Kondicionéry

Péče o vlasy začíná u kvalitního šamponu. Šampony obsahují speciální látky, které odstraní nečistoty a rozpustí tuky. Při používání šamponu se otevírají na povrchu vlasu malé šupinky, které umožní vlasy vyčistit do hloubky a zároveň se jim dostane potřebné výživy a hydratace. Poté, co šampon z vlasů spláchnete, zůstanou tyto šupinky stále otevřené. Vnitřní část vlasu tak není chráněná a je velmi náchylná k poškození.

Po použití šamponu je velmi složité dělat vlasový styling, vlasy jsou zacuchané, česání je časově velmi náročné a samotný účes nijak dlouho nevydrží. Právě z těchto důvodů by měl po umytí šamponu přijít na řadu kondicionér, který se postará, že vlasy nebudou zacuchané a zároveň dojde k zacelení otevřených šupinek. Po použití kondicionéru budou vlasy snadno česatelné, zářivé, jemné a mnohem více tvárné. Předejdete potížím se zacucháváním vlasů a zbavíte se roztřepených konečků.

Nabídka kondicionéru je opravdu široká. Vhodný kondicionér je třeba vždy vybírat podle typu vlasů. Na základě typu vlasů se mění složení i struktura přípravku. Jemné a řídké vlasy by například neměly být ošetřovány vyhlazujícím kondicionérem. Potřebovat naopak budete přípravek, který vám zajistí větší objem. Husté a vlnité vlasy je třeba ošetřovat kondicionérem s hutnou konzistencí. Díky němu budou vaše vlasy uhlazené. Majitelé barvených vlasů budou potřebovat kondicionér, který je zbaví elektrizování a zároveň vlasy hydratuje a vyživí.

Porovnat ceny kondicionérů

Typy

Kondicionéry lze v základu rozdělit na dva typy. Volit můžete bezoplachovou nebo oplachovou variantu.

Bezoplachové kondicionéry

Kondicionéry s lehčím složením nesou označení leave-in a z vlasů je nemusíte vymývat. Tyto kondicionéry využijete ve chvíli, kdy budete potřebovat vlasy rychle rozčesat. Díky nim budou vlasy během chvíle dokonale jemné. Bezoplachový kondicionér je nutné do vlasů aplikovat po umytí. Používá se na vlasy vysušené ručníkem za pomoci hřebenu. Přípravek je nutné nechat uschnout na vzduchu.

Oplachové kondicionéry

Klasické přípravky, které by měly přijít na řadu po umytí vlasů šamponem. Při používání oplachového kondicionéru věnujte pozornost množství přípravku, který byste měli na vlasy aplikovat. Tato informace musí být uvedena na každém výrobku výrobcem.

Obecně se jedná o množství velikosti oříšku, které nejprve rozetřete v dlaních a poté je budete pomocí rukou aplikovat na celou délku vlasů. Kondicionér by však neměl přijít do styku s pokožkou. U více citlivých jedinců by mohlo dojít ke zbytečnému dráždění kůže. Poté nechte kondicionér chvíli působit, i v tomto případě je vhodné řídit se doporučením výrobce, obecně se však jedná o dobu 1 minuty. Poté kondicionér z vlasů pečlivě vymyjte.

Typ vlasů

Kondicionéry lze používat u každého typu vlasů. Obzvláště vhodné jsou u majitelů kudrnatých nebo suchých vlasu.

  • Suché vlasy – suché a poškozené vlasy potřebují speciální vyživující kondicionéry, jejichž složení je bohaté na přírodní oleje. Tyto přípravky velmi často obsahují arganový nebo kokosový olej a nechybí ani proteiny.
  • Barvené vlasy – tyto vlasy jsou velmi náchylné k elektrizování a doporučuje se je tak ošetřovat pomocí kondicionéru pro suché vlasy. Hydratační přípravky zanechají barvu sytou, předejdete jejímu rychlému blednutí a samotné vlasy budou na dotek opravdu jemné.
  • Suché, barvené a poškozené vlasy – zde by měl přijít kondicionér vhodný pro péči o suché vlasy, který navíc obsahuje keratin. Další složkou by mělo být murumuru máslo.
  • Mastné vlasy – tyto kondicionéry jsou určeny pro všechny, kteří řeší potíže s mastnými vlasy, ale díky většímu množství hydratačních složek je mohou používat i ti, kteří potřebují vlasy vyživit. Mastné vlasy potřebují zvláštní postup. Kondicionér je možné aplikovat na jednotlivé prameny, avšak nelze je nanášet k pokožce hlavy. Poté je nutné přípravek opravdu pečlivě vymýt. Kondicionéry pro mastné vlasy mají obecně lehčí složení.
  • Kudrnaté – nepoddajné a kudrnaté vlasy můžete ošetřit za pomoci krémových kondicionérům. K dostání jsou kondicionéry určené právě pro péči o kudrnaté vlasy. Stejné přípravky lze použít i na vlnité vlasy.

Značka

Levnější kondicionéry lze běžně koupit v drogeriích nebo větších supermarketech. Zde najdete oblíbené přípravky značek TRESemmé, Paul Mitchell, Goldwell, Henkel, Wella, L’Oréal, label.m a mnoha jiných.

Jestliže chcete skutečně vysoce kvalitní kondicionér, který používají profesionálové, budete ho muset vybírat na specializovaných internetových obchodech nebo u svého kadeřníka. Velmi kvalitní jsou přírodní kondicionéry Natura Siberica, Nobilis Tilia, Urtekram, Yves Rocher, Tomas Arsov. Tento výrobce nabízí několik variant oplachových i bezoplachových přípravků.

Cena

Při výběru kondicionéru hledí mnozí na cenu, kterou upřednostňují před složením přípravku. Avšak vybírat jakýkoliv přípravek určený k péči o tělo dle pořizovací ceny nemusí být vždy dobré řešení. Při výběru by měl být nejdůležitější stav vašich vlasů. Velmi vhodné je pak sáhnout po dražších kondicionérech s přírodním složením.

Cena kondicionérů se nejčastěji pohybuje do cca 150 – 500 Kč. Zde jsou zastoupeny především přípravky vhodné pro normální a suché vlasy. V případě mastných a poškozených vlasů může cena vyšplhat na 300 – 700 Kč. K dostání jsou i speciální vyživující kondicionéry s cenou vyšší než 1 000 Kč.

Porovnat ceny kondicionérů

Otázky a odpovědi

Pro koho jsou kondicionéry určeny?

Kondicionér může používat kdokoliv, typ vlasů používání nijak neovlivňuje. Pozornost však musíte věnovat složení přípravku. Kondicionéry jsou vhodné zejména v případě, kdy jsou vaše vlasy suché nebo se velmi špatně rozčesávají. To je případ především vlasů kudrnatých.

Kondicionéry jsou vhodné i v případě, kdy své vlasy často upravujete za pomoci horkého vzduchu, používáte chemické barvy nebo natáčky. Majitelé mastných vlasů budou potřebovat kondicionér s přírodním složením.

Co lze používat místo kondicionéru?

Ne každý je fanouškem chemických přípravků a raději používá přírodní vlasovou kosmetiku. Ačkoliv lze pořídit i šetrné kondicionéry s přírodním složením, můžete se zaměřit na alternativní přípravky, které vaše vlasy zjemní.

Spolehnout se můžete například na jojobový nebo marulový olej. Doporučovanější je právě marulový olej, který je schopen proniknout do hloubky a vlasy vyživit zevnitř. Ostatní oleje zůstávají spíše na povrchu a neposkytnou vlasům takovou péči.

Je kondicionér určen také mužům?

Kondicionér není výhradně dámskou vlasovou kosmetikou. Pánové mají své vlastní kondicionéry, které se částečně liší složením a jsou určeny právě mužům. Majitelé mastných vlasů však mohou používat jakýkoliv kondicionér vhodný pro mastné vlasy.

Závěr

Ačkoliv mají kondicionéry mnoho blahodárných účinků pro vlasy, používá ho pouze omezené množství žen a v případě mužů je zájem o kondicionéry spíše minimální. Kondicionéry by se však dle odborníků měly stát při péči o vlasy naprostou samozřejmostí, jako je tomu v případě šamponu.

Díky kondicionéru budou vlasy mnohem jemnější, snadno je rozčešete a poskytnete jim i potřebnou ochranu při tepelné úpravě. Na trhu jsou kondicionéry rozděleny podle typu vlasů. Právě typ vlasů je při výběru kondicionéru stěžejní. O kvalitní a šetrné složení se postará kvalitní výrobce, kterého byste měli vždy upřednostnit před pořizovací cenou.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.markscrub.cz, www.shop.tomasarsov.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (36 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Často používám přírodní kondicionéry společně i se šamponem. Vlasy jsou hebké, lesklé, hydratované a dají se snadno rozčesat. Doporučuji tyto značky: Natura Siberica, Yves Rocher a NORDIC BERRIES.

  2. Používám bezoplachový kondicionér od Revlonu a jsem velmi spokojená, protože má skvělé účinky.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo