Jak prát boty v pračce?

Praní bot v pračce se obecně nedoporučuje, ale vysoké procento lidí to běžně praktikuje. Při velkém znečištění bot je to někdy i jediná možná cesta. Poradíme vám, jak boty vyprat co nejšetrněji, a které druhy bot do pračky opravdu nepatří.

Jaké typy bot neprat?

Nejjednodušší si bude ujasnit, jaké druhy bot lze bezpečně vyprat. Jedná se o boty z textilií, jako je bavlna, nylon nebo polyester. Většinou to bývají sportovní boty nebo plátěné tenisky. Všechno ostatní – boty vyrobené z kůže, plastu, gumy nebo korku, raději neriskujte.

Čištění bot: krok za krokem

Ujistili jste se dostatečně, že můžete vaše boty bez problému hodit do pračky? Super, nyní můžete jít na samotné praní.

  1. Jako první odstraňte mechanické nečistoty, jako je štěrk, hlína, klacíky a jiné nečistoty. Ty by mohly poškodit vaši pračku.
  2. Nyní musíte boty rozložit a vyndat to, co jde – tkaničky, vložky. Pokud je vložka přilepená, boty můžete vyprat i s ní. Tkaničky je lepší umýt ručně.
  3. Naplňte pračku, například staršími ručníky, hadry nebo utěrkami. Důvodů, proč to udělat, je několik: ochráníte pračku před poškrábáním, vytvoříte hlukovou zábranu, a také ušetříte za energie.
  4. Vyberte vhodný přípravek na praní, nejlépe prací kapsle nebo prací gel (prášek by se mohl na botách usadit). Prací prostředek nesmí být moc agresivní, jinak by mohly vaše boty ztratit svou barvu. Pokud doma najdete například prací gel určený pro miminka nebo s nápisem „sensitive“, dejte mu přednost před ostatními.
  5. Boty perte při nízkých otáčkách a nízkých teplotách, ideálně 20-30 °C, aby se nerozlepily. Taktéž zvolte program bez odstřeďování.
  6. Po vyprání musí boty pořádně uschnout, ale rozhodně nepřemýšlejte nad sušičkou. Pokud jsou hodně nasáklé, můžete je zkusit jemně vyždímat. Poté boty umístěte poblíž radiátoru nebo na přímé sluneční světlo. Boty by měly být do 24 hodin suché.

Podobné články, co by vás mohli zajímat


Zdroje: www.expert.cz, www.westwing.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo