Oleje na vousy

Oleje na vousy patří k pečujícím přípravkům, bez kterých se žádný správný vousáč neobejde. Po použití oleje budou vousy jemnější, lesklejší a jejich vzhled bude celkově lepší. Olej navíc vyživí nejen samotné vousy, ale i pokožku pod nimi.

Vybrat správný olej není úplně jednoduché, samotný výběr je více méně individuální, žádný přesné doporučení v tomto případě není. Při výběru oleje se zaměřte na vůni, olej vám musí příjemně vonět. Ve chvíli, kdy bude vůně oleje nepříjemná, nebudete ho pravděpodobně používat. Další, co vás může zajímat je konzistence oleje. Oleje mohou být vodové nebo naopak hustější. Důležité je i složení jednotlivých olejů.

Porovnat ceny olejů na vousy

Nejlepší oleje na vousy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Angry Beards Jack Saloon olej na plnovous 30 ml 98 % 328 Kč Zobrazit Alza.cz
2. Angry Beards Bobby Citrus olej na plnovous 30 ml 98 % 339 Kč Zobrazit Krasa.cz
3. Proraso olej na vousy Cypress & Vetyver 30 ml 97 % 208 Kč Zobrazit Allegro.cz
4. Proraso Wood and Spice olej na plnovous 30 ml 92 % 212 Kč Zobrazit Notino.cz
5. Bulldog Original olej na vousy 30 ml 88 % 149 Kč Zobrazit Krasa.cz

Typy

Obecně se oleje rozdělují na těžké a lehké. To, jaký olej je určen pro vás určuje typ a kvalita vašich vousů. Oba typy olejů jsou k dostání ve vodové i hutnější konzistenci. Vodové oleje se používají spíše v teplých měsících, tužší oleje jsou naopak vhodnější v zimním období.

  • Těžké oleje – tyto oleje budou potřebovat majitelé hustých a dlouhých vousů. Těžké oleje se vstřebávají delší dobu.
  • Lehké oleje – s lehčími oleji si vystačí pánové s krátkými a jemnými vousy. Lehký olej se rychle vstřebává a nezanechá pocit mastnoty.

Složení

Velmi důležité je složení přípravků na vousy. Kvalitní oleje obsahují pouze přírodní složky. Ve většině případů v balení najdete různé kombinace, používají se kokosové, olivové, arganové a jojobové oleje. Každý z výrobců pak obsah lahvičky obohatí o různé tajné ingredience nejčastěji v podobě esenciálních olejů. Ty vaše vousy i knírek patřičně provoní.

Arganový olej

Jedná se o vzácný olej, který se získává z jader arganových stromů rostoucích v Maroku. Arganový olej obsahuje velké množství vzácných látek jako karoten, esenciální mastné kyselina a vitamín F, A a E. Arganový olej ochrání pokožku před volnými radikály a účinně zpomalí proces stárnutí. Arganové oleje se používají i při potížích s akné i ekzémech. Arganový olej je účinný i při svědění pokožky, hydratuje suchou kůži. Samotným vousům dodá sílu, hebkost i lesk.

Jojobový olej

Jojobové oleje mají antibakteriální, antioxidační i zklidňující účinky. Olej ochrání vaše vousy před škodlivým UV zářením a je bohatým zdrojem vitamínu E. Pokožku pod vousy dokáže hluboce hydratovat a používá se i k rychlejšímu hojení jizev. Další výhodou tohoto oleje je regulace produkce kožního mazu, olej zabraňuje nepříjemnému zranění. Pomocí jojobového oleje vyživíte folikuly vousů, odstraníte nečistoty a vousům dodáte příjemný lesk.

Avokádový olej

Je považován za nejlepší s olejů pro výživu a hydrataci vousů. Tento olej stimuluje růst, zvýší pevnost a pružnost vousů. Olej zabraňuje svědění i pálení, zlepší texturu, vousy budou na dotek hebčí a příjemnější. Avokádový olej je vhodný i při kožních plísních a postará se o nežádoucí odlupování pokožky.

Oleje ze sladkých mandlí

Tento hypoalergenní olej dokonale vyživí a dlouhodobě zregeneruje pokožku. Díky silnému hydratačnímu účinku budou vousy pružnější a olej vousy také změkčí. Olej ze sladkých mandlí tak bude vyhovovat mužům i ženám.

Proč olej používat?

Používání olejů na vousy přináší mnoho benefitů.

  • Výživa a hydratace – nejdůležitější jsou tyto funkce. Pokud budete oleje používat, nebudete řešit potíže se svědící a suchou pokožkou. Předejdete tak škrábání a zbavíte se lupů, které se mohou ve vousech držet.
  • Změkčení a vůně – díky olejům budou vousy měkčí a na dotyk příjemnější. Obě tyto funkce ocení především ženy. Co se týká vůně, nemusíte se bát, že bude příliš výrazná nebo agresivní. Oleje na vousy mívají spíš lehkou a jemnou vůni.
  • Lepší vzhled – lepšího vzhledu nedosáhnete po prvním použitím, oleje je třeba používat dlouhodobě. Oleje především zlepší stav pokožky, čímž dojde i ke zlepšení vzhledu vousů.

Značka

Oleje jsou zastoupeny v poměrně velkém množství, vybírat byste je měli i podle vůně. Z tohoto důvodu je vhodné kupovat první olej v kamenném obchodě, kde můžete vůni oleje vyzkoušet. Doporučuje se promnout několik kapek v prstech, aby se vůně uvolnila. Poté můžete jednotlivé vůně vyzkoušet a vybrat tu, která vám bude vyhovovat nejvíce. Mezi oblíbené patří oleje značky Cpt. Fawcett, Osma, Proraso, OAK, Beviro, Man Made nebo 4Organic.

Cena

Cenu určuje mimo jiné velikost balení. Nejčastěji narazíte na lahvičky, které obsahují 30 nebo 50 ml oleje. V začátku můžete vyzkoušet i cestovní velikost s 10 ml. Cena olejů na vousy začíná na cca 220 Kč, přičemž můžete zakoupit přípravek s objemem 30 i 50 ml. Za nejdražší značkové oleje můžete zaplatit cca 700 Kč, ale koupit můžete i dražší přípravky.

Porovnat ceny olejů na vousy

Otázky a odpovědi

Jak se olej na vousy správně používá?

Každé balení má nějaký aplikátor, nejčastěji se jedná o jednoduché kapátko, které se používá i u kapek do nosu nebo do očí. Kapátkem natáhnete různé množství oleje, které pak v požadovaném množství aplikujete do dlaně. Množství oleje závisí na délce vousů. Olej v dlaních pečlivě rozetřete a vpracujete do vousů a pokožky.

Jaké další přípravky na vousy lze koupit?

Kromě olejů můžete vyzkoušet balzám na vousy. Úkolem balzámu není vousy vyživit, ale ochránit před nízkou nebo naopak vysokou teplotou. Další funkce je funkce fixační, především delší vousu můžete pomocí balzámu upravit do požadovaného tvaru.

Jak často je nutné olej používat?

Ani zde žádné plošné doporučení není. Četnost používání se odvíjí zejména od stavu pokožky. Jestliže neřešíte potíže se suchou pokožkou, postačí vousy olejem ošetřit cca 2 – 3 týdně. Někteří však olej používají každý den nebo obden.

Závěr

Vousy vyžadují stejně jako vlasy pravidelnou péči. Muži, kteří se rozhodnou vypěstovat dlouhé vousy, musí počítat s tím, že péčí o ně stráví určitou dobu a investovat budou muset i do různých vyživujících prostředků. V opačném případě nebudou vaše vousy působit upraveně, ale spíše odpudivě.

Vousy a pokožku pod vousy musíte pravidelně a pečlivě mýt, zejména pokožka bývá pod hustými vousy vysušená. Právě oleje mají velmi dobré hydratační schopnosti a používat byste je měli pravidelně. Díky olejům zlepšíte i vzhled, vousy budou lesklejší a zdravější.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (100 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Používám olej na vousy značky Cpt. Fawcett a jsem s ním velmi spokojený. Je velmi příjemný, jemný, pěkně voní a účinkuje.

  2. Pro manžela jsem objednala Angry Beards na podporu růstu vousů, protože si stěžoval, že vypadá stále jako mladé holátko a nelíbí se mu to. No tak teď je zarostlý, což se sice zase nelíbí mě, ale on je spokojený.

Přidat komentář

Recenzer
Logo