Shoptet Pay

Českou e-shopovou platformu Shoptet s největší pravděpodobností není třeba představovat, vznikla již v roce 2009 a od té doby se těší velké oblibě všech obchodníků od těch nejmenších, až po ty největší. Shoptet má pro své klienty ale od roku 2022 novinku ve formě vlastní platební brány Shoptet Pay a my se rozhodli celé její problematice věnovat následující recenzi. V recenzi platební brány Shoptet Pay se mimo jiné dozvíte, jak bránu integrovat do platformy Shoptet, kolik stojí a jaké výhody z provozování platební brány vlastně plynou.

Shoptet Pay

Co je Shoptet Pay?

Platební brána Shoptet Pay je dostupná pouze pro klienty, kteří vedou svůj internetový obchod na e-shopové platformě Shoptet. Samotná brána pak klientům umožňuje jednodušší dokončení objednávky a zároveň zvyšuje konverzní poměr obchodu, neboť umožňuje nejen online platby platební kartou VISA i Mastercard, platby bankovním tlačítkem nebo platbu Apple Pay. Shoptet Pay nabízí funkci zapamatování karty, příští nákup je pro platícího zákazníka ještě o kousek pohodlnější. Shoptet Pay navíc přijímá platby v CZK, EUR, HUF a PLN měně.

Shoptet Pay dokáže automaticky spárovat platby s objednávkami, úspěšně provedená platba je zelenou pro expedici zboží, párování plateb oceníte určitě nejen jako obchodník pro zjednodušení administrativy.

Zákazník po automatickém párování platby získá své zboží zpravidla dříve, než kdyby párování plateb probíhalo ručně a třeba pouze jednou denně. Výplatu nakumulovaných finančních prostředků z objednávek lze na bankovní účet zasílat denně, týdně, nebo měsíčně a je pouze na vás jakou frekvenci výplaty si zvolíte. Platby provedené skrze bankovní tlačítka, kdy zákazník odesílá peníze přímo vám na účet, jsou přičteny na účet prakticky okamžitě a bez poplatků.

Kolik Shoptet Pay stojí?

Provoz platební brány Shoptet Pay je pro všechny, kteří bránu integrují do svého e-shopu naprosto zdarma a bez nutnosti dodržování jakýchkoliv limitů v počtech transakcí. Bez poplatku je i aktivace brány a její propojení s bankou. Jediné, za co obchodník hradí procentuální poplatky jsou skutečně provedené platby, poplatky se ovšem nepočítají podle obratu e-shopu. Co skutečně rozhoduje o výši poplatků je vybraný tarif, pod kterým svůj e-shop Shoptet provozujete.

Nejmenší poplatky tak čekají obchodníky s variantou Enterprise, dále Profi, Business a nejlevnější měsíční tarif platformy Basic zároveň přináší o něco větší poplatky za provedené transakce. Tarif Enterprise je osvobozen od poplatků za výplatu peněz či poplatků za storno platby, přičemž obchodník s variantou tarifu Basic za výplatu peněz hradí 10 Kč a za každé storno 2 Kč.

Poplatky z každé uskutečněné transakce se taktéž různí, Enterprise z každé transakce hradí poplatek od 1,19 % a fixní poplatek 1,9 Kč, Basic má fixní poplatek z transakce 2,7 Kč a dále z celkové hodnoty objednávky odevzdává od 1,8 % z celkové částky.

Shoptet Pay lze užívat i bez služby placení online platební kartou, poté je ovšem nutné na platební bránu hledět pouze jako na doplněk za který je nutné měsíčně hradit částkou 200 Kč s výjimkou tarifu Enterprise, tarif Enterprise je od poplatků osvobozen.

Integrace platební brány Shoptet Pay

Narozdíl od téměř většiny konkurenčních provozovatelů platebních bran integrace platební brány Shoptet Pay není složitá, není k ní třeba přizvat programátora, není nutné zdlouhavé papírování, a navíc je to celé zdarma. Pro aktivaci platební brány Shoptet Pay se stačí přihlásit do rozhraní vašeho e-shopu, vybrat službu a aktivovat. Je to přesně tak jednoduché, jak to zní, nejste zatížení žádnou zbytečnou administrativou, na pokyn Shoptetu pouze doložíte potřebné dokumenty pro potvrzení zákonných povinností.

Aktivace platební brány zpravidla nezabere déle než 24 hodin a o dokončení ověření jste bez dokladu informováni. S aktivací služby online platby kartou počítejte s dokládáním výpisu bankovního účtu a kopie osobních dokladů. Tento postup je naprosto běžný, vy tyto doklady ale budete dokládat až na výzvu Shoptetu po překročení obratu v hodnotě 1 000 EUR.

Propojení brány s vaší bankou probíhá jednoduše a pohodlně z vašeho administrativního prostředí e-shopu ze kterého budete jednoduše přesměrování na přihlašovací stránku internetového bankovnictví. Jak již víte, po propojení bankovnictví odpadá starost ručního párování plateb s objednávkami v e-shopu.

Shoptet dostane přístup k pasivnímu náhledu na transakce a platby budou s objednávkami párovány automaticky, a to několikrát denně. Služba propojení platební brány je naprosto bezpečná a podléhá pravidlům směrnic Evropské unie, není třeba se obávat zneužití údajů.

Pokud si během celého procesu nebudete vědět rady, je pro vás od pondělí do pátku připravena telefonická zákaznická podpora. Shoptet můžete kontaktovat i na e-mailové adrese, dotazy jsou zpravidla vyřízeny ještě tentýž den.

Shrnutí

Pokud vlastníte internetový obchod vedený pod společností Shoptet jednoznačně vám můžeme platební bránu Shoptet Pay doporučit. Vedení a zřízení brány je zcela zdarma, aktivace zabere pár chvil a není třeba se obávat složité integrace kterou byste případně nemuseli zvládnout sami. Ceník je transparentně k dispozici na oficiálních webových stránkách, a proto již dopředu víte do čeho jdete a poplatky za transakce navíc Shoptet Pay nemá nastaveny závratně vysoko, spíše by se dalo mluvit o opravdu férových cenách.

Platební brána Shoptet Pay navíc není podmíněna obratem, platby jdou ruku v ruce s tarifem, na kterém provozujete svůj internetový obchod a tato skutečnost je jen další výhodou platební brány Shoptet Pay. Platební bránu Shoptet Pay můžeme doporučit každému obchodníkovi který ještě svou platební bránu na Shoptetu nemá. Vzhledem k profesionálnímu jednání společnosti Shoptet je e-shopová platforma včetně její platební brány vhodná i pro nováčky bez zkušeností kteří teprve začínají v online podnikání.


Zdroje: www.shoptet.cz, www.shoptetpay.com

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo