Suché šampony

Suchý šampon je velkým fenoménem, který rychle a efektivně vykouzlí z mastných vlasů objemný účes, aniž by někdo poznal, že jste si vlasy nemyli už několik dní. Díky tomuto zázraku odpadá nutnost mýt si vlasy, což ocení speciálně vlastníci těch dlouhých. Na trhu naleznete několik provedení, ať už v rámci velikosti balení, vůní nebo typu vlasů. Na co byste se při výběru měli soustředit a jak suchý šampon funguje?

Přejít do e-shopu

Typy

Suché šampony můžeme rozdělit na několik podkategorií, a to konkrétně podle jejich formy, typu vlasů a efektu. Je důležité, abyste si vybrali takový suchý šampon, který vám bude vyhovovat, protože ne všichni mohou mít stejný. Záleží samozřejmě také na vašich preferencích.

Typy podle formy

I když v drtivé většině vyhrává suchý šampon ve spreji, existuje také v prášku. Důvod, proč se tolik neprodává, je kvůli jeho nepraktičnosti. Pojďme si jednotlivé formy blíže představit, abyste si obrázek udělali sami.

Suchý šampon ve spreji

Nejoblíbenější formou je suchý šampon ve spreji, který jednoduše aplikujete pomocí nástřiku. Tak šampon pohltí mastnotu a na určitou dobu to bude vypadat, že vaše vlasy byly právě umyty. Jeho výhodou je praktičnost, protože se dá využít kdekoliv a nenadělá žádný nepořádek.

Suchý šampon v prášku

Dříve existoval suchý šampon pouze v této podobě a fungoval tak, že se nasypal ke kořínkům vlasů a následně se vyčesal. Aplikace tak zabrala více času a byla o něco složitější, proto se dnes téměř nepoužívá, ačkoliv ho stále můžete sehnat.

Typy podle typu vlasů

Každé vlasy potřebují trochu jiný typ suchého šamponu, proto je dobré hledat takový, který bude vašim vlasům vyhovovat. Například tmavé typy se budou chtít vyhnout bílému povlaku, který světlé nemusí řešit. Co od jednotlivých typů očekávat?

Suchý šampon pro světlé vlasy

Tento typ vlasů to bude mít s výběrem jednoduché. Vzhledem k tomu, že jsou vlasy světlé, nebude případný bílý povlak z šamponu viditelný, a tak si lze zakoupit téměř jakýkoliv produkt. Zároveň ale tyto suché šampony slibují povzbuzení a osvěžení barvy.

Suchý šampon pro tmavé vlasy

Tmavé vlasy budou vyhledávat takový suchý šampon, který bílý povlak nezanechává, nebo je alespoň minimalizován. Opět by měl vlasy oživit a dodat jim objem.

Suchý šampon pro barvené vlasy

Aby vám barva na vlasech nevybledla, je suchý šampon určen přímo pro tento typ, kterému zajistí službu navíc.

Suchý šampon pro muže

I muži mají někdy bad hair day. Nejde o to, že by měli jiný typ vlasů, pouze jim je uzpůsobena parfemace, stejně jako je tomu u sprchových gelů. Pokud tedy nestojíte o květinové a ovocné vůně, sáhněte po pánské variantě.

Typy podle efektu

Podle toho, co od suchého šamponu očekáváte (lesk, objem, péči), budete jeho volbu přizpůsobovat. Nejlevnější produkty nenabízejí nic navíc, pouze vás zbaví mastnoty, popřípadě dodají objem. Dražší umožňují získat něco navíc.

Suchý šampon pro lesk vlasů

Dražší varianty suchých šamponů kromě objemu dodají vlasům také lesk, aby tak působily ještě svěžeji.

Suchý šampon s keratinem

Pro větší péči se vyrábí šampony s keratinem, který vlasy vyhladí a jeho použití pro pokožku hlavy tak není zátěží.

Suchý šampon s UV

Protože sluneční záření má vliv i na kvalitu vlasů, dražší suché šampony je před UV zářením chrání. Ideální volba na dovolenou u moře.

Suchý šampon s přírodním složením

Pro citlivou pokožku hlavy bude jedinou možností suchý šampon s přírodním složením, protože ostatní produkty by vám nedělaly dobře. Ve složení nenajdete silikony ani umělou parfemaci, připravte se ale na příplatek.

Funkce

Suchý šampon funguje jako poslední pomoc, když jste si zrovna nestihli umýt vlasy nebo potřebujete dodat objem. Jeho aplikace je rychlá a jednoduchá, v případě sprejové varianty ji navíc využijete kdekoliv. Podle toho, o jaký typ jde, může navíc přinášet i další výhody, mezi které patří lesk, péče či přírodní složení pro citlivou pokožku.

Velikost balení

Podle toho, kde máte v plánu suchý šampon využívat, zvolte vhodnou velikost balení. Vyrábí se 200 ml produkty, ale také mini provedení do kabelky či batohu. Velikost bude hrát roli i v případě frekvence užívání – pro častou aplikaci zvolte větší balení, při občasném použití to menší.

Aplikace

I když je aplikace dost intuitivní, máme pro vás tipy na to, abyste dosáhli toho nejlepšího efektu. Při špatném provedení se mohou objevit problémy nebo šampon nebude fungovat tak, jak má.

 1. V případě spreje produkt před použitím nejprve protřepejte.
 2. Pro větší objem provádějte aplikaci suchého šamponu v předklonu.
 3. Šampon aplikujte pouze na mastná místa a jen na pokožku hlavy, s množstvím šetřete.
 4. Při stříkání spreje dodržujte vzdálenost od vlasů alespoň 15 cm.
 5. Po nástřiku vyčkejte ještě další dvě minuty, aby mohl šampon působit a dostal se až ke kořínkům.
 6. Suchý šampon vmasírujte do vlasů a zbytky vyčešte hřebenem.
 7. Zbytky, které nešlo vyčesat, můžete odstranit fénem se studeným vzduchem.
 8. V den, kdy suchý šampon aplikujete, si co nejdříve umyjte vlasy, funguje pouze jako dočasné řešení. Nepoužívejte ho víckrát, než dvakrát za sebou.
 9. Vzhledem k tomu, že může šampon vysušovat vlasy, nezapomeňte na výživný olej do konečků a při mytí vlasů na kondicionér či masku.

Tipy na používání suchého šamponu

Vybrali jste správně, aplikace se také vydařila, ale stejně jste nedosáhli požadovaného výsledku? Máme pro vás tipy, které vám možná pomohou.

 1. Žádný objem po aplikaci? Předkloňte se a vlasy si zespoda vyfoukejte, přičemž si zároveň pročesávejte vlasy směrem dolů.
 2. Pokud chcete, aby vám efekt suchého šamponu vydržel po celý den, do vlasů si přes den nesahejte a konečný účes si zalakujte mírnou vrstvou laku na vlasy.

Značka

Mezi oblíbené značky suchých šamponů patří Batiste, Hairburst, Maria Nila nebo Lee Stafford. Překvapí vás, jak moc se liší cenově, nicméně to neznamená, že čím dražší, tím lepší, každý má jiné preference.

Cena

Pokud vám stačí základní účinky, nevyžadujete nic navíc, budete nakupovat v cenové kategorii do 100 Kč. I u těch nejlevnějších produktů se dočkáte kvality na úrovni, objemu i zbavení mastnoty. K dispozici je několik druhů, aby si každý našel ten svůj.

Od 100 do 500 Kč stojí suché šampony s větším množstvím efektů, proto se budou hodit náročnějším zákazníkům. V kategorii nad 500 Kč nalezneme již zmíněné přírodní suché šampony a různé certifikované, složením lepší produkty. Pokud si na takové věci potrpíte, zainvestujte a dopřejte si kousek luxusu.

Přejít do e-shopu

Otázky a odpovědi

Je lepší suchý šampon v pudru nebo ve spreji?

Určitě ten ve spreji. Je totiž praktičtější, rychleji se nanáší a můžete ho s sebou vzít kamkoliv. Jeho efekt by měl být také spolehlivější.

Podle čeho mám suchý šampon vybírat?

Soustřeďte se v první řadě na to, jaký typ vlasů máte. Bude se lišit suchý šampon pro světlé, tmavé nebo barvené vlasy. Pokud máte citlivou pokožku hlavy, sáhněte po přírodním složení, jinak vůbec suchý šampon nepoužívejte, není pro vás vhodný.

Jestliže máte ještě další požadavky a chcete kromě zbavení se mastnoty a dodání objemu něco navíc, hledejte šampony pro větší lesk, péči či ochranu proti UV záření. Důležitá je také velikost balení – rozhodněte se podle toho, jak často budete šampon používat a kde ho budete mít umístěný.

Na co si dát při používání suchého šamponu pozor?

Suchý šampon pokožku hlavy i konečky vlasů vysušuje, proto používejte oleje, při mytí kondicionéry a masky. Aplikujte maximálně 2x za sebou, co nejdříve smyjte, suchý šampon funguje pouze jako dočasná záchrana. V případě příliš častého používání se mohou objevit lupy.

Závěr

Nejspíše se shodneme na tom, že suché šampony jsou nutností všech žen. V některých případech i mužů. Hodí se jak do kabelky, tak do koupelny pro případ nejvyšší nouze. Zbavte se povinnosti mýt si vlasy v době, kdy na to nemáte čas a spolehněte se na rychlé řešení, které mastnotu skryje, a navíc vašim vlasům dodá objem. Nemusí vás přijít na velké mění, i tak ale zvládne mnohé.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.wikipedia.org

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

2 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Přestože si hlavu umývám pravidelně, může občas nastat situace, kdy se ten suchý šampon opravdu hodí. Nedávno jsem zmokla, protože s náručí plnou tašek přišel obrovský slejvák a vytáhnout deštník bylo v tu chvíli něco nemyslitelného. Nakonec jsem zmokla a vypadala příšerně, ale s ohledem na odstávku vody by to byla katastrof mýt si vlasy, takže to naštěstí vyřešil suchý šampon, od té doby na něj nedám dopustit.

 2. Používala jsem suché šampony už jako mladá a jsem ráda, že se stále vyrábí a dají se snadno sehnat. Mám ráda značku Batiste, ale ani Hairburst není k zahození.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo