží
 • nejrozšířenější dopravce
 • široká nabídka služeb

ZÁPORY
 • některé lokality mají problémy s rychlostí doručení

Logo České pošty

Představení dopravce

Česká pošta je státní podnik. Byla založena v roce 1993 současně s osamostatněním České republiky. Její kořeny ale sahají do dob první republiky, kdy nový stát budoval vlastní infrastrukturu. V roce 2003 chtěl tehdejší ministr informatiky Vladimír Mynář přeměnit Českou poštu na akciovou společnost, tento krok byl nicméně zamítnut.

Až do roku 2013 byla držitelem výhradního monopolu na poštovní služby. Díky zdravé konkurenci neustále zlepšuje své služby a snaží se oslovit klienty novými technologiemi a vylepšeními.

Česká pošta

Přehled služeb

Česká pošta zajišťuje poštovní zásilky, dopravu, příjem a výdej balíků na pobočkách či u vás doma, platební a finanční služby, reklamní a ziskové zásilky. Je zapojena do státní infrastruktury, vyplácí starobní důchody, účastní se sčítání lidu, prodává dálniční známky.

Na pobočkách nabízí široký doplňkový prodej – známky (ty zcela závisí právě na České poště, hradí náklady na vydávání a uvádí je do oběhu), pohledy, kolky, papírnické potřeby, krabice a další. Spolupracuje s ČSOB a Českou pojišťovnou. S ministerstvem vnitra spolupracuje na projektu e-government.

Pošty mají sloužit jako místa, kde dostanete notářsky ověřené listiny. Na pobočkách označených jako Czech POINT můžete žádat o ověření listin, výstupy z rejstříku, nebo ohlásit živnost. V případě celního řízení vás na požádání zastoupí.

Další zajímavé služby:

 • Přístup ke zvláštním službám a prvkům poštovní infrastruktury
 • Nové vyvolávací systémy
 • Potvrzení dokumentace
 • Výdej balíků na depech
 • Objednávka na pobočku
 • Balíkovna
 • Digitalizace a správa dokumentů
 • Služby podatelny
Kategorie služeb české pošty

Kategorie služeb české pošty

Sledování zásilek

Dopravu zajišťuje silničně a také po železnici. Umožňuje sledování zásilky pomocí online trackingu. Jako výdejní místa slouží pobočky a depa. Na pobočkách lze platit kartou, často ale požadují, abyste měli za banku ČSOB či Českou spořitelnu, právě kvůli vzájemné spolupráci.

O doručení zásilky vás budou informovat SMS. Můžete si vybrat, zda chcete doručit zásilku domů kurýrem, nebo si pro ni přijdete na poštu.

Balíkovna

Česká pošta se může pochlubit novým standardem v podobě speciálních přepážek Balíkovna, které jsou na vybraných poštách a depech. Jde o maximálně rychlý způsob odbavení každého klienta, který si potřebuje vyzvednout balík. V současnosti provozuje Česká pošta přes 400 výdejních míst s označením Balíkovna.

Rozlišujeme dva druhy Balíkoven a to s vyvolávacím systémem a bez něj. V případě Balíkovny s vyvolávacím systémem stačí jednoduše přijít na pobočku s připraveným kódem pro vyzvednutí. Ten každý obdrží prostřednictvím SMS či e-mailem.

Balíkovny bez vyvolávacího systému mají přepážky označeny nápisem Balíkovna a vždy jste u nich obslouženi přednostně, navíc jste na ně upozorněni směrovými cedulemi, případně speciálním frontovým sloupkem. Na pobočku musíte přijít opět s kódem pro vyzvednutí zásilky, který následně předáte obsluze u přepážky. Opět je možné zaplatit pomocí platební karty.

Zajímavé odkazy

Kontakty

 • Telefon: +420 800 104 410 (Po-Pá: 7:00 – 19:00 hod., So: 8:00 – 12:00 hod.) – bezplatná zákaznická linka
 • Email: info@cpost.cz
 • Kariéra
 • Sídlo společnosti: Česká pošta, s.p., Politických vězňů 909/4,, 225 99 Praha 1
 • Facebook: Česká pošta

Hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Národní dopravce

Česká pošta je oblíbená díky bohaté škále služeb a svou dostupností prakticky kdekoliv, dokonce i v té nejvíce zapadlé vesničce, která je tak říkajíc na konci světa. Rychlost doručení je velmi slušná, stejně jako jednání se zákazníky, případně řešení vzniklých reklamací. Samozřejmě, že občas se nějaký ten zádrhel může objevit, ale Česká pošta, respektive její pracovníci se snaží s maximálním nasazením vše vyřešit ke spokojenosti každého zákazníka. Jako zaměstnavatel je pošta oblíbená, protože nabízí mnoho benefitů pro své zaměstnance a zajišťuje jim perfektní zázemí. Za nás tedy můžeme Českou poštu rozhodně doporučit a i když se občas vyskytne malý mráček, hned se zase vyjasní a každá zásilka dorazí do určeného cíle.

8.5Naše hodnocení
Rychlost doručení
9
Jednání se zákazníkem
8.5
3.1Hodnocení čtenářů
Rychlost doručení
3.4
Jednání se zákazníkem
2.9
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

502 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Reply
  Nespokojený lid 28.9.2022 v 21:34

  Už to konečně zrušíte !!!

 2. 0.5
  Rychlost doručení
  10
  Jednání se zákazníkem
  10

  Čím dál horší

  Klady: Opravdu žádné
  Zápory: Lhostejnost
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 3. Nejhorší možná doručovací služba, bez domluvy změní pobočku balíkovny a poštu s pracovní dobou 8-15-16 což není možné stihnout. Při kontaktu zákaznické linky bylo jen suše sděleno že je to v přepravních podmínkách

 4. 0.25
  Rychlost doručení
  0
  Jednání se zákazníkem
  10

  Nejhorší služba,kterou už nikdy nevyužiju!!!!! Bez předchozí domluvy mi uložili zásilku na poštu, která mě by omezuje otevírací dobou a na stížnost nereagují

  Klady: Nevidím
  Zápory: Omezují lidi
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this
 5. Balíkovna – čiré zlo. Ze 4 balíků, které měly být doručené do různých balíkoven, všechny skončily na poště, i když minimálně ve dvou kapacita byla. Prostě se jim nechce platit na místech, kam ty balíky správně měly přijít. Místní česká pošta je plná neochotných, neschopných lidí, kterým se snažím vyhýbat jak čert kříži. Občas to nejde a vždy je to adrenalinový zážitek. A z nějakých důvodů tady ani nemohu dát hvězdičky – zřejmě, abych jim – nejen já – nekazila pověst.

 6. Posílala jsem balíček s léky do Irska, samozřejmě vybrané vše! Končím tímto s touto zlodejnou!

 7. Doručena sms, s informací, že zásilka bude u mě do 5 minut. Po 4 hodinách další sms, že zásilku nebylo možné doručit a byla uložena na poště. Řidič neodpovídá

 8. Nejpomalejší zásilková služba. Hrůza !

 9. Neteř jela na tábor na 2 týdny v den odjezdu ji celá rodina poslala pohledy a pak znovu za 3 dny z 8 pohledu dorazily 4 a to par dni před odjezdem zpět domu. Jedna obálka s penězi taky nedorazila i když jsem je pracně zabalila do papíru aby nebyly videt. Takze děkuju české poště za jedno velké nic.

 10. Opakovaně dorucuji na hlavní postu, místo te kterou si vyberu. Nová služba stejný systém jak postak který haze do schránky upomenuti o nevyzvednuti zásilky bez kontaktování příjemce. Prohnilých systém zvrchnu….

1 2 3 47

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo