Golfové headcovery

Golfové headcovery mají ochránit golfové hole před poškozením či poškrábáním. Díky krytu hlav o sebe nebudou vaše hole při přenášení cinkat. Kryty golfových holí jsou oblíbeným doplňkem každého golfisty. Základní kryt bývá velmi často součástí samotné hole, na trhu však najdete mnoho podob tohoto příslušenství.

Headcovery jsou k dostání v mnoha velikostech, při výběru hraje svoji roli pouze typ golfové hole. Koupit můžete headcovery k driverům, hybridům, putterům, na golfová železa i na fairwayová dřeva. Kromě tvaru vás bude pochopitelně zajímat vzhled a cena, kterou ovlivňuje i výrobní materiál.

Porovnat ceny headcoverů

Typy

Kryty hlav lze koupit na různé typy golfových holí. Každá z holí je vhodná na jiný styl hry a liší se zejména svým tvarem.

  • Kryty na hlavy driverů – driver je nejdelší a zároveň i nejlehčí hůl, kterou můžete použít k prvnímu úderu na nejdelší jamce. Hůl se vyznačuje dlouhým shaftem.
  • Kryty na hlavy hybridů – hybridy jsou známé i jako dřeva. Jedná se o nejmenší golfové hole, které mají míček zahrát na velkou dálku. Hlava hole je malá, ale zároveň těžká.
  • Kryty na hlavy putterů – puttery jsou hole, které se používají při hře v jamkovišti.
  • Kryty na fairwayová dřeva – golfové hole střední velikosti. Hlavy holí se dříve vyráběly ze dřeva, právě od toho je odvozen jejich název. Dnes se však na výrobu hlav používají moderní materiály například titan, uhlíkové vlákno a jiné. Svým tvarem se podobají driverům, avšak hlava je přece jenom menší.

Materiál

Golfové headcovey jsou vyrobeny z běžných textilních materiálů. Vždy by se však mělo jednat o vysoce odolný materiál, který vám bude sloužit delší dobu. Přední výrobci například používají prémiovou polyuretanovou konstrukci. Koupit můžete i kryt vyrobený z pravé nebo umělé kůže. Velmi žádané jsou kryty z plyše.

O kvalitě materiálu toho hodně vypoví i délka záruční doby. Přední výrobci poskytují zpravidla 2letou záuční dobu.

Možnosti

Golfové headcovery jsou na první pohled velmi jednoduché výrobky, avšak pro pravidelné golfisty se jedná o velmi důležité příslušenství. Golfové hole nejsou levnou záležitostí a udržet je v dobrém stavu je tak naprosto zásadní. Pakliže chcete svoje hole ochránit opravdu kvalitně, neměli byste se bát investovat do voděodolných krytů se silným polstrováním. Zatímco některé headcovery mají podobu jednoduchého návleku, jiné jsou opatřeny magnetickým uzávěrem.

Značka

Golfový headcover je příslušenství, které je k dostání od všech předních výrobců. Největší výběr budete mít v případě značky Daphnes. Kryt na hůl však můžete koupit i od Callaway, Ogio, Masters, Ping či Titleist.

Cena

Cena krytu hlavy souvisí především s designem, materiálem a způsobem výroby. Pakliže si vystačíte s jednoduchým tvarem, můžete kryt koupit za cenu okolo 300 Kč. Luxusní kryty s podobou plyšových zvířátek však stojí od 1 200 – 1 500 Kč. Takovýto kryt tak může být i velmi nápaditým dárkem. Dražší jsou i kryty jednoduššího vzhledu, které jsou vyrobeny ručně.

Porovnat ceny headcoverů

Otázky a odpovědi

Proč mít golfové kryty hlav?

Kryt hlavy patří k základnímu vybavení, které bývá velmi často součástí balení. Pokud původní kryt ztratíte nebo vám jeho podoba nevyhovuje, doporučuje se co nejdříve pořídit kryt nový. Úkolem krytu je zabránit otloukání grafitových shaftů golfových holí. Díky headcoveru udržíte své golfové hole v dokonalé kondici.

Jaký vzhled mohou golfové headcovery mít?

Design krytů je opravdu pestrý. Kromě jednoduchých návleků je možné zakoupit kryty v podobě plyšových zvířátek. Ty potěší nejen děti, ale mohou být i stylovým dárkem. Nabídka je opravdu velká a svou vysněnou podobu tak koupí opravdu každý.

Lze golfový headcover použít na různé typy holí?

Headcovery nejsou universální návleky. U každého by tak mělo být jasně uvedeno, pro jaký typ golfové hole je vhodný. Pakliže koupíte universální tvar, bude ho možné použít na více různých typů holí, avšak dokonale sedět bude na konkrétním typu hole.

Závěr

Golfový headcover patří k základnímu vybavení každého golfisty. Headcover ochrání golfovou hůl před poškozením, což se projeví na delší životnosti hole. Golfové kryty lze koupit na všechny typy golfových holí. Konkrétní kryt můžete vybírat podle vzhledu, ceny i výrobního materiálu. Na trhu najdete základní kryty, ale i dražší modely, které mohou nabídnou i nějaké bonusové vlastnosti.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo