Organizéry na kočárky

Organizér je malá praktická taška, která vám usnadní procházku i běžné záležitosti, které absolvujete s kočárkem. Do organizéru vložíte vše potřebné, co byste mohli při pobytu venku potřebovat. Organizéry jsou na rozdíl od klasických tašek na kočárek menší a skladnější. Jsou vhodné spíše pro kratší pobyt venku a umožňují uložit vaše osobní věci i různé nezbytnosti pro dítě.

Ačkoliv je organizér opravdu jednoduchou záležitostí, je na trhu zastoupen v mnoha různých podobách. Proto nemusí být úplně jednoduché ten správný organizér vybrat. Před výběrem si nejprve ujasněte, co vše budete chtít do organizéru dávat.

Do velkého organizéru se vejde mnoho věcí, avšak plně ho nevyužijete v případě, kdy s sebou běžně nosíte i tašku na kočárek nebo třeba přebalovací batoh. V tomto případě si vystačíte i s malým a praktickým modelem, do kterého vejdou osobní věci a lahvička pro dítě. Poté, co budete mít jasnější představu o velikosti, stačí vybrat pouze správný vzhled a kvalitního výrobce.

Porovnat ceny organizérů

Nejlepší organizéry na kočárky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Thule Organiser Sport Single 100 % 1 199 Kč Zobrazit Feedo.cz
2. Zopa Neoprenový organizér 95 % 308 Kč Zobrazit Mall.cz
3. Petite&Mars Organizér Pocket 94 % 313 Kč Zobrazit Pilulka.cz
4. Zopa Organizér 91 % 325 Kč Zobrazit Mall.cz
5. Zopa Organizér Black 90 % 264 Kč Zobrazit Alza.cz

Typy

Organizéry na kočárek mohou mít podobu běžné látkové tašky, ale koupit můžete i pevný organizér, který více poslouží i dospělému.

Pult

Pevný organizér má podobu pultu, lépe řečeno se jedná o jednoduchý držák nápojů. Obvykle se jedná o výrobek s dvěma otvory na nápoj nebo lavičku. Uprostřed se pak nachází menší kapsa, do které můžete umístit osobní věci.

Tyto stylové organizéry jsou praktické při nákupech, vyřizování různých záležitostí na úřadech. Postačí i při posezení v kavárně nebo kratší návštěvě dětského hřiště. Pokud budete pultový organizér kombinovat s taškou na kočárek nebo přebalovacím batohem, stane se ideálním společníkem i při delším pobytu v přírodě. Pultový organizér lze přichytit k prakticky jakémukoliv kočárku nebo dětskému cyklovozíku.

Bugaboo Fox Pult s držákem na pití

Ukázka pultu: Bugaboo Fox Pult s držákem na pití

Textilní organizér

Tento typ je na trhu zastoupen v mnohem větším počtu. Zatímco pultové organizéry se svým vzhledem a možnostmi příliš neliší, mají ty textilní naopak mnoho podob a dostupné jsou v různých velikostech.

Textilní organizéry disponují vnitřním odděleným prostorem a k dispozici máte i malé přihrádky na osobní věci. Také v tomto případě nechybí bezpečný prostor na kojeneckou láhev. Také tyto organizéry jsou kompatibilní s prakticky jakýmkoliv dětským kočárkem nebo vozíkem.

Hauck hrací pultík play on me

Ukázka textilního organizéru: Hauck hrací pultík play on me

Velikost

Pro organizéry je typická malá velikost. Do jejich prostoru se vejde opravdu spíše méně různých věcí. Nejmenší jsou pultové organizéry, které disponují prostory na pití a malým prostorem na osobní věci. Místo mobilu a peněženky však můžete v organizéru vozit různé nezbytnosti pro dítě. Využití pultového organizéru je zcela individuální záležitostí.

Ve větších textilních organizérech můžete mít k dispozici 1 – 2 kapsy na nápoje a větší prostor na drobnost. Do kapsy tak vejde přebalovací podložka, náhradní plenka, menší balení vlhčených ubrousků, nebo třeba náhradní dudlík. Osobní věci můžete umístit do kapes, které se nachází na venkovní straně, nebo mají k dispozici ještě jeden menší prostor.

Materiál

Při výrobě organizérů výrobci mysleli i na to, jakým způsobem bude možné organizér čistit. Z tohoto důvodu jsou prakticky všechny organizéry vyrobeny z polyesteru. Tento materiál se vyznačuje velmi jednoduchou údržbou a nečistoty odstraníte pouze pomocí mokré houbičky. V případě potřeby bude pochopitelně možné celý organizér vyprat.

Součástí mnohých organizérů je kovová výztuha. Ta se postará o to, aby organizér dobře držel svůj tvar.

Možnosti

Organizéry na kočárek se často prodávají v neutrálním černém nebo šedém provedení. Díky tomu je lze kombinovat s jakoukoliv barvou kočárku. V omezeném množství lze pořídit organizér v několika základních barvách. Ačkoliv je vzhled v tomto případě velmi důležitý, měli byste se zaměřit i na praktickou stránku věci. V tomto případě je to vnitřní uspořádání a počet kapes, které máte k dispozici.

  • Prostor na láhev – organizéry velmi často nabízí 2 prostory na láhev nebo nápoje. Vozit tak můžete láhev s mlékem i čajem, případně jeden prostor využijete jako prostor pro občerstvení pro dospělého nebo staršího potomka. Nejdražší organizéry mohou mít i termokapsu.
  • Další kapsy – zde se organizéry velmi liší. V některých případech máte k dispozici pouze jednu kapsu, v jiných můžete využívat i 6 různě velkých prostor. Díky většímu dělení, budou uložené věci přehlednější a používání organizéru opravdu praktické.
  • Držák nápojů – pevný držák může být součástí dražších organizérů, ale koupit ho můžete v případě potřeby samostatně.
  • Síťovaná kapsa – nejčastěji se používá jako prostor pro mobilní telefon.
  • Klipy – umožní vám bezpečné převážení klíčů.

Značka

Výrobců organizérů je poměrně velké množství. K těm nejoblíbenějším patří modely značky ZOPA. Organizéry ZOPA jsou praktické i stylové a budou se dobře vyjímat na každém kočárku. Oblíbené jsou i pro svoji cenovou dostupnost a universální velikost. Známým výrobcem je rovněž Petite&Mars, také v tomto případě můžete koupit praktický a cenově dostupný organizér.

Pokud uvažujete o organizéru větší velikosti, budou pro vás zajímavé výrobky značky Valco Baby. V tomto případě zaplatíte více, ale k dispozici máte dvě velké izolované kapsy, které udrží pití i jídlo déle teplé nebo naopak studené. Organizér na kočárek koupíte i od Thule, Baby Jogger, Emitex a mnohých dalších. Díky velkému výběru máte možnost skombinovat značku organizéru s typem vašeho kočárku.

Cena

Organizéry na kočárek jsou cenově velmi dostupnou záležitostí. Ty nejlevnější koupíte za cenu okolo 300 Kč. Za nejdražší organizér zaplatíte cca 1 500 Kč. Připlatit si budete moci za větší prostor, ale i propracovanější vzhled. Méně nároční si vystačí s organizéry za 300 – 600 Kč. Toto cenové rozpětí je obecně nejoblíbenější.

Porovnat ceny organizérů

Otázky a odpovědi

Vyplatí se investice do organizéru?

Na tuto otázku jsou pochopitelně dvě zcela odlišné odpovědi. Zatímco pro jedny je organizér spíše zbytečnou záležitostí a obejdou se docela dobře i bez něho, pro jiné jsou naopak nepostradatelné. Pravdou je, že při pobytu venku budete potřebovat různé věci, které prostě musíte někam dát.

Díky organizéru budete mít vše po ruce a přímo na očích. Také hledání v organizéru je mnohem jednodušší než v batohu nebo kabelce. Organizér je navíc praktický, co se přepravy nápojů nebo mléka týká. Každý organizér má oddělený prostor na láhev nebo cestovní hrnek.

V čem se liší organizér od tašky na kočárek?

Největší rozdíl je ve velikosti organizéru. Tašky na kočárek jsou mnohem větší a kromě toho základního do nich vejde i náhradní oblečení, hračky nebo třeba malá deka. Organizér je řešen tak, aby byl ke kočárku připevněn prakticky neustále. Taška na kočárek mívá standardně ramenní popruh, díky kterému ji můžete vzít prakticky kamkoliv. V menším případě je ramenní popruh součástí i malého organizéru.

Jakým způsobem je možné organizér na kočárek připevnit?

Prakticky každý organizér ke kočárku připevníte pomocí suchých zipů. Uchycení je tak velmi jednoduché a rychlé. Nevýhodou je rychlejší opotřebení zipů v případě, kdy budete organizér častěji sundávat. Dražší modely z tohoto důvodu disponují pevnějšími sponami a popruhy. Součástí těchto výrobků bývá velmi často ramenní popruh a organizér tak proměníte na stylovou kabelku.

Závěr

Organizér na kočárek je pro moderním a praktickým řešením, jak mít vše potřebné po ruce. Organizér nahradí dámskou kabelku, malý batůžek nebo ledvinku. Díky možnosti vozit vše na rukojeti kočárku, budete mít o svém majetku dokonalý přehled a vše budete mít ihned po ruce. Organizéry jsou velmi praktické například při běžném nakupování. Vybírat můžete z mnoha modelů, přičemž všechny organizéry jsou kompatibilní s každým typem dětského kočárku.

Organizéry na kočárky můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (40 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Zopa organizér Plus black je super vychytávka na kočárek, kterou doporučuji. Opravdu jsem velmi spokojená nejen z praktického hlediska, ale také s kvalitou a precizním provedením.

Přidat komentář

Recenzer
Logo