Značky horských kol

Jízda na kole se stává čím dál tím oblíbenější a mnoha lidem už začíná nahrazovat prostředky hromadné dopravy. Nejenže jízda na kole je zdraví prospěšná, ale vlastně i celé planetě.

Proč si vybrat zrovna horské kolo?

S horským kolem se dostanete všude – například i do terénu. Pokud uvažujete nad koupí nového horského kola, možná, že si vyberete právě z níže uvedených značek, které jsou jedny z nejkvalitnějších a drží se na předních špičkách obliby.

Výhody a nevýhody horského kola

Výhody

  • Univerzálnost – pokud rádi jezdíte například do terénu nebo zdoláváte hory, výběr horského kola pro vás bude to pravé. Můžete s ním jezdit klidně jen po silnici, do města, nebo na nákupy.
  • Odolnost – kromě toho, že se s nimi dostanete téměř kamkoliv jsou i velmi odolná, takže se jen velmi těžko rozbijí. Odolají totiž i vysoké zátěži.
  • Odpružení – trochu sice omezuje akceleraci, ale zato usnadňuje zdolání těžších překážek.
  • Velký výběr – horská kola jsou v dnešní době velice populární a k dostání je mnoho cenově dostupných modelů.

Nevýhody

  • Vyšší hmotnost – kolo je těžší a disponuje vyšší zátěží z důvodu zdolání těžkých překážek a odolnosti.
  • Menší rychlost – kvůli vysoké hmotnosti kola je také i pomalejší a na silnici nemá tak dobré vlastnosti jako klasické kolo.

Vybrali jsme pár značek, které se drží na předních špičkách a přišly nám nejkvalitnější.

GT

Jedna z nejoblíbenějších značek u nás. Mají na výběr kola ve všech cenových kategoriích – značku si tedy oblíbí nejen začátečník, ale i zkušenější a náročnější jezdec.

Rock Machine

Najdeme zde kola ve výborné kvalitě, a navíc cenově dostupné (cca do 20 000 korun).

Haibike

Značka vznikla roku 1995, původně pod jménem Winora. A právě nynější Haibike uvedl na trh první elektrokolo, což mnohé může velmi zaujmout.

Grant

Na výběr máte z mnoha modelů a na své si zde přijdou jak začátečníci, tak i pokročilí jezdci.

Scott

Výrobce pocházející ze Švýcarska. Značka vznikla roku 1986. Je to jedna z nejkvalitnějších značek prodávající kola. Značka může nabídnout kvalitu a nadčasový design kol.

Cube

Bavorská značka, která se proslavila především díky elektrokolům. V Německu je tato značka jedna z nejlepších a nejprodávanějších vůbec. Značka pocházející z Rakouska a nabízí kvalitní kola. Soustředí se hlavně na dětskou kategorii.

Specialized

Firma pocházející z Ameriky. Vznik její působnosti se píše od roku 1974 a o sedm let později už uvedli na trh své první horské kolo Stumpjumper, které mělo mezi zákazníky velký úspěch.

Díky svým zkušenostem přišli také s několika technologiemi. Mezi nimi byl například i systém Body Geometry a firma na něm spolupracovala s několika vědci a lékaři. Cílem technologie je i přes zvýšenou výkonnost sportovce zachovat pohodlí a snížit únavu.

Author

Známá značka, která je v Česku jedna z nejprodávanějších vůbec. Na největší vrchol svých úspěchů ji dostala právě horská kola. Už od 90.let po nich mnoho lidí toužilo, a právě Author byla jedna ze značek, která je nejvíc prodávala. V jejich nabídce v současné době můžeme zakoupit nejen horská, ale také i krosová kola.

Trek

Známá společnost sídlící v americkém Waterloo. Byla založena roku 1976 Richardem Burkem. Nejprve se soustředili na výrobu ocelových jízdních kol, postupně se ale jejich společnost rozrostla a už v 90.letech uvedli na trh první karbonová kola.

Značka propaguje kola jako jednoduchá řešení globálních problémů a podporuje tak boj proti klimatickým změnám. U značky můžeme najít velký výběr sortimentu. Je to firma s dlouholetou tradicí oblíbená i u nás.

Leader Fox

Pokud preferujete kola spíše od českého výrobce, značka Leader Fox jím rozhodně je. Z neznámé značky dokázal její zakladatel vybudovat postupně úspěšnou firmu, která si získala věrné zákazníky a stala se oblíbenou. Vyrábí nejen horská, ale i crossová, trekingová kola a tříkolky pro dospělé. Veškerá výroba kol probíhá v konstrukční firmě v Českých Budějovicích.

Kross

Ať už jste zkušený jezdec, nebo jen cyklista, který si chce vychutnat jízdu na kole, značka Kross vás určitě nezklame a bude vhodnou právě pro vás. Celý proces výroby kola probíhá interně bez potřeby účasti dalších společností. Od roku 2000 má společnost moderní výrobní závod, díky kterému nemusí dovážet hotové rámy od subdodavatelů.

CTM

Dětská, horská, či trekingová kola – to vše u této značky najdete. Nejprve se věnovala prodeji cyklistických prvků, později rozšířila sortiment. Vznikla roku 1999 na Slovensku a za dobu svého působení si stihla vybudovat širokou klientelu. Kola pravidelně testují produktoví manažeři i mechanici. Firma rozšířila svou působnost například i do Rakouska. V poslední době uvedli na trh svá BMX kola.

Závěr

Ať už si vyberete jakékoliv horské kolo od uvedené značky, snažte se vybírat hlavně podle toho, abyste se v kole cítili komfortně a pohodlně. Záleží, kam s kolem budete jezdit – určitě ale oceníte jeho lehkou ovladatelnost. Uvedené značky jsou špičkou ve svém oboru a od nějaké se vám horské kolo určitě zalíbí.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo