Netflix

Populární streamovací platforma Netflix působí v ČR od roku 2016. Může se pochlubit opravdu bohatou základnou uživatelů. Ostatně během roku 2021 už měla služba přes 200 milionů aktivních uživatelů.

Původem americká společnost fungovala na počátku jako DVD půjčovna, přičemž filmy zasílala poštovní cestou v rámci USA. Díky tomu, že po roce 2000 zažívalo rozšiřování internetového připojení opravdový boom, začal Netflix svůj obsah streamovat online.

V té době nebyla domluva s jednotlivými studii a společnostmi z filmového průmyslu jednoduchá, takže pouštění jejich filmů nepřicházelo ve většině případů v úvahu. Získat práva k jakémukoliv filmovému trháku bylo velmi zdlouhavé a pomalé, navíc často s negativním výsledkem.

To je také důvod, proč se společnost Netflix rozhodla, že je nejvyšší čas začít produkovat svůj vlastní obsah a tím prorazit ve filmovém průmyslu se svou značkou.

Postupně se rozšiřoval do dalších oblastí po celém světě a dnes tak není problém sledovat nejen velké množství filmů a seriálů s českými titulky, ale rovněž s plnohodnotným a maximálně profesionálním českým dabingem té nejvyšší kvality.

netflix

Logo – Netflix

Jak na přihlášení?

Pokud chcete streamovací službu využívat, bez ohledu na to, jestli jen na zkoušku po dobu 30 dní, nebo natrvalo, potřebujete se přihlásit, respektive si založit účet. Přihlášení je možné prostřednictvím vašeho účtu na sociální síti Facebook či po registraci.

Na počátku zadáte svou emailovou adresu a poté se stačí řídit pokyny pro vyplnění jednotlivých údajů v předepsaných kolonkách, aniž by bylo potřeba jakékoliv papírování. Vše probíhá pouze online. Celkem vás čekají 3 kroky, aby bylo vaše členství aktivní.

Vyzkoušet Netflix

Představení služby

Původem DVD půjčovna Netflix byla založena v srpnu roku 1997 v Kalifornii. Na svět jí přivedla dvojice podnikatelů – Marc Randolph a Reed Hastings. První služby pro předplatitele poskytovala od roku 1998. V nabídce měla kole 1 000 DVD titulů za pevné měsíční předplatné.

Rok 2003 hlásil více než 1 milion aktivních uživatelů, přičemž od roku 2007 začala společnost jednotlivé tituly streamovat. Jak šel čas, rozšířila se tato platforma postupně i na herní konzole, do televizorů i set-top-boxů, u kterých bylo k dispozici internetové připojení.

Pro fanoušky TV pořadů, filmů, dokumentů, anime a mnoha dalšího, je Netflix ideální volbou. Tato streamovací služba vás nijak neomezuje, takže můžete sledovat své oblíbené i nové neokoukané pořady ve dne i v noci, a to bez otravných reklam.

Jediné, co potřebujete je aktivní účet, který je možné 30 dní vyzkoušet a poté každý měsíc zaplatit poplatek. Netflix chrlí jednu novinku za druhou, takže máte každý týden možnost shlédnout spoustu nových filmů, seriálů atd. To vše zejména z produkce Netlixu.

Co můžete na Netflixu vidět?

Knihovna titulů je opravdu hodně bohatá, takže nechybí filmy, seriály, dokumenty, pohádky, TV pořady, anime a spoustu dalších pořadů, které pochází přímo z originální produkce Netflix.

Filmy CZ dabing

 • Někde mezi (2022)
 • Křehké jako křišťál (2022)
 • Furioza (2022)
 • Projekt Adam (2022)
 • Metaloví lordi (2022)
 • Démoni Krakova (2022)
 • Jako v bavlnce (2021)
 • V nemilosti (2021)
 • K zemi hleď! (2021)
 • Za čárou (2021)
 • Red Notice (2021)
 • SAS Zrození černé labutě (2021)
 • Sweet Girl (2021)
 • Vpád (2021)
 • Projekt Power (2020)
 • Vyproštění (2020)
 • Tajná posedlost (2019)

Seriály CZ dabing

 • Hon na vrahy (2022)
 • Mozaika lží (2022)
 • Jeden z nás lže (2021)
 • Kaštánek (2021)
 • Zámek a klíč (2021)
 • Papírový dům (2021)
 • Ty (2021)
 • Lupin (2021)
 • Služka (2021)
 • Koruna (2020)

Cena

K dispozici jsou tři různé varianty tarifů pro předplatné. První je Basic tarif s HD Ready rozlišením pro jedno zařízení, jak na sledování, tak stahování. Cena za měsíc je 199 Kč. Standard tarif má fullHD rozlišení a je určen pro sledování ze dvou zařízení současně.

Poplatek za tento tarif činí 259 Kč. Poslední je Premium tarif, který už nabízí 4K rozlišení a je určen pro 4 zařízení. Cena je 319 korun měsíčně. Samozřejmě, že všechny tarify umožňují také stahování. Navíc jeden měsíc je zdarma, kdy je možnost si Netflix vyzkoušet, zdá si jej vůbec chcete předplatit.

Jak předplatné zrušit?

Vzhledem k tomu, že založení účtu i jeho aktivace probíhá zcela online, tedy bez zbytečného papírování, jako je tisk smlouvy, různých podmínek atd., je zrušení předplatného naprosto jednoduché a hlavně rychlé.
Stačí vám jen 2 kliknutí a máte hotovo. Neplatíte žádné zbytečné poplatky za to, že chcete účet rušit. Prostě ho přestanete užívat a snadno zrušíte.

Výhody a nevýhody

Největší výhodou je, že se dají pořady sledovat úplně bez reklam. To potěší určitě každého, protože občas to na některých stanicích vypadá, že spíš člověk kouká na reklamu a do ní nám pouští film. Další z výhod je bleskové zrušení účtu na 2 kliknutí.

Zřejmě k největším výhodám patří plně funkční a velmi praktická aplikace. S její pomocí je možné Netflix spouštět i na mobilních zařízeních či tabletech.

Kromě Windows, funguje také s operačním systémem Android a Apple. Platforma nabízí originální program. Obsah si také můžeme stáhnout a sledovat offline.

Pokud jde o nevýhody, tak tou první je, že nový obsah si nemůžeme prohlédnout hned, naopak si musíme nějakou dobu počkat. Zároveň se liší nabídka televizních pořadů podle místa výběru.

Hodnocení

Za nás rozhodně dáváme oba palce nahoru. Pro filmové fanoušky je Netflix příjemným zpestřením každého dne. Pokud si některý pořad oblíbíte, jako například seriál, uvidíte, že budete s napětím čekat na každý další díl nebo třeba na nový film. Tato streamovací platforma je praktická, oblíbená a užijete si s ní spoustu zábavy.


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (57 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je cílem celého týmu Recenzer. Více o nás.

6 komentáře
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
 1. Filmy jsou můj život, takže pořízení Netflixu bylo prvořadé. Služba funguje moc dobře a jsem s ní velmi spokojený.

 2. Na Netflix jsem byla dost zvědavá a musím uznat, že je super. Kromě seriálu se vždy těším na romantické filmy, ty jsou parádní.

 3. Streamy mě baví a rád je na různých serverech sleduji, to byl také důvod, proč jsem si nakonec předplatil Netflix. Jen zabírá moc času a na nic jiného mi čas pomalu nezbývá.

 4. Netflix jsem předplatil původně kvůli dětem, ale když jsem zjistil, že je tam spousta seriálů a filmů co sleduji, navíc bez reklam, byl sem rád, že ho máme. Určitě jsem velmi spokojený.

 5. Službu Netflix sem vyzkoušela na měsíc zdarma a nakonec jsem se stala předplatitelem, protože se mi líbila nabídka filmů i seriálů, navíc je tam spousta super dokumentů. Cena za měsíční poplatek je velmi příznivá a vystačím si jen se základním tarifem.

 6. Nedávno jsem si koupila Netlix. Oceňuji na službě, že tam mají spousta filmu a seriálu. Momentálně teď koukám na seriál Lucifer, Narcos a na Papírový dům. :D

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo