Chytré náramky

Chytré nebo také fitness náramky jsou určeny sportovcům, ale i všem, kdo chtějí mít přehled o svém zdravotním stavu a ocení alespoň některé sportovní funkce, které náramky nabízí. Plnohodnotní sportovci si mohou díky fitness náramkům vést podrobné statistiky o svých sportovních výsledcích.

Chytré náramky je možné pomocí aplikace spárovat s vaším mobilním telefonem a to díky podpoře operačního systému Android nebo iOS. Pokud vámi je vámi vybraný náramek s vaším mobilním telefonem kompatibilní, můžete si užívat veškeré jeho funkce.

A právě funkce jsou jedním z nejdůležitějších parametrů, které vás budou při výběru náramku zajímat. Stejně tak důležitý je i vzhled hodinek, kterému vévodí především displej. V případě displeje se zaměřte na čitelnost údajů a ovládání.

Porovnat ceny chytrých náramků

Nejlepší chytré náramky

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Honor Band 5 91 % 599 Kč Zobrazit Vybornymobil.cz
2. Xiaomi Smart Band 7 89 % 1 249 Kč Zobrazit Expert.cz
3. Niceboy X-fit Plus 81 % 539 Kč Zobrazit czc.cz

Typy

V současné době jsou na trhu ve velkém množství zastoupeny 2 na první pohled podobné výrobky – chytrý náramek a chytré hodinky. Ačkoliv oba typy umožňují v podstatě to stejné, přece jenom je mezi nimi hned několik rozdílů. To, čeho si všimnete okamžitě, je rozdílná velikost i tvar a také odlišná pořizovací cena.

Náramky jsou menší a mnohonásobně levnější. Cenový rozdíl je dán možnostmi, které tyto výrobky nabízí. Chytrý náramek pomocí funkcí sbírá různá data, které poté můžete sledovat v mobilním telefonu. Chytré hodinky jsou přímo náhradou mobilního telefonu, lze s nimi volat, ale také třeba platit v obchodě.

Chytrý náramek

Náramek je možné používat samostatně jako sledovací zařízení, aniž by bylo nutné jeho spárování s telefonem. Náramek ve většině případů nedokáže naměřené informace ukazovat ani zpracovávat tak, jako je tomu v případě chytrých hodinek.

Veškeré informace však budete mít dostupné díky aplikaci v mobilním telefonu. Mezi základní funkce patří snímaní spálených kalorií, dále jsou to informace o počtu kroků, a zaznamenání spánkové aktivity. Dražší modely mají funkcí více, pomocí senzorů změří tlak, okysličení krve, srdeční tep a další.

Mezi výhody chytrých náramků patří:

  • menší rozměr
  • jednoduché ovládání
  • nízká hmotnost
  • dlouhá výdrž
  • nižší pořizovací funkce

Chytré hodinky

Také chytré hodinky je možné propojit s mobilním telefonem a využívat budete mnoho funkcí. Na rozdíl od náramků vám však umožní přijmout i odmítnout hovor, ovládat přehrávání hudby, zpravovat kalendář a mnoho jiného.

Oproti náramkům jsou hodinky více propracované a vzít je můžete do společnosti. U sportovních hodinek navíc můžete využívat celou řadu sportovních funkcí.

Nevýhodou chytrých hodinek je nižší výdrž baterie, a to právě sportovních modelů. Hodinky s menším počtem funkcí vydrží delší dobu, přesto se však nemohou pyšnit takovou výdrží, jakou nabízí chytrý náramek. Za chytré hodinky si také připlatíte, avšak vybírat můžete z celé řady materiálů.

Displej

Je tou nejdůležitější částí náramku. Chytré náramky mají ve většině případů užší oválný tvar a barevný LED displej. Náročnější uživatelé však mohou zakoupit náramek s větším atypickým displejem.

Baterie

Největší předností chytrých náramků je dlouhá výdrž baterie. Na jedno nabití můžete náramek používat i několik týdnů. Výdrž baterie je však mnohem nižší u levných modelů, zde je to zpravidla týden.

V případě nekvalitních značek se však může výdrž pohybovat pouze v řádu dní. Samotné opětovné dobití je velmi rychlé a zpravidla trvá v rozmezí 1 – 3 hodin.

Aplikace

I nejlevnější náramky je možné pomocí mobilní aplikace spárovat s chytrým telefonem. Díky této možnosti vás náramek upozorní na příchozí hovor, SMS zprávu nebo email. Levnější modely však musí být v bezprostřední blízkosti mobilního telefonu, u dražších náramků je dosah větší.

Materiál

V drtivé většině jsou chytré náramky vyrobeny ze silikonu nebo gumy. Výhodou tohoto materiálu je nízká hmotnost i pořizovací cena. Nevýhodou je spíše ležérní vzhled, který vám nedovolí nosit náramek do společnosti.

V menším zastoupení jsou kovové náramky. Ty vypadají reprezentativněji, počítat však musíte s vyšší pořizovací cenou i hmotností.

Odolnost

Přihlédnout byste měli také k odolnosti náramků. Běžná je odolnost IP64, dražší náramky mají odolnost IP67 nebo IP68. Náramky s vyšší odolností jsou určeny těm, kdo se pohybují v prašném prostředí, nebo je jednou z jejich běžnou fyzickou aktivitou plavání.

Do vody je totiž možné ponořit náramek s krytím IP67 a vyšším. S méně odolným náramkem se pak můžete sprchovat a potíže by mu neměl dělat ani déšť. Naopak na potápění nejsou fitness náramky stavěné.

Funkce

Chytré náramky mohou být doslova nabité funkcemi. Před výběrem si položte otázku, které s funkcí opravdu využijete. S počtem funkcí totiž roste pořizovací cena náramků. Narazit pochopitelně můžete i na levnější náramek, jehož součástí je velké množství funkcí, v případě těchto modelů budou výsledky spíše orientační.

Mezi běžné funkce náramků patří krokoměr, srdeční frekvence, spálené kalorie.

  • Měření tlaku – častou funkcí je i měření tlaku. Zde však není možné brát výsledky příliš vážně, zejména v případě, že řešíte nějaké potíže s tlakem. Pro přesné domácí měření je nutné pořídit kvalitní tlakoměr, nebo se spolehnout na svého ošetřujícího lékaře.
  • Měření spánku – náramky umožňují sledovat kvalitu vašeho spánku. Budete tak mít přehled o cyklech spánku, klidové srdeční frekvenci i nočním neklidu.
  • GPS – funkce vám umožní zaznamenávat přesnou trasu
  • Budík – u náramků jistě oceníte i tuto běžnou funkci
  • Příjem potravy – touto funkcí jsou vybaveny pouze některé náramky. Zde je nutné zadávat veškerá data manuálně. Poté již budete mít přehled o příjmu i výdeji kalorií.
  • Milníky – chytrý náramek vás bude motivovat ve vašich sportovních výkonech. Jestliže splníte zadaný cíl, budete o této informaci informování a získat můžete speciální ocenění.
  • Vibrace – pomocí vibrace budete upozorněni na příchozí hovor nebo zprávu. Vibrací vás však může náramek upozornit i na delší neaktivitu.
  • Pohybový senzor – praktická funkce, pomocí které se můžete podívat na aktuální čas, aniž byste se museli dotknout displeje. Postačí pouze vykonat pohyb rukou.

Nejdražší náramky vám umožní také přehrávat hudbu nebo platit v obchodě.

Značka

Mezi přední výrobce chytrých náramků patří Xiaomi, Samsung, Huawei, Honor, Lamax, Niceboy, Fitbit, Immax a mnoho dalších.

Cena

Chytrý náramek koupíte již za necelých 500 Kč. V této cenové kategorii se nachází i několik výrobků předních značek, které je vhodné upřednostnit. I tyto náramky mají několik základních funkcí a za kvalitu ručí certifikace.

Větší výdrž baterie a více funkcí získáte nákupem náramku za 1 000 a více Kč. Zde již máte větší výběr barevných variant, i když stále převažují modely černé barvy. Nejdražší náramky stojí od 3 – 5 000 Kč.

Porovnat ceny chytrých náramků

Otázky a odpovědi

Co jsou Wearables?

Pod tímto označením se ukrývají veškerá chytrá zařízení, která je možné nosit na těle. Do této skupiny patří hodinky, náramky, MP3 přehrávač, skryté telefony a mikrofony, brýle s displejem a další.

Je lepší OLED nebo AMOLED displej?

Ve většině případů jsou chytré náramky vybaveny OLED displejem. Jejich předností je šetrnost a delší výdrž baterie. Náramky s OLED displejem patří k levnějším. AMOLED displeje se mohou pyšnit vyspělejší technologií, zobrazení je ostřejší, odezva rychlejší a pořizovací cena vyšší.

Je možné koupit k náramku nějaké příslušenství?

Některé, spíše dražší modely umožňují dokoupení náhradního krycího sklíčka nebo náhradního náramku.

Závěr

Chytré náramky jsou zastoupeny ve velkém počtu. Při brouzdání internetem často narazíte na reklamu, které vám představí doslova zázračný náramek za velmi nízkou cenu. Těmto výrobkům se však snažte vyhnout.

Zpravidla se jedná o nekvalitní výrobky z Číny, které vás sice mohou uchvátit svým vzhledem a množstvím funkcí, ale většinou jsou naměřené hodnoty velmi nepřesné. Vhodné je koupit náramek ověřeného výrobce, který bude pravděpodobně dražší, avšak veškerá měření budou mnohem přesnější.

Chytré náramky můžete nakoupit v těchto e-shopech: Alza.cz, Mall.cz a Allegro.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.insportline.cz, www.alza.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (39 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

6 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Zkušenost s nárámkem Xiaomi Smart Band 6 – po stránce funkcí super, jen životnost nějak pokulhává, já měla rok, sundávala jsem ho i do sprchy a po roce začal blbnout, když jsem ho vzala do bazénu, ještě před koncem zázuky se komplet odlepil celý displej. Dceři se náramek po půl roce už nikdy nespustil. Oboje tedy na reklamaci, která proběhla bez problému. Ale bohužel tedy už zvažuji jinou značku

  2. Kupovala jsem jako dárek k narozeninám chytrý náramek od Huawei a obdarovaný byl spokojený. Funguje dobře a ukazuje to, co dotyčný chce, takže dobrá koupě.

  3. Mám náramek od Xiaomi a funguje perfektně. Obsahuje parádní funkce, takže to rozhodně nebyla špatná koupě.

  4. Já jsem si pořídil chytrý náramek od Huawei a jsem s ním dost spokojený. To hodnocení si opravdu zaslouží.

  5. Udělala jsem si radost chytrým náramkem od Xiaomi a je senzační. Ukazuje spoustu věcí, hlídá všechno možné a na ruce ho téměř necítíte.

  6. Váš článek mi pomohl s výběrem kvalitních chytrých náramků.

Přidat komentář

Recenzer
Logo