Kalhotky pro psy

Majitelé fenek by se měli připravit na hárací období, které přichází dvakrát do roka. Pokud se váš pes pohybuje pouze na zahradě, nemusíte se o něho nijak zvlášť starat. Potíže však nastanou v případě, kdy s vámi vaše fenka sdílí domácnost. Hárací kalhotky vám pomohou udržet v bytě čistotu během období hárání feny.

První hárání signalizuje, že vaše fena dosáhla pohlavní dospělosti. U menších a středně velkých psu se nejčastěji vyskytne mezi 7 – 10 měsícem věku. Velká plemena hárají zpravidla ve věku 12 – 18 měsíců nejčastěji během jara a podzimu. Rozdílný je nejen čas, kdy k prvnímu hárání dojde, ale i síla a délka krvácení.

Kalhotky pro psy mají více podob, nejedná se tak čistě o praktický doplněk, ale kalhotky mohou vaší fence také slušet. Hárací kalhotky tak budete vybírat nejen podle velikosti, ale i vzhledu a znát byste měli i přednosti materiálů, ze kterých se kalhotky vyrábí.

Porovnat ceny kalhotek

Typy

Kalhotky pro psy jsou k dostání ve dvojím provedení. Vyzkoušet můžete kalhotky navlékací nebo kalhotky s přezkou. Obě varianty jsou vybaveny otvorem, kterým bude možné protáhnout ocásek. Společným znakem je i prostor, do kterého budete moci vložit složku.

  • Navlékací kalhotky – jedná se oblíbenou klasiku, kterou psovi jednoduše natáhnete na tělo. Jejich oblíkaní může být v některých případech obtížnější, ale kalhotky dobře drží a nestane se, že si je pes sundá.
  • Kalhotky s přezkou – výhodou kalhotek je snadnější oblékání. Tento typ umožňuje upravit velikost, díky čemuž máte jistotu, že budou dobře držet na svém místě. Temperamentnějšímu psovi se však může podařit kalhotky rozepnout a vysvléknout. Do této skupiny lze zařadit i kalhotky, které zapnete pomocí suchého zipu.

Velikost

Kalhotky pro psy se vyrábí v několika velikostech. Vybrat správnou velikost je pro funkčnost kalhotek zcela zásadní. Velikost je značena stejně jako běžné oblečení, tedy pomocí písmen XS – XXL. Potřebnou velikost zjistíte jednoduše. Postačí změřit psa v oblasti slabin. Tento jediný údaj vám pomůže vybrat správnou velikost háracích kalhotek. Poté již budete vycházet z velikostních tabulek výrobců.

Pakliže váháte mezi dvěma velikostmi kalhotek, měli byste jednoduše zvolit kalhotky větší. Jestliže jste vlastníkem psa nestandardních rozměrů, mohou vám výrobci vyrobit kalhotky na míru. Správně zvolené kalhotky musí dokonale padnout, nesmí psa nikde škrtit ani omezovat v pohybu.

Materiál

Hárací kalhotky se vyrábí z pevných, ale zároveň pružných materiálů. Díky použitým materiál kalhotky fence dobře padnou a dokonale se přizpůsobí tvaru jejího těla. Oblíbené jsou kalhotky z bavlněného úpletu. Tento materiál je prodyšný a nehrozí, že se v něm fenka bude zbytečně pařit. Možností mohou být i kalhotky z PUL materiálů. I v tomto případě se jedná o příjemnou a prodyšnou variantu. O pohodlí kalhotek se postarají pružné okraje.

Značka

Kalhotky pro psy nabízí větší množství výrobců. Koupit je můžete ve dvou podobách. Prvním typem jsou jednorázové plenkové kalhoty, jejichž používání je velmi jednoduché. Nevýhodou jednorázových plen je větší zátěž pro životní prostředí. Druhou možností jsou opakovatelně používané kalhotky, které můžete po použití vyprat.

Zatímco plenkové kalhotky koupíte pouze v bílém nebo černém provedení, máte v případě druhé možnosti na výběr z mnoha různých podob. Koupit tak můžete dokonale slušivou variantu. Na trhu jsou kalhotky pro psy zastoupeny značkou Trixie, Karlie, Tommi, Zolux, Hurtta, Fernplast, Camon a dalšími.

Cena

Cena kalhotek se odvíjí nejen od jejich velikosti, ale především od provedení. Za jednoduché kalhotky zpravidla zaplatíte 40 – 100 Kč. Jestliže chcete, aby to psovi v období hárání slušelo, můžete dát přednost stylovějšímu provedení. I v tomto případě budou hárací kalhotky dostupnou záležitostí. Koupit je můžete od 200 – 500 Kč.

Porovnat ceny kalhotek

Údržba

Údržba kalhotek pro psy není nijak složitá. Hárací kalhotky budete moci vyprat v ruce nebo v pračce. Prát je zpravidla můžete na 30 – 40°. Řídit byste se měli vždy pokyny výrobce. Ke kalhotkám lze přikoupit i speciální sprej, který je schopen neutralizovat pachy. Ty fena během hárání vylučuje.

Otázky a odpovědi

Jak se kalhotky pro psy používají?

Před prvním použitím je nutné do kalhotek vložit vhodnou menstruační vložku. Poté je jednoduše fence oblečete a upravíte jejich velikost na požadovaný rozměr. Během venčení je nutné kalhotky sundat. Ani u fen chovaných v bytě není zcela žádoucí, aby byly kalhotky nasazeny téměř během celého dne. Zapomenout byste neměli ani na skutečnost, že kalhotky nejsou schopny fenu ochránit před nechtěným nakrytím.

Postačí zakoupení jedněch kalhotek?

Počet zakoupených kalhotek je spíše individuální záležitostí. Záleží na vašich zvyklostech, ale i na tom, kde se bude vaše fenka běžně vyskytovat. Úkolem kalhotek je udržet čistotu interiéru. Pakliže se váš pes vyskytuje převážně doma, bude vhodnější mít alespoň dvoje kalhotky, které budete moci vystřídat. U psa, který se může pohybovat většinu dne na zahradě, můžete vystačit s jedněmi kalhotkami.

Je možné využít hárací kalhotky i jiným způsobem?

Kalhotky pro psy využijete nejen v případě hárajících fen, ale posloužit mohou jakémukoliv psovi, který tropí inkontinencí. Kalhotky můžete využít i u psů trpících cukrovku, nemocí jater, ledvin nebo psů po kastraci. Také tyto psy může potrápit inkontinence. Ta může být trvalá, ale v mnoha případech je inkontinence léčitelná.

Závěr

Kalhotky pro psy jsou praktickým doplňkem, který dokáže vaši domácnost ochránit před znečištěním v období hárání. Použít je můžete i v případě starších psů trpících inkontinencí. Hárací kalhotky jsou vyrobeny z pevných, odolných, pružných a příjemných materiálů. K dostání jsou až v 9 různých velikostech, a někteří výrobci vám dokonce vyrobí kalhotky na míru.

Kalhotky jsou k dostání ve dvojím provedení, rozdíl je však pouze v jejich nasazování. Používání a funkčnost kalhotek je zcela stejná. Pes by neměl být v kalhotkách po celý den, během hárání se musí fena čistit. Pakliže tuto možnost nebude mít, bude pravděpodobně nervózní.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.gagapleny.cz, www.vaschovatel.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (80 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Já pro naši fenku kupoval hárací kalhotky Tommi a spokojenost. Jsou kvalitní a dost vydrží, navíc nejsou nijak drahé, jen něco přes sto korun.

  2. My používáme GaGa’s pleny Kalhotky pro psy Motýl M a zatím vždy spokojenost. Plní přesně ten účel, pro který jsou určeny, takže mohu pro vašeho pejska rovněž doporučit.

Přidat komentář

Recenzer
Logo