Jak vyčistit kůži?

Kožené výrobky jsou tou nejlepší volbou pro koupi. Nejenže poskytují pohodlí a vypadají pěkně, ale také vydrží i desítky let, pokud se o ně dobře staráme a dáváme jim správnou péči, kterou si zaslouží.

Porovnat ceny čisticích prostředků

Péče o kožený nábytek

Pokud chcete, aby vám nábytek co nejdéle vydržel, je vhodné pro něj nejprve připravit dobré podmínky. V bytě by měla být teplota od 10–25 stupňů Celsia. Také nezapomeňte na to, že musí být alespoň půl metru od topení (ochráníme jej tak před popraskáním kůže).

Základ je pravidelně kožený nábytek setřít alespoň jednou týdně vlhkým hadříkem s trochou rozpuštěného mýdla, abychom z něj smyli všechny nečistoty a špínu. Měl by být ale čistě bílý, aby nezabarvil sedačku a nezanechal skvrny.

Jak vyčistit koženou sedačku od propisky?

Skvrny od propisky mohou být velmi problematické. Přesto však existuje způsob, jak z kožené sedačky propisku dostat. Na čištění můžeme použít speciální čistící prostředek pro odstranění inkoustových skvrn. Před použitím je však dobré zkusit jej prvně na malém nepozorovatelném místě, abychom se ujistili, že nedochází k poškození povrchu či změně barvy.

Jak vyčistit kožené boty?

Chcete, aby vaše vypadaly co nejdéle jako nové a vydržely dlouhou dobu? V tom případě jejich koupě neznamená jen to, že nám v nich bude pohodlně a hezky teplo, ale taky pravidelnou péči. Nemusíte se bát, není to nic extra složitého a zvládne to úplně každý. Po vyčištění boty budou vypadat jako nové a výsledek za to určitě stojí.

Čistění kožených bot z tmavé kůže

Pokud jsme si kožené boty zašpinili, klasicky je omyjeme kartáčem. Po vykartáčování pokračujeme dočištěním bot namočeným vlhkým hadříkem s trochou mýdla.

Čistění bot ze světlé kůže

Kožené boty ze světlé kůže jsou ještě náročnější z hlediska jejich péče. U světlé kůže však pouhé běžné omytí nestačí, a proto při jejich čištění skvrn a nečistot musíme použít odlakovač, který si se skvrnami hravě poradí.

Impregnace bot je základ

Nejenže musíme boty čistit, ale také je pravidelně impregnovat. Přípravky na impregnaci seženeme v obchodech s obuví. Při koupi nám mohou poradit, jaký typ impregnace přesně na danou botu zvolit – na každou botu bude totiž potřeba trochu jiný přípravek.

K čemu je impregnace bot důležitá?

Látky z impregnace botu chrání před vnějšími vlivy (například déšť, nebo bláto) a pomáhají proti opotřebování bot. Obuv se tedy po impregnaci stává odolnější a špína se na ní uchytává jen málo.

Kdy je nejlepší boty impregnovat?

Boty se impregnují hned po zakoupení, a to z toho důvodu, že tehdy nejsou ještě chráněné. Impregnace po zakoupení znamená tedy prevenci před znečištěním boty. Pokud už máme boty déle, impregnaci nanášíme minimálně jednou měsíčně. Tak se vyhneme pronikání špíny a vnějších nečistot a boty dlouhou dobu vydrží.

Jak vyčistit kůži v autě?

  1. Vysávání – Nejprve začneme vysáváním všech kožených povrchů – tím kůži zbavíme přebytečné špíny a nečistot. Při vysávání kůže v autě je nejlepší používat nástavec na vysavač. Nedoporučujeme jej vysát bez nástavce, hrozí totiž poškození kůže.
  2. Čištění povrchu – Čistění povrchů je nejlepší si rozdělit na několik částí (například opěradlo, sedadlo, volant, koberečky a podobně). Usnadníme si tak úklid. Dále použijeme produkt určený přímo na čištění kůže.
  3. Impregnace – základ údržby kůže – Pokud chceme, aby nám kůže v autě dlouho vydržela, musíme ji kromě čištění také naimpregnovat. Tím oddálíme stárnutí kůže a zabráníme jejímu praskání a loupání, kůže bude díky impregnaci odolnější. Mimo jiné impregnace zamezuje i vsakování potu do kůže a chrání povrchy před špínou a nečistotami.

Nejčastější otázky

Jak vyčistit jemnou kůži?

Jemnou kůži stačí vyčistit roztokem vody a mýdla, které odstraní všechny nečistoty. V žádném případě však nepoužívejte chemické prostředky, kůže by se mohla poškodit.

Jak vyčistit přírodní kůži?

Pokud čistíme výrobky z přírodní kůže a je na nich špína (například bláto), necháme obuv vyschnout. Zabráníme tím pronikání nečistot dovnitř. Suchou vrstvu poté necháme odpadnout a zbytky skvrn setřeme mokrým hadříkem.

Jak vyčistit mastnotu z kůže?

Mastné fleky z kůže nejprve zkusíme odstranit hadříkem. Pokud zde fleky stále jsou, musíme si koupit speciální přípravek na odstranění mastných skvrn.

Shrnutí

Pamatujte si, že péče o kožené výrobky (ať už nábytek, boty a tak dále) je velmi důležitá a rozhodně bychom ji neměli podceňovat, protože právě díky ní nám může kůže sloužit a vydržet i desítky let.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.cistenikuze.cz, www.spongr.cz, www.cisticiprostredky-ekogrado.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (91 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

1 komentář
  1. Díky za článek, s čištěním kůže jsem neměla vůbec žádné zkušenosti, ale moc jste mi pomohli. Skoro už jsem to s naší koženou sedačkou vzdala.

Přidat komentář

Recenzer
Logo