Netflix

Populární streamovací platforma Netflix působí v ČR od roku 2016. Může se pochlubit opravdu bohatou základnou uživatelů. Ostatně během roku 2021 už měla služba přes 200 milionů aktivních uživatelů.

Původem americká společnost fungovala na počátku jako DVD půjčovna, přičemž filmy zasílala poštovní cestou v rámci USA. Díky tomu, že po roce 2000 zažívalo rozšiřování internetového připojení opravdový boom, začal Netflix svůj obsah streamovat online.

V té době nebyla domluva s jednotlivými studii a společnostmi z filmového průmyslu jednoduchá, takže pouštění jejich filmů nepřicházelo ve většině případů v úvahu. Získat práva k jakémukoliv filmovému trháku bylo velmi zdlouhavé a pomalé, navíc často s negativním výsledkem.

To je také důvod, proč se společnost Netflix rozhodla, že je nejvyšší čas začít produkovat svůj vlastní obsah a tím prorazit ve filmovém průmyslu se svou značkou.

Postupně se rozšiřoval do dalších oblastí po celém světě a dnes tak není problém sledovat nejen velké množství filmů a seriálů s českými titulky, ale rovněž s plnohodnotným a maximálně profesionálním českým dabingem té nejvyšší kvality.

netflix

Logo – Netflix

Jak na přihlášení?

Pokud chcete streamovací službu využívat, bez ohledu na to, jestli jen na zkoušku po dobu 30 dní, nebo natrvalo, potřebujete se přihlásit, respektive si založit účet. Přihlášení je možné prostřednictvím vašeho účtu na sociální síti Facebook či po registraci.

Na počátku zadáte svou emailovou adresu a poté se stačí řídit pokyny pro vyplnění jednotlivých údajů v předepsaných kolonkách, aniž by bylo potřeba jakékoliv papírování. Vše probíhá pouze online. Celkem vás čekají 3 kroky, aby bylo vaše členství aktivní.

Vyzkoušet Netflix

Představení služby

Původem DVD půjčovna Netflix byla založena v srpnu roku 1997 v Kalifornii. Na svět jí přivedla dvojice podnikatelů – Marc Randolph a Reed Hastings. První služby pro předplatitele poskytovala od roku 1998. V nabídce měla kole 1 000 DVD titulů za pevné měsíční předplatné.

Rok 2003 hlásil více než 1 milion aktivních uživatelů, přičemž od roku 2007 začala společnost jednotlivé tituly streamovat. Jak šel čas, rozšířila se tato platforma postupně i na herní konzole, do televizorů i set-top-boxů, u kterých bylo k dispozici internetové připojení.

Pro fanoušky TV pořadů, filmů, dokumentů, anime a mnoha dalšího, je Netflix ideální volbou. Tato streamovací služba vás nijak neomezuje, takže můžete sledovat své oblíbené i nové neokoukané pořady ve dne i v noci, a to bez otravných reklam.

Jediné, co potřebujete je aktivní účet, který je možné 30 dní vyzkoušet a poté každý měsíc zaplatit poplatek. Netflix chrlí jednu novinku za druhou, takže máte každý týden možnost shlédnout spoustu nových filmů, seriálů atd. To vše zejména z produkce Netlixu.

Netflix

Netflix – náhled služby

Co můžete na Netflixu vidět?

Knihovna titulů je opravdu hodně bohatá, takže nechybí filmy, seriály, dokumenty, pohádky, TV pořady, anime a spoustu dalších pořadů, které pochází přímo z originální produkce Netflix.

Filmy CZ dabing

Český název Originální název Rok vydání Hodnocení ČSFD
Někde mezi The In Between 2022 58 %
Křehké jako křišťál Las niñas de cristal 2022 47 %
Furioza Furioza 2022 69 %
Projekt Adam The Adam Project 2022 61 %
Metaloví lordi Metal Lords 2022 62 %
Jako v bavlnce I Care a Lot 2021 69 %
V nemilosti The Unforgivable 2021 76 %
K zemi hleď! Don’t Look Up 2021 75 %
Za čárou Outside the Wire 2021 45 %
Red Notice Red Notice 2021 61 %
SAS: Zrození černé labutě SAS: Red Notice 2021 45 %
Sweet Girl Sweet Girl 2021 51 %
Vpád Intrusion 2021 49 %
Projekt Power Project Power 2020 54 %
Vyproštění Extraction 2020 69 %
Tajná posedlost Secret Obsession 2019 46 %
V pasti Bird Box 2018 73 %

Seriály CZ dabing

Český název Originální název Rok vydání Hodnocení ČSFD
Wednesday Wednesday 2022 83 %
Hon na vrahy Catching Killers 2022 71 %
Mozaika lží Pieces of Her 2022 58 %
Démoni Krakova Krakowskie potwory 2022 50 %
Jeden z nás lže One of Us Is Lying 2021 68 %
Kaštánek Kastanjemanden 2021 80 %
Zámek a klíč Locke & Key 2021 72 %
Papírový dům La casa de papel 2017 87 %
Ty You 2018 78 %
Lupin Arsène Lupin 2021 74 %
Služka Maid 2021 82 %
Koruna The Crown 2016 90 %

Dokumenty CZ dabing

Český název Originální název Rok vydání Hodnocení ČSFD
Harry a Megan Harry & Meghan 2022 42 %

Cena

K dispozici jsou tři různé varianty tarifů pro předplatné. První je Basic tarif s HD Ready rozlišením pro jedno zařízení, jak na sledování, tak stahování. Cena za měsíc je 199 Kč. Standard tarif má fullHD rozlišení a je určen pro sledování ze dvou zařízení současně.

Poplatek za tento tarif činí 259 Kč. Poslední je Premium tarif, který už nabízí 4K rozlišení a je určen pro 4 zařízení. Cena je 319 korun měsíčně. Samozřejmě, že všechny tarify umožňují také stahování. Navíc jeden měsíc je zdarma, kdy je možnost si Netflix vyzkoušet, zdá si jej vůbec chcete předplatit.

Jak předplatné zrušit?

Vzhledem k tomu, že založení účtu i jeho aktivace probíhá zcela online, tedy bez zbytečného papírování, jako je tisk smlouvy, různých podmínek atd., je zrušení předplatného naprosto jednoduché a hlavně rychlé.

Stačí vám jen 2 kliknutí a máte hotovo. Neplatíte žádné zbytečné poplatky za to, že chcete účet rušit. Prostě ho přestanete užívat a snadno zrušíte.

Výhody a nevýhody

Největší výhodou je, že se dají pořady sledovat úplně bez reklam. To potěší určitě každého, protože občas to na některých stanicích vypadá, že spíš člověk kouká na reklamu a do ní nám pouští film. Další z výhod je bleskové zrušení účtu na 2 kliknutí.

Zřejmě k největším výhodám patří plně funkční a velmi praktická aplikace. S její pomocí je možné Netflix spouštět i na mobilních zařízeních či tabletech.

Kromě Windows, funguje také s operačním systémem Android a Apple. Platforma nabízí originální program. Obsah si také můžeme stáhnout a sledovat offline.

Pokud jde o nevýhody, tak tou první je, že nový obsah si nemůžeme prohlédnout hned, naopak si musíme nějakou dobu počkat. Zároveň se liší nabídka televizních pořadů podle místa výběru.

Hodnocení

Za nás rozhodně dáváme oba palce nahoru. Pro filmové fanoušky je Netflix příjemným zpestřením každého dne. Pokud si některý pořad oblíbíte, jako například seriál, uvidíte, že budete s napětím čekat na každý další díl nebo třeba na nový film. Tato streamovací platforma je praktická, oblíbená a užijete si s ní spoustu zábavy.


Zdroje: www.netflix.com, www.wikipedia.org, www.fondik.cz, www.covybrat.cz, www.5nej.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.8/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

8 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Předplatila jsem si Netflix už jen kvůli krásným romantickým filmů, které doslova miluji. Je to super služba, která funguje jak má a jsem s ní moc spokojená.

  2. Předplatila jsem si Netflix už jen kvůli krásným romantickým filmům, které doslova miluji. Je to super služba, která funguje jak má a jsem s ní moc spokojená.

  3. Filmy jsou můj život, takže pořízení Netflixu bylo prvořadé. Služba funguje moc dobře a jsem s ní velmi spokojený.

  4. Na Netflix jsem byla dost zvědavá a musím uznat, že je super. Kromě seriálu se vždy těším na romantické filmy, ty jsou parádní.

  5. Streamy mě baví a rád je na různých serverech sleduji, to byl také důvod, proč jsem si nakonec předplatil Netflix. Jen zabírá moc času a na nic jiného mi čas pomalu nezbývá.

  6. Netflix jsem předplatil původně kvůli dětem, ale když jsem zjistil, že je tam spousta seriálů a filmů co sleduji, navíc bez reklam, byl sem rád, že ho máme. Určitě jsem velmi spokojený.

  7. Službu Netflix sem vyzkoušela na měsíc zdarma a nakonec jsem se stala předplatitelem, protože se mi líbila nabídka filmů i seriálů, navíc je tam spousta super dokumentů. Cena za měsíční poplatek je velmi příznivá a vystačím si jen se základním tarifem.

  8. Nedávno jsem si koupila Netlix. Oceňuji na službě, že tam mají spousta filmu a seriálu. Momentálně teď koukám na seriál Lucifer, Narcos a na Papírový dům. :D

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo