Krokoměry

Krokoměr je zařízení, díky kterému máte přehled o vaší aktivitě během dne. Můžete ho koupit jako jednoduchý přístroj, který je možné upevnit například k botě nebo opasku. Větší oblibě se těší různé fitness náramky, které disponují řadou funkcí, mezi kterými je právě krokoměr.

Součástí krokoměrů je kyvadélko, které reaguje na houpavý pohyb během chůze či běhu. Jednoduché krokoměry vám poslouží pouze na počítání kroků, fungují však samostatně a nevyžadují, abyste měli při sobě neustále mobilní telefon.

Pokud si tedy chcete odpočinout od civilizace, jistě tyto typy oceníte. Krokoměry, které jsou součástí chytrých hodinek nebo fitness náramků, fungují v kombinaci s mobilním telefon a nabízejí řadu dalších funkcí.

Porovnat ceny krokoměrů

Typy

Krokoměr je k dostání v několika podobách, nejstarší verzi krokoměru najdete možná na půdě, novější typy se pak dělí zejména podle množství dalších funkcí.

Mechanický

Jedná se o nejstarší typy, které měli podobu klasických ručičkových hodinek. S těmito typy se však již běžně neshledáte, cenné mohou být pouze pro sběratele.

Digitální

Digitální krokoměry představují moderní podobu těchto přístrojů. Tyto elektronické přístroje měří velmi přesně každá krok po došlápnutí. Obvykle nemají žádnou další funkci, využijete je při chůzi i běhu. Jejich výhodou je především nízká cena. I tyto levnější typy mohou být doplněny o různé funkce.

Fitness náramky

Nejvíce oblíbené jsou fitness náramky, které mají řadu funkcí, mezi jednou z nich je právě krokoměr. Fungují v kombinaci s chytrým telefonem. Fitness náramky lze využít také jako hodinky, díky nim zjistíte množství spálených kalorií, mohou vám změřit tlak i tep, a upozorní vás na příchozí hovor nebo zprávu.

zpět k obsahu ↑

Výhody a nevýhody

Ať už zvolíte jednoduchý krokoměr nebo modernější náramek či hodinky, budete mít každý den přehled o vaší aktivitě. Krokoměr vás může motivovat k pohybu, díky kterému můžete zlepšit váš zdravotní stav. Některým může počítání kroků doporučit přímo lékař.

Díky krokoměru budete IN. Obliba zejména fitness náramků stále roste a tyto nenápadné přístroje lze vidět u všech věkových generacích. Někteří mohou být neustálým počítáním kroků stresování, zejména v případě, že se vám nebude dařit plnit vytyčené cíle.

zpět k obsahu ↑

Uchycení

Důležitý může být i způsob uchycení krokoměru. V tomto ohledu můžete vybírat mezi dvěma variantami.

Krokoměry na oblečení

Jedná se o levnější variantu. Tyto krokoměry mají velký a přehledný displej a lze je uchytit pomocí velkého pevného klipu se zarážkou k oblečení nebo opasku. U těchto krokoměrů se zaměřte na ovládací tlačítka. Kvalitnější typy mají tlačítka po stranách, díky tomu nedojde k nechtěnému zmáčknutí a možnému resetování.

Krokoměry na boty

Krokoměr je možné uchytit na většinu běžeckých bot. U těchto krokoměrů si ohlídejte vodě odolnost. I tento typ využijete při chůzi i běhu. Kvalitnější krokoměry mohou disponovat mnoha funkcemi, kromě měření kroků je to také měření vzdálenosti, zobrazení času, měření doby cvičení atd.

Krokoměry na zápěstí

Tyto krokoměry jsou zastoupeny v největším počtu a patří k nejoblíbenějším. Je možné je koupit v mnoha designových provedeních, velikostech a s různým počtem funkcí.

zpět k obsahu ↑

Výdrž a nabíjení

Krokoměry je možné dobíjet stejně jako mobilní telefony nebo fungují v kombinaci s baterií. Bateriové krokoměry mají mnohem delší výdrž, zejména v případě, že nemají žádné další funkce a zapínáte je pouze ve chvíli, kdy chcete počítat kroky.

Dobíjecí krokoměry, které mohou plnit také funkci hodinek a jsou tedy v chodu neustále, vydrží několik dní. Tyto krokoměry jsou vybaveny displejem, díky kterému máte o stavu baterie přehled.

zpět k obsahu ↑

Funkce

Jednotlivé krokoměry nabízí více či méně funkcí. Rozsah je opravdu široký, s počtem funkcí logicky roste cena. Zvažte proto, které funkce jsou pro vás důležité a zda všechny funkce využijete.

Součástí všech krokoměrů je různě velký displej. Většina výrobků má displej s podsvícením. Dražší náramky je možné ovládat pomocí moderního dotykového displeje.

Nejčastější funkcí je funkce času. S touto funkcí oceníte také budík, díky tomu vám krokoměr nahradí zcela hodinky.

S ohledem na vaše zdraví využijete krokoměry, které využijete na měření tlaku, srdečního tepu a množství kyslíku v krvi.

S hubnutím vám mohou pomoci krokoměry, díky kterým máte přehled o spálených kaloriích.
Díky funkci denního cíle budete motivování k dosažení vámi vytyčených limitů. Jestliže patříte mezi sportovce nebo pěstujete turistiku, využijete možnost měření vzdálenosti. Velmi praktická je také GPS s možností záznamu trasy. Hodit se vám mohou také stopky.

Zejména mladší generace nepohrdnou funkcí přehrávání hudby. To oceníte při sportu, ale také během cestování.

Díky funkci spánku budete vědět, jak dlouho jste spali a přehled budete mít i o různých spánkových režimech.

Fitness náramky nebo chytré hodinky, které fungují v kombinaci s mobilním telefonem, vás upozorní i na došlé zprávy nebo nepřijaté hovory.

Synchronizace dat je součástí krokoměrů, které je možné propojit s mobilním telefonem nebo počítačem. Díky této praktické funkci budete mít přehled o všem, co daný krokoměr umožnuje.

zpět k obsahu ↑

Značka

Velký výběr krokoměrů nabízí Omron. Výrobky této značky jsou spolehlivé a těší se velké oblibě. Podobně si vedou také krokoměry inSPORTline nebo Junso. Fitness náramky můžete koupit od značek Neogo, Samsung, Xiaomi, Huawei, Honor, Lamax atd.

zpět k obsahu ↑

Cena

Tyto výrobky nejsou nijak cenově náročné. Nejlevnější jsou obyčejné krokoměry, které je možné připevnit k botám nebo oblečení. Jejich cena se pohybuje v rozmezí 200 – 500 Kč.

Jestliže využijete i některé funkce, můžete koupit fitness náramky s krokoměrem. Zde se cena pohybuje od cca 700 – 1 500 Kč. Jedná se o výrobky vyrobené ze silikonu a plastu. Jsou k dostání v různých barevných kombinacích a dobře sednou hubeným i silnějším postavám všech věkových kategorií.

Cena nejdražších krokoměrů, které jsou v kombinaci s hodinkami, může šplhat i k 5 000 Kč. Výrobky nad 2 000 Kč nabízí celou řadu funkcí a ve většině případů umožňují používání ve vodě.

Porovnat ceny krokoměrů

zpět k obsahu ↑

Otázky a odpovědi

Jsou krokoměry vodotěsné?

Některé krokoměry nemusíte sundávat ani během pobytu ve vodě, nebo ve sprše. Vždy si ale tuto informaci ověřte. Některým krokoměrům nevadí sprcha nebo nepřízeň počasí. Jiné patří k vysoce odolným a ustojí i pobyt v bazénu nebo moři.

Je měření kroků spolehlivé?

Krokoměry umožňují 2D nebo 3D měření. Princip není nutné nijak složitě popisovat. Obecně lze říct, že levnější krokoměry udávají chybovost cca 10 %, v případě dražších se chybovost pohybuje kolem 5 %.

zpět k obsahu ↑

Závěr

Krokoměry vám mohou pomoci se zdravím životním stylem, díky nim budete motivování k pohybu. Nejjednodušší krokoměry využijete při chůzi nebo běhu. Větší komfort vám přinesou různé typy náramků, díky kterým budete mít přehled i o svém zdravotní stavu a mohou plnit i funkci náramkových hodinek.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

​​

1 komentář
  1. Reagovat
    Denča 29.6.2021 v 14:18

    Ráda chodím na velký procházky a tento stroj mi pomůže tím, že mi říká kolik kroku jsem nachodila a já mam tak o mojí aktivitě přehled.

    Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. Komentáře schvaluje správce.


Komentáře / diskuse / hodnocení

GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz