Kondomy

Kondomy patří mezi nejvíce používané ochranné pomůcky při sexu. Pomocí kondomu se budete chránit před nechtěným těhotenstvím, ale i přenosnými pohlavními chorobami. Díky kondomu si budete moci užít sex na plno a samotný sexuální zážitek ještě více vylepšit. Pomoci vám k tomu mohou vroubkované nebo extra bezpečné kondomy.

Současná nabídka je velmi pestrá a k dostání je mnoho různých podob těchto pomůcek. Výběr toho správného kondomu byste neměli podcenit. Pouze vhodně zvolený kondom vám zajistí pocit bezpečí a pohodlí. V dnešní době lze vybírat mezi různými podobami těchto ochranných pomůcek. Při výběru je nutné zvolit správnou velikost i dostatečně kvalitní výrobní materiál.

Porovnat ceny kondomů

Typy

Kondom plní funkci ochranného prostředku a před nechtěním početím by měl chránit za každé situace. Na trhu jsou však k dostání kondomy různé odolnosti. Proto při výběru zohledněte i to, zda preferujete něžná nebo spíše drsný sex.

Něžný sex

Ti, kteří preferují něžný sex, mohou používat extra jemný kondom. Tyto kondomy jsou velmi tenké a poskytnou vám intenzivnější splynutí. Tenké kondomy bývají extra lubrikované. Extra tenké kondomy se nedoporučují používat začátečníkům. Pokud nemáte s používáním kondomů zatím velké zkušenosti, je vhodné začít s kondomem standardní tloušťky.

Drsný sex

Jestliže preferujete drsný a rychlý sex, bude pro vás vhodné sáhnout po mnohem odolnější variantě. Extra silné kondomy ustojí nadměrně rychlé tření i častou změnu poloh. Silný kondom je naopak ideální pro začátečníky a bez potíží si poradí i s panenskou blánou.

Druh

V minulosti nebyla nabídka kondomů nijak široká. K dispozici byl pouze kondom standardní velikosti. Dnes je však možné vybírat z mnoha různých druhů.

  • Standardní – nejběžnější kondom má délku 17 cm, šířka je 54 mm. Všechny kondomy jsou lubrikované.
  • Extra velké/malé – kondomy malých nebo naopak větších velikostí.
  • Aromatizované – kondomy standardní velikosti s různou vůní.
  • Ultra jemné – umožní prožít intenzivnější milování s větším pocitem volnosti.
  • Extra bezpečné – zesílené kondomy vyrobené z prémiového latexu poskytnou větší pocit bezpečí.
  • Vroubkované – jejich součástí jsou stimulující výčnělky.
  • Pro alergiky – tyto kondomy neobsahují latex

Velikost

Standardní délka kondomu se pohybuje okolo 17 cm. Standardní šířka je pak 52 – 56 mm. Tato velikost vyhovuje až 87% mužům. Bezpečný kondom však mohou pořídit i méně nebo naopak více vybavení muži.

Abyste zjistili, jak velký kondom budete potřebovat, postačí změřit délku ztopořeného penisu. Průměrný penis má délku ve ztopořeném stavu 13 – 15 cm.

  • Muži s délkou do 10 cm, budou potřebovat kondom se šířkou do 5 cm.
  • Při délce od 11 – 13 cm, budete potřebovat kondom široký 4,8 – 5,2 cm.
  • Délka větší než 14 cm, vyžaduje kondom se šířkou 5,6 – 6 cm.

Materiál

Nejčastějším výrobním materiálem je latex. Tento materiál však nemohou používat ti, kteří jsou na latex alergičtí. Pro ně jsou v nabídce bez latexové varianty. Používá se například polyisopren nebo polyuretan. Nevýhodou těchto materiálů je až několikanásobně vyšší pořizovací cena. Hypoalergenní kondomy je často možné koupit pouze v sexshopu nebo prostřednictvím internetových obchodů.

Latex

Kondomy z latexu jsou tenké a dostatečně pružné. Jedná se o spolehlivou ochranu před průnikem spermií, virů i bakterií. Kondom z latexu je velmi přizpůsobivý a jeho používání je pohodlné.

Latex je však materiál, který nevede teplo a někteří tak nemusí dostatečně cítit zavedený penis. To však může vyhovovat mužům s citlivým penisem, kteří tak nemusí řešit potíže s předčasným vyvrcholením. V kombinaci s latexovým kondomem není možné použít lubrikant ani masážní olej na bázi oleje. Použít však můžete přípravky na bázi silikonu nebo vody.

Polyisopren

Je materiál, který se velmi podobá latexu, avšak neobsahuje bílkoviny, které mohou vyvolat nežádoucí alergickou reakci. Kondomy z polyisoprenu jsou silné, což může vyhovovat mužům s citlivým penisem. I v tomto případě vám kondom může pomoci s rychlým vyvrcholením.

Polyuretan

Na rozdíl od předešlého materiálu je polyuretan tenčí a velmi dobře vede teplo. Vyhovovat tak bude především mužům se sníženou citlivostí, kteří řeší potíže s vyvrcholením.

Značka

V případě kondomů je velmi důležitá také značka. Volně prodejné kondomy musí splňovat veškeré bezpečnostní normy a musí být opatřeny potřebnou certifikací. Na českém trhu jsou v největším zastoupení kondomy značek Durex, Primeros, Pasante a Pepino. Další výrobky lze koupit i od Sico, lyde, London, Love Match a mnoha dalších.

Cena

Výhodou kondomů je i relativně nízká pořizovací cena. Balení, které obsahuje 3 ks, lze koupit za méně než 50 Kč. 10 kusů kondomů lze pořídit od 110 – 400 Kč. Pořídit však můžete i extra velké balení s více než 100 ks kondomů. Jeho cena se pohybuje od 1 – 2 000 Kč.

Porovnat ceny kondomů

Otázky a odpovědi

Je nutné zároveň s kondomem použít lubrikant?

Ve většině případů lze pořídit kondomy lubrikované. V jejich případě není nutné lubrikanty používat. Použití lubrikovaného kondomu je komfortní a použít ho můžete při různých formách styku.

Co dělat když kondom praskne?

Jestliže budete používat kondom správným způsobem, nemělo by k jeho prasknutí dojít. Jestliže však přece jenom tato situace nastane, je vhodné vyhledat lékaře, který vám předepíše antikoncepci, kterou je možné použít po sexuálním styku. Důležité však je s návštěvou lékaře neotálet, čím dříve antikoncepci použijete, tím je riziko otěhotnění menší.

Na co myslet před použitím kondomu?

Kondom je spolehlivou ochrannou pomůckou pouze v případě, kdy ho budete používat správným způsobem. Abyste měli jistotu, že kondom před použitím nijak nepoškodíte, je vhodné balíček s kondomem neotevírat pomocí zubů. Kondomy jsou výrobky, které podléhají datu spotřeby. Proto nikdy nepoužívejte kondom po záruční době.

Závěr

Kondomy jsou jednoduché a cenově dostupné ochranné pomůcky, které se postarají o váš bezpečný pohlavní styk. Chránit vás budou před nechtěným otěhotněním i před různými přenosnými chorobami. Mezi ty nejčastější patří kapavka, syfilis a HIV. Na trhu najdete kondomy různých velikostí a podob.

Nejžádanější jsou latexové kondomy standartní velikosti. Pořídit můžete kondom obyčejný, parfémovaný i vroubkovaný. Jestliže patříte mezi 4% osob trpící alergií na latex, budete muset sáhnout po bez latexové variantě. Každý kondom je pak nutné používat správným způsobem, abyste zabránili jeho možnému poškození.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.wikipedia.org, www.tetadrogerie.cz, www.kondomshop.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (50 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo