Kočárky pro dvojčata

Narození miminka je v prví řadě radostnou událostí. V té druhé se jedná o poměrně velkou investici. Nakoupit musíte vše, co bude miminko ke spokojenému životu potřebovat. K základní výbavě patří i spolehlivý a bezpečný kočárek. Kočárky najdete v mnoha podobách, větší výběr nabízí kočárky pro jedno dítě. V menším jsou na trhu zastoupeny kočárky pro dvojčata nebo sourozenecké kočárky.

Kočárky pro dvojčata představuje větší investici, jeho nákup byste tedy neměli uspěchat. Důležité je, aby vámi vybraný kočárek splňoval veškerá vaše očekávání. Kočárky pro dvojčata jsou k dostání ve dvojím provedení, rozhodnout se tedy musíte, jakým způsobem budete chtít děti vozit. Koupit můžete kočárky, které mají korbičky nad sebou, vedle sebe nebo za sebou. U kočárků je velmi důležitá skladnost a s ním spojený způsob skládání. Využívat můžete různé praktické prvky jako třeba výškově nastavitelné madlo, odpružení, polohování a další.

Porovnat ceny kočárků

Nejlepší kočárky pro dvojčata

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. THULE URBAN GLIDE 2 BLACK ON BLACK DOUBLE 2021 100 % 22 113 Kč Zobrazit Mall.cz
2. Joie Evalite Duo Grey Flannel 2019 100 % 6 299 Kč Zobrazit Pompo.cz
3. ABC Design CIRCLE Twin wowen graphite 2022   – 7 990 Kč Zobrazit Feedo.cz

Typy

Kočárky pro dvojčata lze rozdělit do skupin podle toho, jak je řešeno umístění korbiček. Konstrukční řešení poměrně výrazně ovlivňuje rozměry kočárku. Zatímco někteří nebudou mít na výběr, jaký typ kočárku zvolit, jiní mohou před nákupem zvážit klady a zápory jednotlivých typů.

Kočárky pro dvojčata jsou stejně jako kočárky pro jedno dítě k dostání v několika různých typech. Nejoblíbenější jsou kombinované kočárky. Dále lze koupit sportovní kočárek nebo cestovní golfky.

Korbičky vedle sebe

První variantou jsou kočárky s korbičkami nebo sedačkami umístěnými vedle sebe. Tyto kočárky jsou rozměrnější, avšak zajistí vám stejnou kontrolu nad oběma dětmi. Tyto kočárky mají zpravidla užší korbičky. Otázka manipulace je spíše individuální záležitostí. Někomu bude toto řešení vyhovovat více, jinému méně.

Korbičky nad sebou

Tato varianta je známá jako dvojkočárek. Jedna korbička je umístěna klasicky a druhá se nachází pod ní. Umístěna může být z přední nebo zadní strany. Méně často narazíte na kočárky se sedačkami za sebou. Jedná se spíše o sportovní kočárky nebo kočárky typu golfky.
Výhodou tohoto typu je menší šířka kočárku, v tomto ohledu se kočárky od těch klasických prakticky neliší. S kočárkem se tak dostanete do obchodu i na jiná místa, kam by se nebylo možné s běžným kočárkem dostat. Nevýhodou tohoto řešení je menší přehlednost a pro někoho i horší manipulace.

Kombinovaný kočárek pro dvojčata

Tyto kočárky patří k těm vůbec nejoblíbenějším. Kombinovaný kočárek představuje kombinaci hluboké korby a sportovní verze. Tento kočárek tak využijete od prvních dní miminka a používat ho můžete po celou dobu. Pořízení kombinovaného kočárku představuje vyšší investici, na druhou stranu však ušetříte, protože již nebudete muset kupovat jiný typ kočárku.

