Žehličky na vousy

Žehlička na vousy je malý přístroj, kterým můžete narovnat a celkově upravit delší vousy. Žehličku neodradí ani více či méně zacuchané vousy. Díky žehličce budete jednoduše vypadat stále upraveně, přičemž vaše vousy získají potřebnou hebkost i lesk. Žehličky na vousy se obecně hodí na úpravu delších a hustých vousů.

Žehlička na vousy má podobu vyhřívaného kartáče, kterým můžete svoje vousy pročesávat. Tato úprava je skutečně jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Žehličky na vousy lze koupit v několika podobách, některé přístroje lze použít pouze na úpravu vousů, pomocí jiných můžete pečovat o vlasy i vousy. Žehličky spadají do skupiny elektrických přístrojů a minimálně přihlédnout byste měli k hodnotě příkonu. Důležité je zvolit i kvalitní materiál žehlící plochy nebo k rozsahu teplot, které žehlička umožňuje využívat. Z hlediska komfortního užívání se vám mohou hodit různé funkce a důležité je i provedení či délka přívodního kabelu.

Porovnat ceny žehliček

Použití žehličky

Nákupem kvalitní žehličky vše teprve začíná. Aby bylo použití tohoto přístroje bezpečné, musíte ho vždy používat správným způsobem. Postup úpravy musí být uveden v manuálu každého modelu. Obecné pravidlo říká, že žehličku je možné použít pouze na suché vousy. V žádném případě není možné upravovat vlhké nebo dokonce mokré vousy. V tomto případě se může stát, že si svoje dlouhodobě pěstované vousy během chvíle spálíte.

Po zapojení žehličky do elektřiny je třeba chvíli počkat, než se přístroj nahřeje na požadovanou teplotu. Tento čas můžete využít k ošetření vousů adekvátním přípravkem, který je ochrání před působením vysoké teploty. I při tomto kroku dodržujte postup doporučený výrobcem. V případě některých přípravků je třeba několik minut počkat, než se jednotlivé složky vstřebají. Poté již budete moci vousy pomocí tohoto elektrického kartáče pročesávat do doby, než docílíte požadovaného tvaru.

Regulace ohřevu

Před použitím žehličky na vousy je nutné přizpůsobit teplotu danému typu vousů. Pouze tak budete mít jistotu, že pro vás bude přístroj bezpečný. Teplotní rozptyl žehliček je cca 120 – 220°C. U levnějších žehliček se budete moci spokojit s nejvyšší teplotou od 130 do 180°C.

Pokud se žehličkou teprve začínáte, měli byste začít od těch nejnižších teplot a nejprve vysledovat, jak budou vaše vousy na teplotu reagovat. Při nižších teplotách svoje vousy upravíte do požadovaného tvaru, pokud nastavíte vyšší teplotu, můžete vousy narovnat.

Materiál

Na výrobu žehlící plochy se používá keramika, častější je však kombinace keramiky a turmalínu.

 • Keramika – využívá se spíše u levnějších žehliček. U tohoto materiálu oceníte rovnoměrné nahřívání po celé své ploše. S keramickou žehličkou budete moci upravovat všechny typy vousů.
 • Turmalín – výhodou turmalínu je, že při svém zahřívání produkuje záporné ionty. Díky tomu nebudou vousy elektrizovat a po použití budou lesklé a uhlazené.
 • Kombinace – nejčastěji výrobci kombinují oba materiály. Díky kombinaci můžete využívat výhody obou materiálů.

Příkon

Příkon je parametr, který určuje, jak rychle bude žehlička připravená k použití. Obvykle ji budete moci použít během jedné minuty. Výkon bývá nejčastěji v rozmezí 30 – 40 W, avšak tento parametr není výrobcem pokaždé uváděn.

Funkce a možnosti

Žehličky na vousy jsou poměrně jednoduché přístroje, které nabízí jen několik praktických možností a funkcí. Počet funkcí roste s kvalitou přístroje a záleží i na tom, jak často budete žehličku používat a kolik funkcí budete schopní naplno využít.

 • Žehlička 2v1 – tzv. multifunkční žehličky je možné využít při úpravě vousů i vlasů.
 • Ionizace – oblíbená funkce, která zabrání případnému elektrizování vousů.
 • Ochrana proti popálení – standardní funkce, kterou by měla nabídnout každá kvalitní žehlička.
 • Napájecí kabel – u napájecího kabelu by vás měla zajímat celková délka. Ta se pohybuje v rozmezí 100 – 180 cm.
 • Ergonomická rukojeť – zajistí, že používání žehličky bude opravdu velmi pohodlné.
 • Silikonová hlava – je šetrná k pokožce tváře i hlavy.
 • Displej – součástí dražších přístrojů může být i displej, na kterém se budou zobrazovat všechny důležité údaje.
 • LED světlo – přístroje, jejichž součástí není displej, nabídnou alespoň LED světlo. Díky němu budou vědět, kdy je žehlička nahřátá na potřebnou teplotu.
 • Ochranný obal – součástí balení může být o ochranný obal, který využijete nejen při převážení žehličky.

Značka

Žehličky na vousy jsou na trhu spíše novinkou, o čemž vypovídá poměrně malé zastoupení těchto přístrojů na trhu. Mezi nejprotěžovanější patří v současnosti žehličky značky Angry Beards. Další přístroje jsou zastoupeny značkami Verk, Naau, Moser, Activeshop nebo BST. Jestliže si nebudete jistí, po které žehličce sáhnout, zaměřte se na recenze uživatelů, které o konkrétním přístroji mnohé prozradí.

Cena

Kvalitu a možnosti žehličky určuje z velké části pořizovací cena. Pokud si vystačíte s žehličkou v základní kvalitě, zaplatíte cca 180 – 300 Kč. Větší kvalitu nabídnou žehličky s cenou od 300 – 500 Kč. Za žehličku v nejvyšší možné kvalitě zaplatíte 900 – 1 300 Kč. Součástí dražších žehliček mohou být i ochranné balzámy či jiné kosmetické prostředky.

Porovnat ceny žehliček

Otázky a odpovědi

Komu se bude žehlička na vousy hodit?

Žehličky na vousy ocení všichni ti, kdo si pěstují delší vousy. Všichni vousáči dříve či později zjistí, že uspořádat vousy do požadovaného tvaru je velmi obtížné. Pomocí žehličky můžete vousy poměrně rychle uspořádat a zároveň vyhladit. Kvalitní žehlička si dokáže poradit s jakýmikoliv vousy.

Je žehlička na vousy nezbytným doplňkem?

Žehličky na vousy sice nejsou nezbytným nástrojem, který nesmí ve výbavě mužů s plnovousem chybět, avšak přináší několik benefitů, pro které je vhodné ji alespoň vyzkoušet. Kromě toho, že budete vypadat upraveněji a tím i atraktivněji, dokáže žehlička vousy také opticky prodloužit.

Je nutné vousy před použitím žehličky nějak ošetřit?

Žehlička na vousy pracuje na stejném principu jako žehlička na vlasy. I zde jsou vousy rovnány pomocí tepla, tato úprava nemusí každým vousům svědčit. Proto se doporučuje zajistit vousům potřebnou ochranu před teplem. Tuto ochranu vám poskytnou speciální přípravky, které koupíte v drogeriích i prostřednictvím internetových obchodů.

Závěr

Žehličky na vousy jsou praktické přístroje, které ocení snad každý vousáč. Aby bylo používání žehličky bezpečné, je třeba vybrat kvalitní přístroj předního výrobce. Ten by měl minimálně umožnit nastavovat teplotu dle typu vousů a způsobu jejich úpravy.

Při nižší teplotě dodáte vousům požadovaný tvar, při vyšších teplotách je vyžehlíte a maximálně prodloužíte. Žehličky na vousy mají podobu kartáčů, vousy budete při úpravě pročesávat, což je činnost, kterou zvládne každý muž, a žehličky se postupně stávají stále oblíbenějšími přístroji.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (70 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
 1. Když manžel vyrukoval s tím, že potřebuje žehličku na vousy, zůstala jsem na něho zírat s pusou dokořán, protože jsem ani netušila, že se něco takového prodává. Na vlasy prosím, ale vousy? Nakonec jsem tedy hledala na Google.cz a narazila na váš článek, kde jsem zjistila, že to opravdu existuje a je to hodně žádané, takže jsem mu pořídila žehličku od značky Angry Beards a je spokojený.

Přidat komentář

Recenzer
Logo