Beko WMY 61083 CS PTLB1

Pračka Beko WMY 61083 CS PTLB1, kterou vyrábí přední výrobce domácích spotřebičů, sice vyniká velmi nízkou spotřebou, ovšem s odstřeďováním už to taková sláva není. Díky třídě C a maximálně 1 000 otáčkám za minutu, je po dokončení cyklu v prádle celkově 54 – 63 % zbytkové vlhkosti, z čehož vyplývá, že tato pračka není vhodná ke kombinaci se sušičkou. Důvod je prostý, prádlo totiž bude obsahovat moc vody a sušička by pak musela vynaložit větší úsilí na sušení, čímž by se zvýšila spotřeba elektrické energie.

Beko WMY 61083 CS PTLB1 má kapacitu bubnu na 6 kg prádla, což bez problémů vystačí pro středně velkou domácnost. Zásluhou speciálního invertorového motoru, který je znám svou vynikající životností a také velmi tichým chodem. Pračka je vhodná i do panelového bytu, protože jí téměř neslyšíte. Maximální hlučnost při praní dosahuje 51 dB, během odstřeďování pak 73 dB. Vzhledem k tomu, že Beko WMY 61083 CS PTLB1 patří do energetické třídy A+++, tak šetří nejen životní prostředí, ale hlavně vaši peněženku.

Zjistit nejvýhodnější cenu

Vybavení a funkce

Mezi přednosti této předem plněné pračky patří bezesporu jednoduchá obsluha, neboť si vše navolíte prostřednictvím otočného ovladače. Jednotlivé režimy, zvolené funkce i čas, který zbývá do konce cyklu, zobrazuje přehledný LED displej.

Na výběr je celkem 16 praktických programů. Třeba speciální režim na tmavé prádlo, vlnu, ruční praní velmi jemných materiálů nebo třeba super rychlý program.

Program PET je speciálně navržen na efektivní odstranění zvířecí srsti z oblečení. BabyProtect je zase program určený dětem, alergikům a lidem s citlivou pokožkou. Dokáže snížit rizika, která vznikají během praní.

Zejména s ohledem na možné dráždění pokožky pracím práškem nebo aviváží probíhá v rámci tohoto programu velmi intenzivní máchání a vysoká teplota vody zlikviduje veškeré bakterie, jež mohou v prádle být. Podle výrobce je díky této sterilizaci odstraněno 99,9 % nežádoucích bakterií.

Beko WMY 61083 CS PTLB1 dostala Hi-Tech topení se speciální ochrannou vrstvou z niklu. Ta zvyšuje odolnost topného tělesa vůči korozi, takže vydrží zhruba 100x déle, než tomu je u běžných praček.

Na co nesmíme zapomenout je systém AquaFusion, ten zajistí maximální využití pracích prostředků, včetně 25 % prášku, který ostatní modely praček tzv. spláchnou bez využití. Díky elektronickému vyvažování bubnu se sníží vibrace a tím i hluk.

Parametry

Výrobce: Beko
Zařazení: pračka s předním plněním
Max. náplň: 6 kg
Hlučnost: 51 dB
Hlučnost při odstřeďování: 73 dB
Počet otáček: 1 000
Hmotnost: 70 kg
Počet programů: 16
Energetická třída: A+++
Příkon: 2 200 W
Spotřeba el. energie: 137 kWh
Šířka: 60 cm
Hloubka: 50 cm
Výška: 85 cm
Objem bubnu: 50 l

Fotografie

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Beko WMY 61083 CS PT LB1

Závěrečné hodnocení

8.5 Celkové hodnocení
Tichá pračka za rozumnou cenu

Pro začátek je nutno zohlednit, že se Beko WMY 61083 CS PTLB1 nehodí k využití se sušičkou, jinak jí v podstatě nemáme co vytknout. Perfektně pere, sterilizuje prádlo, čímž ničí bakterie a ještě ho díky speciálnímu programu zbaví nežádoucích zvířecích chlupů, ze kterých nám často vstávají vlasy na hlavě hrůzou. Není totiž nic horšího, než si obléknout černé tričko, které je plné chlupů. Pračka není hlučná, maximálně zužitkuje prací prášek, je úsporná a má bohatou programovou nabídku. Takže za nás rozhodně dáváme již tradiční palec nahoru. Trochu nám připomíná Whirlpool WAT24360BY, tu jsme vám představovali v samostatné recenzi.

8.5Naše hodnocení
Design
9.5
Ovládání
8.5
Údržba
8.5
9.3Hodnocení čtenářů
Design
10
Ovládání
9
Údržba
9
Klady
 • nízká hlučnost
 • jednoduché ovládání
 • více krátkých programů
 • vzhled
 • velká dvířka
Zápory
 • v gumové manžetě zůstává menší množství vody
Přidat komentář  |  Přečíst hodnocení a komentáře

Více o pračce Beko najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

1 komentář
 1. 4.65
  Design
  100
  Ovládání
  90
  Údržba
  90

  PRAČKA PRALA SUPROVĚ,BYLA TICHÁ,PROSTĚ VEŠKERÁ SPOKOJENOST,JENŽE PO 2 A PUL LETECH ODEŠLO LOŽISKO,OPRAVA BY MĚLA STÁT OD 4500 KČ,TO JE PÁLKA PROTOŽE SE MUSÍ VYMĚNIT SKORO CELÍ VNITŘEK PROTOŽE JE TO DOHROMADY ZALITÉ,UŽ BYCH DO TOHO PŘÍŠTĚ NEŠLA

  Klady: TICHÁ PŘI PRANÍ,HODNĚ PROGRAMU
  Zápory: DRAHÁ VÝMĚNA LOŽISKA
  Přínosný(0) Nepomohl(0)You have already voted this

Přidat komentář

Celkové hodnocení

Recenzer.cz
Logo