Notebooky Lenovo

Notebooky Lenovo jsou velkým konkurentem tradičních značek HP (Hewlett Packard) a Dell. Z obecného hlediska se na ně zaměřují zejména ti uživatelé, kteří hledají co nejlepší poměr cena/výkon, případně výkon/odolnost.

Všechny notebooky Lenovo

Nejlepší notebooky Lenovo

Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.

Pořadí Název Hodnocení  Cena od Porovnat ceny Koupit
1. Lenovo V15 G3 82TT004QCK 99 % 12 125 Kč Zobrazit Planeo.cz
2. Lenovo V15 G3 82TT003VCK 98 % 8 870 Kč Zobrazit Alza.cz
3. Lenovo IdeaPad Flex 5 82HT004UCK 94 % 15 667 Kč Zobrazit Expert.cz

Celkově patří Lenovo k nejzásadnějším a nejvýraznějším inovátorům na trhu s notebooky. Jednotlivé produktové řady mezi sebou mají značné rozdíly. Oproti jiným značkám totiž hned poznáte, jestli se jedná o levnější variantu, nebo naopak o dražší model s prémiovými vlastnosti a vysokou odolností.

Mezi naprostou klasiku patří produktová řada ThinkPad, protože mají masivní konstrukci a celkově vynikají velkou spolehlivostí a maximální odolností. Klávesnice má pověstný červený joystick a nechybí ani modely, kde je ohebná obrazovka zcela bez klávesnice. Notebooky Lenovo se řadí do několika produktových řad, které si nyní v krátkosti představíme.

Notebooky Lenovo V-Series

Tato produktová řada je vhodná pro nenáročné uživatele. Charakteristický je použití úsporného procesoru Intel Core i3 nebo i5, případně AMD Ryzen 5.
Pokud jde o grafickou kartu, ta je integrovaná. Operační paměť se ve většině případů používá o velikosti cca 8 GB. Obrazovka notebooku má FullHD rozlišení.

Notebooky Lenovo Yoga

Tato produktová řada je vhodná pro středně náročného uživatele, který se zabývá tvorbou a kreativitou. Notebooky jsou dokonale kompaktní, mají příjemně lehké, tenké tělo, ale velmi slušnou výbavu.
Konektivita je dostačující a vhodná zejména pro tvorbu mediálního obsahu. Samozřejmostí jsou také čtečky paměťových karet. Pod kapotou jsou ukryty vysoce kvalitní procesory Intel Core i3, i5 nebo i7, případně procesory značky AMD. U modelů vyšší třídy je běžnou záležitostí zcela samostatná grafická karta.

Notebooky Lenovo IdeaPad

Řada IdeaPad se zaměřuje zejména na méně náročné uživatele. Jsou dostačující pro surfování na internetu, sledování videí, ale také pro práci s běžnými kancelářskými programy.

Co se týká grafické karty, ta je stejně jako u předchozí řady většinou integrovaná, ovšem u některých modelů už najdete grafiku samostatně. Vedle procesorů Intel Core i3 a i5, jsou používány rovněž i7, nebo AMD Ryzen 7. Operační paměť se pohybuje až kolem 16 GB RAM.

Notebooky Lenovo IdeaPad Pro

Oproti řadě IdeaPad, jsou ještě doplněny o obrazovku, která má 100 % pokrytí barevného prostoru sRGB (standard RGB). Většina modelů patří mezi ty dražší, ale zase se pyšní procesory s mnohem vyšším výkonem.

Notebooky Lenovo IdeaPadCreator

Produktová řada IdeaPadCreator je vhodná pro všechny, kteří se zabývají tvorbou v mediální sféře, ale chtějí cenově přijatelné zařízení. Displej umí zobrazit 100 % barevného prostoru AdobeRGB.

Notebooky Lenovo IdeaPad Gaming

V této řadě produktů najdete notebooky, které patří mezi herní. Jejich nejdůležitějšími vlastnostmi je vynikající poměr ceny/výkonu. Ve většině případů dostávají do výbavy špičkový procesor AMD Ryzen 5 nebo 7.
Herní grafická karta se řadí do nižší či střední třídy, ale i tak vás čeká nezapomenutelný zážitek. Počítejte s tím, že obrazovka každého jednotlivého notebooku může využít vyšší obnovovací frekvence.

Notebooky Lenovo ThinkBook

Dokonale vyladěná produktová řada notebooků, které jsem skvělou volbou pro používání na firemní účely. Mají velmi dobrou kvalitu a pevné, dobře zpracované tělo, přestože stále vzhledem vypadají jako ultrabook.
Pokud jde o konektivitu, ta je na velmi slušné úrovni a ve většině případů je součástí i čtečka otisků prstů, s jejíž pomocí se snáze a daleko bezpečněji přihlásíte k systému. Výkon je individuální podle toho, jestli zvolíte levnější či dražší produkt.

Z obecného hlediska je to od nízké třídy, až po střední. U dražších modelů občas narazíte na vyšší rozlišení obrazovky než je FullHD, ale je to výjimka, stejně jako mají některý modely grafickou kartu samostatně, jinak je klasicky integrovaná.

Notebooky Lenovo ThinkPad

Je to svým způsobem zcela typická a nejznámější produktová řada, která se těší velké oblibě. Přestože to byl původně koncept IBM, od roku 2005 je ve vlastnictví společnosti Lenovo. Výrobky z této řady poznáte podle joysticku umístěného přímo na klávesnici, ale také na základě pravého a levého tlačítka myši na touchpadu. Konstrukce je značně odolná, velmi kvalitní, má špičkovou konektivitu a nechybí ani čtečka otisků prstů. Jednotlivé řady ThinkPad jsou označeny písmeny E, L, T, P a X.

Notebooky Lenovo Legion

Herní produktová řada má velmi slušný výkon a parádní cenu, na čemž si tato značka zakládá. U dražších modelů máte jistotu opravdu vynikajícího systému chlazení, zatímco u těch levnějších variant se musí počítat s běžným průměrem.

Základním kamenem každého jednotlivého produktu této řady je výkonný procesor, solidní grafická karta, jejíž výkon se liší podle toho, jestli jste si pořídili nejlevnější model, nebo naopak ten nejvýkonnější. Obrazovka zvládne bez problémů obnovovací frekvenci 165 Hz, u některých notebooků dokonce až 240 Hz, ale to je spíše výjimka.

O značce Lenovo

Společnost Lenovo vznikla v roce 1984 v Číně, a patří mezi největší výrobce počítačů v celosvětovém měřítku. Kromě počítačů neustále vyvíjí také mnohé inovativní technologie, ale také kvalitní notebooky. Díky tomu, že došlo v roce 2005 ze strany firmy Lenovo k odkoupení počítačové divize společnosti IBM, zařadilo se mezi lídry v kategorii výrobců výpočetní techniky.

Notebooky Lenovo můžete koupit v těchto e-shopech: Alza.cz a Mall.cz

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

4.9/5 (62 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo