Oblečky pro psy

Pes je jedním z nejoblíbenějších domácích mazlíčků. V mnoha rodinách pes nahrazuje právoplatného člena rodiny a může se pyšnit stejnou výbavou, jaká je běžná u děti. Zejména menším psům tak ve výbavě nechybí hned několik módních oblečků, které běžně nosí na procházkách i doma.

Oblečky pro psy však neplní pouze designovou funkci, pro mnohé psi plní také termoregulační funkci. Proto se oblečky hojně využívají zejména v sychravém podzimním a zimním období, ale používat je můžete prakticky celoročně. Díky oblečku udržíte vašeho psa v teple i v suchu, což vás také praktické u psů, kteří tráví většinu času v bytech.

Oblečky jsou k dostání nejen pro malá a střední plemena, koupit byste je měli štěňatům ale i starým či nemocným psům. Právě velikost psa je jedním z nejdůležitějších parametrů. Při výběru je třeba zvážit i psí plemeno a zejména délku a typ srsti. Poté již můžete vybírat podle ročního období a vybírat můžete hned z několika typů.

Porovnat ceny oblečků pro psy

Nejlepší oblečky pro psy

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Hurtta Extreme Warmer 99 % 1 727 Kč Zobrazit Spokojenypes.cz
2. Trixie Reflexní vesta Orleans 94 %  138 Kč Zobrazit Tipa.eu
3. Karlie Obleček termo s kožešinou 89 %  200 Kč Zobrazit Megaknihy.cz

Typy

Vybírat můžete mezi několika různými typy. Rozhodnout se musíte, co přesně od oblečku očekáváte.

 • Ochrana před zimou – tento výrobek by měl mít co nejmenší absorpci a pochopitelně musí i zahřát.
 • Ochrana před vlhkem – obleček by měl být vyroben z nepromokavého materiálu. Psa má chránit před vodou i bahnem.
 • Módní doplněk – u tohoto oblečku oceníte především vzhled a pohodlnost.

Vesta

Výhodou je jednoduché obléknutí, což staví vestu na první místo v žebříčku oblíbenosti. Vesta je velmi praktická, dobře chrání celé těla, avšak neomezuje psa v pohybu. Tento typ je ideální pro psy, které si na oblékání nijak zvlášť nepotrpí a vyhovovat bude i štěňatům.

Kombinéza

Tento typ vyžaduje natažení nohaviček, což je zdlouhavé a v případě, kdy pes nebude spolupracovat také náročné až nemožné. Kombinéza se tak doporučuje pořídit opravdu velmi choulostivým psům, kteří si v mrazech nijak zvlášť nelibují. U kombinézy si pak obzvlášť ohlídejte, že vašeho psa nijak neomezuje.

Bunda

Na rozdíl od kombinézy má bunda jen dvě nohavičky, které se oblékají na přední tlapky. Jedná se tedy o jakýsi kompromis mezi předešlými typy.

Pláštěnka

Téměř každý majitel se dostane do situace, kdy bude potřeba venčit psa v dešti. Pláštěnka je tak typ, který by neměl ve výbavě chybět

Roční období

Psí oblečky je možné používat celoročně. V zimě budete potřebovat model, který vašeho psa udrží v teple, v létě bude jeho funkce zejména módní.

 • Jaro – v tomto období bude obleček vyroben spíše z lehkého materiálu. Vašeho psa bude chránit zejména před vlhkem. Z tohoto důvodu vybírejte nepromokavé či voděodolné oblečení. Jarní obleček může disponovat repelentními účinky a vašeho psa ochrání i před různými parazity.
 • Léto – v letním období je nutné vybírat opravdu lehký a vzdušný materiál. Oblíbené jsou především různé šatičky. Ochranu před slunečními paprsky vyžadují především psi bez srsti tzv. naháči, ty je nutné chránit před spálením.
 • Podzim – podzimní oblečení by mělo stejně jako to jarní chránit před deštěm. I v tomto případě jsou žádoucí nepromokavé materiály. Na rozdíl od jarního oblečení však budete vybírat teplejší modely, které vašeho psa ochrání i před deštěm a studeným počasím.
 • Zima – je, co se oblečků týká nejzastoupenějším ročním období. Oblečky mají často horní vrstvu vyrobenou z nepromokavého materiálu a spodní část je zateplená. V opravdu velkých mrazech se doporučuje oblečky vrstvit.

Velikost

Stejně jako u běžného oblečení, je i u psího oblečení velmi důležité vybrat tu správnou velikost. Obléknete-li svému psovi špatně padnoucí obleček, nebude schopen správně plnit svoji ochrannou funkci.

Navíc může být nepohodlný a pes může být i špatně padnoucím oblečkem také omezen v pohybu. Aby bylo možné vybrat vhodnou velikost, bude nutné psa správně změřit. Podstatná je délka zad, obvod krku a hrudníku, dále obvod břicha a stehna a délka pření nohy od kohoutku.

 • Délka trupu – jedná se o délku psa od hlavy po ocas. Měřit byste měli od druhého krčního obratle po špičku křížové kosti. Obleček má končit cca 3 cm před ocasem. Příliš krátký obleček neposkytne psovi adekvátní ochranu, příliš dlouhý se může naopak rychle umazat při vyprazdňování.
 • Obvod hrudníku – metr je nutné omotat kolem nejširšího místa hrudníku.
 • Obvod krku – měří se opět kolem 2. krčního obratle a doporučuje se ponechat nějakou menší vůli.

Velikosti jsou na jednotlivém oblečení vždy popsány, což vám však často nezaručí, že bude obleček dobře sedět. Rozdílné jsou totiž střihy. Proto je vhodné před nákupem jednotlivé výrobky vyzkoušet.

Materiál

Psí oblečky se vyrábí z různých materiálů, které se liší funkčností i kvalitou. Z praktického hlediska se nedoručuje pořizovat oblečky vyrobené z umělých materiálů, které jsou méně prodyšné a mohou i delší dobu schnout.

 • Membránový softshell – patří k nejmodernějšímu materiálu. Jeho výhodou je menší hmotnost, snadná údržba, rychlejší sušení a vysoká funkčnost.
 • Termo materiál – je také velmi oblíbený a má téměř totožné vlastnosti jako předchozí typ.
 • Šusťákovina – z tohoto materiálu je vyrobeno mnoho oblečků. Zde je však velmi nutné dbát na kvalitu. Levné šusťákové oblečky nemají potřebnou úpravu a v deštivém počasí rychle promoknou. Kvalitní šusťákovina je speciálně upravena tak, aby vodu odpuzovala.
 • Pletenina – je opět velmi oblíbená. Je příjemná na dotek a psovi poskytne také dobrou ochranu před zimou. Neochrání ho však před sněhem ani deštěm. Lze ji tak používat v chladnějších, ale spíše slunných dnech, kdy plní i funkci módního doplňku.
 • Fleece – stejně jako pletenina poskytne psovi dostatečný tepelný komfort, neochrání ho však před deštěm nebo sněhem
 • Bavlna – je prodyšná a ideální pro teplejší dny. Spíše než před mrazem ochrání vašeho psa před horkem.

Způsob zapínání

Vybrat můžete i způsob zapínání. Oblečky je možné zapnout pomocí klasického i suchého zipu. Využít můžete i patentky, nebo zvolit obleček, který se jednoduše natáhne přes hlavu.

 • Klasický zip – je většinou umístěn na zádech, stačí pouze provléknout tlapky. Výhodou tohoto zapínání je dobrá životnost.
 • Suchý zip – velmi rychlý způsob, který ocení majitelé netrpělivých psů. Nevýhodou suchého zipu je však rychlejší opotřebení.
 • Patentky – tento způsob mohou volit zejména majitelé klidných psů, kteří nemají s oblékáním problém. Patentky se obvykle nachází na spodní straně, počítat tak musíte s delší dobou strojení. Jejich největší předností je dlouhá životnost.

Značka

Kvalitní a krásné oblečky koupíte od značek Tommi, Trixie, Collar, Hurtta, Samohýl, Krusse, Zolux, Kurgo a další.

Cena

Jednoduché vesty a pláštěnky svému psovi pořídíte od 100 – 300 Kč. K dostání jsou výrobky vhodné pro malá i větší plemena a zastoupeny jsou i kvalitní značky. Od 500 – 700 Kč můžete nakoupit funkční zimní bundy i kombinézy, ale také kvalitnější vesty. Za kvalitní zimní obleček však můžete zaplatit také 1 – 2 000 Kč. K dostání jsou zimní vesty, bundy i kombinézy.

Porovnat ceny oblečků pro psy

Otázky a odpovědi

Poskytuje srst psovi dostatečnou ochranu?

Problematika psí srsti je velmi složitá, existuje hned několik typů srsti například hladká srst, srst s podsadou, hedvábná či kudrnatá. Ne každá srst je vhodná pro celoroční pobyt venku. Psí obleček však nemusíte pořizovat psům, kteří mají srst s podsadou.

Do této skupiny patří německý ovčák, sibiřský husky, slovenský čuvač, špic a další. Více psů má však srst bez podsady a nejsou tak uzpůsobeni k celonočnímu pobytu venku. Právě těmto psům je vhodné na zimní procházku pořídit nějaký typ oblečku.

Jak psa na obleček naučit?

Někteří majitelé mají to štěstí, že nemusí svého psa na obleček učit vůbec. Jiní však mohou v začátcích se svým psem bojovat. Pokud se váš pes v oblečku necítí dobře, zkontrolujte, zda psa nijak neomezuje. Volte takový, který je možné snadno a rychle natáhnout i sundat. Poté již nezbývá než trpělivě trénovat, odměňovat a chválit.

Mají oblečky nějaké doplňky?

Z praktického hlediska jsou velmi důležité reflexní prvky, které oceníte zejména při večerním venčení. Majitelům chlupáčů se mohou líbit také oblečky s kapucí, které však u samotných psů zase tolik populární nejsou.

Kapuce navíc zvýší i pořizovací cenu, proto je tento doplněk spíše na zvážení. V případě některých oblečků můžete využít i očko určené k připnutí vodítka nebo otvor, kterým můžete protáhnout obojek.

Závěr

Psi jsou velmi často pořizování do bytu, kde si hoví při pokojových teplotách. Proto jim nemusí náhlá změna teplot dělat dobře. Zejména tito psi by měli speciální oblečení používat.

Pes, který je zvyklý trávit podstatnou část dne venku, bez ohledu na roční období obleček naopak nepotřebuje. Díky velké nabídce můžete obleček pořídit malým i velkým psům a ochránit je tak před možnými zdravotními komplikacemi.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.spokojenypes.cz, www.superzoo.cz, www.zverokruh-shop.cz, www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (47 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

4 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. U nás se osvědčil obleček Hurtta Vesta chladící Hurtta Cooling Wrap, ze kterého jsem nadšená já i náš hafík. Vypadá v něm úžasně a je moc pohodlný, nikde ho to neškrtí, netáhne, může se volně pohybovat a při venčení je vždy maximálně spokojený. Cena byla kolem tisícovky, ale stálo to za to.

 2. Nakoupila jsem zimní oblečky i voděodolné. Náš pejsek je z nich nadšený a neklepe se zimou, jako tomu bylo dříve, než jsem mu je začala oblékat. Rozhodně je to super vynález.

 3. Oblečky na psy kupuji neustále, aby měl můj chlupatý brouček oblečky na každé roční období. Takže má pláštěnku, zateplený atd. Jsou úžasné a slušivé.

 4. Informace mi pomohli, děkuji.

Přidat komentář

Recenzer
Logo