Kombinované kočárky lze pořídit jako městské i terénní. Proto se zamyslete nad tím, kde všude budete chtít kočárek používat. Terénní kočárky mají větší odpružená kola a jejich nevýhodou je o něco horší skladnost

Sportovní kočárek pro dvojčata

Tyto kočárky je možné používat ve chvíli, kdy jsou obě děti schopny samostatně sedět, což je nejčastěji v rozmezí 6 – 9 měsíců. Do té doby budete muset používat jednoduché hluboké kočárky nebo dvojkombinaci. Pro nákup sportovního kočárku se můžete rozhodnout z důvodu větší skladnosti a nižší hmotnosti.

Také sportovní kočárky se liší provedením koleček, díky čemuž jsou některé vhodnější na zpevněné komunikace a jiné velmi dobře obstojí i v náročnějším terénu. Na rozdíl od sportovní verze dvojkombinace nabízí sportovní kočárky větší možnosti, co se polohování týká a kvalitnější je i jejich odpružení.

Golfový kočárek pro dvojčata

Jestliže rádi cestujete, může se vám hodit lehký a skladný kočárek v podobě golfek. Také golfky jsou k dostání v obou provedeních. Tento typ kočárku je méně pohodlný a vhodný spíše pro krátkodobé používání. Je nejčastěji určen pro přesun po městě, ale s dražšími golfkami můžete vyrazit i do mírného terénu.

Kola

Kočárky pro dvojčata mohou mít 3, 4 nebo 6 kol – přední kola mohou být zdvojená. Zajímat by vás měl nejen počet kol, ale i jejich velikost nebo materiál.

  • Nafukovací kola – nafukovací kolečka jsou ideální pro používání v terénu. Bývají proto spíše součástí sportovnějších kočárků. Nafukovací kola je třeba pravidelně dofukovat. Po najetí na ostrý předmět může dojít k jejich prasknutí. Nafukovací kola jsou vhodnější pro jízdu ve sněhu.
  • Pěnová kolo – kočárek s pěnovými koly je naopak vhodnější pro používání ve městě nebo na zpevněné komunikaci. Pěnová kola navíc nevyžadují žádnou péči a nemusíte se bát jejich zničení.
  • Pogumovaná kola – jsou součástí dražších kočárků. Tato kolo vyrobená z kvalitní gumy zaručují dlouhou životnost a použít je můžete při pohybu ve městě i v terénu.
  • Plastová kola – plastovými koly jsou doplněny především kočárky golfového typu. Také tato kola nevyžadují žádnou péči, jsou však hlučnější a netlumí nárazy.

Rukojeť

Většina kočárků pro dvojčata má rukojeť vcelku. Golfové kočárky mohou mít rukojeť dělenou. Typ rukojeti tedy udává především typ kočárku, důležitější než provedení je způsob manipulace a možnosti, které rukojeť nabízí.

Z praktického hlediska je vhodné, aby bylo možné rukojeť výškově nastavit. Zvolit můžete mezi dvěma způsoby. První možností je kloubová rukojeť, tou druhou teleskopická rukojeť. V obou případech je zaručena snadná manipulace a možnost nastavit výšku v několika pozicích.

Pásy

O bezpečnost starších dětí se postarají bezpečností pásy. Většina kočárků je vybavena pětibodovými pásy, v menším počtu jsou na trhu kočárky s tříbodovým pásem. Tříbodové pásy jsou vhodnější spíše pro starší děti a bývají součástí sportovních nebo golfových kočárků. Z hlediska pohodlí musí být pásy dostatečně polstrované. Snadněji se vám budou udržovat pásy, které je možné odepnout.

Polohovatelnost

Polohovanou zádovou opěrku má každý sportovní a většina golfových kočárků. Důležité je, aby bylo možné opěrku položit do plného lehu. Jednotlivé kočárky nabízí plynulou polohovatelnost, nebo můžete využívat několik pevně daných pozic. Stejným způsobem by mělo být možné polohovat opěrku nohou.

Příslušenství

Kočárky pro dvojčata umožňují stejně jako klasické kočárky pro jedno dítě využívat poměrně velké množství příslušenství. Některé příslušenství jako třeba pláštěnka a moskytiéra je přímo součástí kočárku. Jiné můžete přikoupit samostatně. Velmi oblíbené jsou sluneční clony a slunečníky. Praktický je držák na láhev nebo samostatný organizér. V zimě se neobejdete bez fusaků, nánožníků a rukávníku.

Značka

Kočárky pro dvojčata jsou na trhu zastoupeny v mnohem menším počtu. Přesto však při výběru narazíte snad na všechny oblíbené výrobce, kteří několik variant těchto kočárků nabízí. Kočárek pro dvojčata tak můžete pořídit od značky Hauck, TFK, Valco, Cybex, Dorjan, Baby Jogger, Joie, Maxi-cosi, Peg-Péreo a dalších.

Cena

Pořizovací cenu určuje z velké části typ kočárku. Levnější je sportovní verze, kterou lze pořídit za cca 5 500 Kč. Jedná se o jednodušší modely ideální pro pohyb ve městě. Do terénu pak můžete vyrazit s kočárkem s cenou od 12 000 Kč. Za tuto cenu je možné pořídit také první kombinované kočárky. Větší možnosti nabídnou kočárky s cenou okolo 20 000 Kč. Ty nejdražší pak vyjdou na více než 30 000 Kč.

Porovnat ceny kočárků

Otázky a odpovědi

Jak těžké jsou kočárky pro dvojčata?

Sourozenecké kočárky jsou pochopitelně těžší než běžné kočárky. Jejich hmotnost bývá zpravidla vyšší než 10 kg. Hmotnost nejtěžších kočárků může být vyšší než 25 kg. Obecně lehčí jsou sportovní kočárky a větší hmotnost mají kočárky kombinované. Hmotnost kočárku určuje materiál konstrukce, nejlehčí jsou kočárky vyrobené z lehkého hliníku.

Co jsou sourozenecké kočárky?

Sourozenecký kočárek je označení pro kočárek pro dvojčata. Tento typ kočárku můžete využívat i pro sourozence, které od sebe dělí malý věkový rozdíl. Tuto úpravu umožňují kombinované kočárky. Mladší dítě můžete vozit v hluboké korbě, tomu staršímu upravíte kočárek do sportovní verze. Jestliže sháníte tento typ kočárku, věnujte větší pozornost nosnosti.

Na co se zaměřit u stříšky?

Pozornost věnujte zpracování ventilační části. Jedná se o okénko různé velikosti, které je opatřeno síťkou. Tímto prostorem může do boudičky lépe proudit vzduch. Odepínání stříšky je řešeno několika způsoby. Běžné jsou suché zipy, které jsou však poměrně hlučné a moou děti budit. Tiše ventilační okénko odepnete díky magnetům. Poslední možností jsou klasické zipy. Kočárky se zipy mají větší ventilační část, ale i v tomto případě je nutné počítat s větší hlučností.

Závěr

Kočárek pro dvojčata je nutné vybírat s ohledem na vaše finanční možnosti i způsob používání. U těchto kočárků je nutné zvážit především rozměry, které ovlivňuje váš styl života a místo bydliště. Z hlediska prostoru jsou náročnější kočárky s korbičkou vedle sebe. Na druhou stranu vám tato varianta nabídne nejlepší přehled. Druhou možností jsou kočárky s korbičkami nad sebou nebo za sebou. Jsou široké jako klasické kočárky, ale mají větší délku. Nevýhodou je složitější kontrola dětí. Obě varianty najdete ve všech provedeních.

Kočárky pro dvojčata můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.zelenazirafa.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Dvojčátka byla velkým překvapením, ale i radostí, jen tedy klasický kočárek nebyl dostačující. Začalo tedy hledání vhodného kočárku pro dvojčata, což byl obrovský, a ne zrovna lehký úkol. Nakonec se to podařilo a koupili jsme Dorjan Twin VIVO 05 Magic Flower 2022, který je naprosto úžasný a pro miminka pohodlný.

Přidat komentář

Recenzer
Logo