Hřejivý plyšáci

Plyšové hračky nechybí snad v žádné domácnosti. V rodinách s dětmi pak pravděpodobně najdete různé podoby plyšových zvířátek i jiných podob této atraktivní hračky. Plyšáci jsou vhodné pro děti mnoha věkových kategoriích, a bývají tak součástí dětských postýlek či velkých postelí. K plyšové hračce se můžete přitulit a posloužit může i jako dekorace.

Něco navíc nabídnou speciální hřejivý plyšáci, kteří vám poskytnou potřebné teplo. Díky němu bude usínání ještě příjemnější a teplo pomůže zmírnit i různé bolesti. Díky tomu si přítomnost hřejivého plyšáka může užit i mnoho dospělých.

Výběr hřejivého plyšáka není nijak složité. Mnohé nejvíce zajímá vzhled, velikost a cena. Plyšáci se však liší i podobou náplně. Používají se malá semínka i větší pecky. Každá náplň má trochu jiné vlastnosti a rozdílná je i péče o hračku.

Porovnat ceny plyšáků

Vzhled

Při výběru konkrétního plyšáka vás bude kromě velikosti a ceny zajímat vzhled. Tyto hračky jsou nejčastěji k dostání v podobě různých zvířátek. Mezi ty nejoblíbenější patří plyšáci s podobou medvěda, psa a kočky. K dostání jsou však i hřejivý jednorožci, sloni, hroši, dinosauři, křečci, ježci, prasátka, ale můžete mít i hřejivé mango, meloun a mnoho jiného. Výběr hračky podle vzhledu je individuální záležitostí, která souvisí s věkem i zájmy každého jednoho.

Materiál

V tomto případě vás nebude zajímat materiál, ze kterého je plyšák vyroben, standardně je povrch tvořen na dotek příjemným plyšem. Důležitější je, co se ukrývá ve středu hračky. Obvykle jsou plyšáci naplněni 100% přírodními materiály v podobě semínek nebo různých zrníček.

  • Lněná semínka – náplň je drobnější a výborně se přizpůsobí tělu. Součástí hračky je i příjemná levandulová vůně. Hračka je na dotek měkčí a nebude nikde tlačit, což ocení zejména malé děti. Plyšáka s lněnými semínky nebudete moci vyprat v pračce.
  • Obilná zrna, proso – také tento materiál je drobný a hračka dobře kopíruje tvar těla. Také v tomto případě se přidává levandule. A ani zde nebudete moci k čistění použít pračku.
  • Třešňové pecky – plyšáci plnění třešňovými peckami bývají tvrdší, ale i odolnější. Třešňové pecky nabídnou i příjemnou masáž, pecky se velmi dobře přizpůsobují tvaru těla. Výhodou jsou i velmi dobré akumulační schopnosti a dlouhé držení tepla. Plyšáci s třešňovými peckami však bývají většinou bez vůně. Výhodou je možnost praní v pračce.

Výdrž

Také výdrž souvisí s použitým materiálem. V závislosti na něm mohou plyšáci hřát nebo chladit od 45 do 2 hodin. Vše závisí i na průměrné teplotě okolí. Před tím, než budete plyšáky ohřívat nebo ochlazovat, byste měli důkladně přečíst pokyny výrobce. Obvykle se plyšák na potřebnou teplotu ohřeje za dobu kratší 2 minut.

Možnosti

Hřejivý plyšáci nabízejí více možností používání. Hlavním účelem pořízení této hračky je možnost nahřívání. Avšak plyšák vás může i příjemně ochladit. Zde stačí vložit hračku na několik hodin do mrazničky. V tomto případě je vhodné vložit plyšáka do mikrotenového sáčku a umístit do mrazničky na cca 2 – 3 hodiny.

Značka

Hřejivé plyšáky koupíte od několika výrobců. V tomto ohledu je nutné preferovat ověřené výrobce, u kterých máte jistotu, že používání hračky bude pro vaše děti i vás samotné bezpečné. Ověření výrobci navíc garantují dlouhou životností, hračka vydrží několik stovek ohřívání. Hřejivé plyšáky koupíte v podobě nejrůznějších zvířátek, zvolit můžete i velikost. V obchodech nejčastěji narazíte na plyšáky značky Albi. Tyto hračky však nabízí i Wiky, Teddies, Lamps či Marvida.

Cena

Hřejivé plyšáky koupíte ve větším cenovém rozpětí. Levnější jsou hračky s všitou náplní. To znamená, že náplň nebude moci vytáhnout a ohřívat samostatně. Dražší jsou plyšáci s náplní vyndavací. V tomto případě můžete náplň ohřívat samostatně a hračku lze díky této vlastnosti vyprat v pračce. Cena je rovněž odvozena od velikosti hračky. Menší hračky vyjdou na cca 200 – 400 Kč. Za většího plyšáka zaplatíte více než 400 Kč.

Porovnat ceny plyšáků

Údržba

Plyšák je hračka permanentně určená dětem, z tohoto důvodu vás jistě bude zajímat, jakým způsobem bude možné o hračku pečovat. Výhodou je, že na výrobu se používá převážně hebký plyš, který je velmi složité ušpinit. Ušpiněnou hračku zpravidla vyčistíte pomocí vlhké houbičky. Pračku v tomto případě většinou nebude možné použít, protože po vyprání může plyšák ztratit své unikátní vlastnosti, ať už se jedná o možnost ohřevu nebo ztrátu vůně.

V pračce můžete prát pouze hračku naplněnou třešňovými peckami, nebo takovou, která umožňuje pytlík s náplní vyjmout. K ohřevu hračky rovněž nelze využít klasickou pečící troubu.

Otázky a odpovědi

Kdy vám může hřejivý plyšák pomoci?

Hřejivý plyšáci mohou pomoci dětem s usínáním. Teplo, které z hračky vychází, může pomoci s menstruačními bolestmi, ale mohou ulevit i od bolesti svalů, kloubů, pomoci mohou i s bolestí zubů. Nejmenším dětem může plyšák pomoci nastavit správnou funkci trávení a pomůže s bolestmi bříška. Hračka může miminko také rychleji zklidnit.

Jaké další funkce mohou hřejivý plyšáci nabídnout?

Kromě tepla může z plyšáky vycházet i chlad nebo příjemná vůně. Nejčastěji se jedná o příjemnou vůni levandule. Ta vás uklidní, ale také provoní místnost, ve které se budete nacházet. V letních měsících můžete plyšáky vložit do mrazničky a poté ho použít k ochlazení.

Je používání hřejivých plyšáků bezpečné?

Dle všeobecného doporučení by neměly plyšové hračky používat děti mladší 3 let. Pokud budete mít však nad mladším dítětem dozor, budou plyšáci bezpeční i pro menší děti. Teplota, kterou plyšák vydává, není nijak vysoká a používání hračky je tedy naprosto bezpečné. Dávat byste však měli pozor na možné přehřívání hračky v mikrovlnné troubě. Pouze v tomto případě, může být teplota hračky příliš vysoká a s jejím používáním budete muset chvíli počkat.

Závěr

Nahřívací či hřejivý plyšák je na první pohled roztomilá hračka, která se nijak neliší od jakéhokoliv jiného plyšáka. Uvnitř hračky je však umístěn materiál, který je schopen akumulovat teplo. Díky tomu se plyšák promění svým způsobem na zdravotní pomůcku pro děti i dospělé. Teplo, které z hračky vyhází, uleví od bolesti, ale může i zchladit během teploty. Funkci ohřátí i ochlazení však můžete využít prakticky celý rok během usínání. Uspávat vás může i příjemná vůně levandule.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo