Jak podpořit růst vousů?

Mnoho dospívajících, ale i dospělých mužů tajně sní o perfektním plnovousu. Avšak málokterému muži takový plnovous dokáže narůst, někomu naroste sotva knírek. Přestože růst vousů je ovlivněn hlavně genetickou výbavou, přesněji množstvím testosteronu v těle, jsou způsoby, kterými můžete podpořit samotný růst.

Zdravý životní styl

I když tato fráze už může znít poněkud otřepaně, od dobré životosprávy se odvíjí opravdu všechno – i růst vousů. Zdravý životní styl můžeme chápat jako souhru vyváženého jídelníčku, kvalitního spánku, pravidelného pohybu a dobrého duševního zdraví.

Obzvlášť vyvážený jídelníček je důležitý, protože z jídla tělo dostává potřebné látky pro tvorbu vousů. Doporučuje se jíst pravidelně zeleninu, maso, obiloviny a luštěniny, případně stravu doplňovat alternativami, jako jsou například tablety. Cvičením se zvyšuje hladina testosteronu.

Čištění pleti

Zdravá, čistá a hydratovaná pleť je zásadní pro růst vousů. Stačí si 2x denně umýt obličej teplou vodou nebo použít speciální přípravky pro čištění pleti. Pravidelným čištěním se zbavíte mastnoty, odumřelých kožních buněk a dalších nečistot. Cílem je usnadnit vousům co nejhladší průchod a zlepšit vstřebávání přípravků podporujících růst.

Prokrvení obličeje

Prokrvením obličeje napomůžete, aby se živiny v těle snadno dostaly tam, kde mají – k vousům. Tváře jemně masírujte krouživými pohyby, a to minimálně dvakrát denně po dobu dvou minut. Můžete si pořídit i dermaroller, což je kosmetický váleček s jehličkami, který dělá jemné vpichy do obličeje. Dermaroller pokožku masíruje a miniaturní vpichy zařídí, aby veškeré kosmetické přípravky lépe proudily do kůže.

Přípravky na růst vousů

Teď už tedy přichází na řadu řeč o již zmíněných kosmetických přípravcích podporující růst. Na trhu je může člověk najít v různých formách. Jedná se o pěny, gely, masti, nebo třeba olejíčky. Právě olejíčky v poslední době nabývají na popularitě.

Většinou jsou parfemované a skládají se z různých kombinací přírodních olejů obohacených o vitaminy a další živiny. Nejenže krásně voní, ale hlavně hydratují a vyživují pokožku a posilují strukturu vousů.

Dokonce v Česku vznikly značky, které se zaměřují na výrobu těchto přípravků – Angry Beards a Beviro. Od nich můžeme doporučit oleje Beard Doping a Beard Booster. A jak tyto olejíčky používat? Stačí si nakapat pár kapek do dlaní a rozetřít si je na tváře nebo přímo do vousů.

Jak správně pečovat o vousy

Vousy vyžadují neustálou péči. Vyplatí se investovat do kvalitního holícího strojku, zastřihovače nebo hřebenu na vousy. Dobré je vousy hýčkat speciálním balzámem, voskem nebo sérem na vousy. Pro profesionální úpravu a radu můžete zajít do nejbližšího barber shopu.

Trpělivost

Při pěstování pořádných vousů se obrňte trpělivostí. Výsledků si můžete všimnout až po pár měsících. Do hry se zapojují kromě genetiky i ostatní faktory, jako je například věk. Nejvíce vousy rostou od 25 do 35 let. Nicméně věřte tomu, že s dobrou péčí a trpělivostí vám už brzo váš plnovous bude kdekdo závidět.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.ohol.cz, www.levsalonu.cz, www.aurio.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (43 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo