Recenze Beko WTE 6511 BO

Předem plněná automatická pračka Beko WTE 6511 BO má velmi elegantní design a hned na začátku zaujme svým úzkým provedením. Do hloubky má totiž pouhých 44 cm, takže je vhodná všude tam, kde není prostor příliš hluboký a přesto tam potřebujete nějakou pračku umístit.

Kapacita bubnu je 6 kilogramů špinavého prádla, což je vyhovující pro středně velkou domácnost. Pračka Beko WTE 6511 BO spadá do energetické třídy A+++, tedy do té nejúspornější, přičemž roční spotřeba energie činí 152 kWh. Pokud jde o spotřebu vody, tak na jeden prací cyklus je to 40 litrů, tedy 8 800 l za celý rok.

Zjistit cenu

O něco lepší hodnoty by mohla pračka Beko WTE 6511 BO nabízet v otázce hlučnosti, neboť během praní dosahuje 61 dB, ovšem při odstřeďování je hlučnost až 77 dB. Jakmile spustí odstřeďování, dokáže to pračka roztočit až na 1 000 otáček za minutu. Účinnost pracího výkonu je třídy A, zatímco odstředění, se řadí do třídy C.

Tento model, byl dokonce součástí testu praček publikovaný v časopise dTest 9/2018, kde získala na hodnocení pouhých 48 %. Výsledek testu byl takový, že i když pračka nespotřebovává moc vody, ale o to hůře je na tom s mácháním prádla. Navíc je oproti jiným modelům mnohem hlučnější a také prací cykly jsou o hodně delší.

Vybavení a funkce

Automatická pračka Beko WTE 6511 BO disponuje celkově 15 programy – Bavlna Eco 20, Bavlna Eco 40, Bavlna 20, Bavlna 40, Bavlna 60 s předpírkou, Bavlna 90, Syntetika 20, Syntetika 40, Péřové oblečení, Máchání, Odstřeďování, Košile, Vlna/Ruční praní a také Mini 30.

Nechybí dětská pojistka, která zamezuje otevření dvířek a je schopná deaktivovat veškerá tlačítka, aby nedošlo k jejich nečekanému stisknutí. Funkce odloženého startu umožňuje nastavení praní na nejlépe vyhovující dobu, například když jste v práci nebo jdete třeba na nákup, případně do fitness centra.

Odložený start je možné nastavit v podobně 3 – 6 – 9 hodin. K ovládání pračky je určen otočný volič a dále tlačítka umístěná na LCD displeji. Zřejmě nejvíce vás u pračky Beko WTE 6511 BO potěší tzv. S-shape boční stěny, to je v podstatě speciální tvar bočních stěn, které spolu s ostatními tlumícími prvky zaručuje vyšší stabilitu přístroje, a mají vliv na nižší vibrace pračky, díky čemuž se o hodně snižuje samotná hlučnost.

zpět k obsahu ↑

Parametry

Výrobce:Beko
Zařazení:pračka s předním plněním
Max. náplň:6 kg
Hlučnost:61 dB
Hlučnost při odstřeďování:77 dB
Počet otáček:1 000
Hmotnost:48 kg
Počet programů:15
Energetická třída:A+++
Příkon:
Spotřeba el. energie:152 kWh
Šířka:60 cm
Hloubka:44 cm
Výška:85 cm
Objem bubnu:40 l

zpět k obsahu ↑

Fotografie

BEKO WTE 6511 BO

zpět k obsahu ↑

Zajímají vás detaily, tak si přečtěte návod – Návod – Beko WMY 61083 CS PT LB1

zpět k obsahu ↑

Závěrečné hodnocení

8 Hodnocení
Za málo peněz hodně muziky

Vzhledem k tomu, že není pračka Beko WTE 6511 BO předražená, dá se říci, že nabízí docela slušný poměr cena/výkon, ovšem určitě by se na ní dala spousta věcí vylepšit, zejména po stránce funkcí a technologií. Ovládání je jednoduché, spotřeba vody nízká, ale s hlukem to není žádná sláva. Programová nabídka je dostačující, kapacita bubnu slušná a celkově si pračka odpracuje co má. V tomto případě dáváme jen jeden palec nahoru. Jak už to tak u našich recenzí bývá, i tentokrát vřele doporučujeme porovnání pračky Beko WTE 6511 BO s jiným modelem, například Indesit IWSC 61253 C ECO, jejíž recenze je tu také.

Design
8
Ovládání
8
Údržba
8.5
KLADY
 • úzká
ZÁPORY
 • hlučnější
 • úzký buben
 • horší výkon
Napsat hodnocení

Více o pračce Beko najdete na oficiální stránce výrobce.

Nejprodávanější pračky

Podobné články, co by vás mohly zajímat

   Budeme rádi za váš komentář. Pište prosím slušně a s přidanou hodnotou. (Tématické odkazy schvalujeme.)


  Komentáře / diskuse / hodnocení

  Celkové hodnocení

  GDPR: Jsme správci osobních údajů a chráníme je v souladu se zákonem 101/2000 Sb., O ochraně osobních údajů a s principy obsaženými ve směrnici EU č. 95/46/EC. Po odeslání komentáře zpracováváme tyto údaje - jméno, e-mail a IP adresu. E-mail používáme pro odeslání informační zprávy, že vám někdo odpověděl na dotaz. Pro jiné účely jej nevyužíváme. IP adresu sledujeme z důvodu ochrany před spamem. Pro odstranění údajů nás kontaktujte na info@recenzer.cz