ČSOB půjčka

Produktové portfolio Československé obchodní banky je vskutku rozmanité, není proto divu, že sjednání spotřebitelského úvěru nemusí být u ČSOB žádný velký problém či oříšek příliš náročný k rozlousknutí.

Půjčka na cokoliv, jak nese název bezúčelového úvěru od ČSOB, je velmi rozmanitou půjčkou, které jsme věnovali následující recenzi. Dozvíte se tak, zda je půjčka opravdu na cokoliv, jak je to s úroky, rychlostí vyřízení žádosti a také výplatou peněz.

ČSOB

Jak ČSOB půjčka funguje?

ČSOB půjčku lze sjednat, mimo klasické návštěvy kamenné pobočky, i jednoduše z pohodlí domova. Půjčku na cokoliv si online zvládnou vyřídit i budoucí klienti ČSOB, tedy ti, kteří ještě nemohou podat žádost přes své internetové bankovnictví či skrze mobilní aplikaci Smart.

Klient, který u ČSOB vede svůj osobní účet, pravděpodobně již má ve svém bankovnictví předschválený limit k půjčce, stačí mu tak pouze vyplnit žádost o půjčku v mobilním nebo internetovém bankovnictví a vyčkat několik málo chvil na její vyhodnocení. Obdobně jednoduché to má ČSOB zařízené i pro neklienty banky.

Úvěrová kalkulačka poskytne základní informace o výši splátky a následně navede na formulář, kde na sebe žadatel zanechá kontakt a vyčká na chvíli kdy se s ním banka spojí. Následující krok ovšem vždy znamená otevření osobního účtu u ČSOB. Žádost nových klientů nelze individuálně posoudit dle platební historie, je proto nutné předem počítat s doložením vyžádaných dokumentů.

Půjčka od ČSOB je bezúčelovou půjčkou, banka proto nikdy nebude vyžadovat žádné doložení účtenek, důvod který klienta vede k uzavření úvěrové smlouvy je pouze jeho osobní záležitostí. Půjčku není třeba zajistit žádnou nemovitostí či ručitelem. Schvalovací proces žádosti o úvěr sice je interní záležitostí, avšak je nad slunce jasné, že výslednou a maximální výši úvěru určují zejména příjmy a výdaje žadatele.

Půjčky od ČSOB

Půjčka na cokoliv není jediným úvěrovým produktem, který Československá obchodní banka nabízí. ČSOB svým klientům nabízí i možnost konsolidace stávajících úvěrů, připravena je i varianta spotřebitelského úvěru pro pořízení automobilu, půjčky na bydlení, půjčky na úsporné bydlení či lze sjednat finanční rezervu kontokorent anebo kreditní karty.

Půjčka na cokoliv dokáže vyřešit finanční potřeby klientů od 20 000 Kč až do 1 200 000 Kč. Doba splatnosti je volitelná od 1 roku, nejdéle lze dluh splácet 8 let.

V případě půjčky, u které klient zvolí minimální dobu splácení 3 roky, má ČSOB v kapse akční nabídku pro druhou dobu trvání úvěru. V druhé půlce splácení, za předem daných podmínek, odpustí úroky a sníží tak splátku. Využít této akce lze pouze v případě, že o půjčku klient žádá online ve svém internetovém, nebo mobilním bankovnictví.

Půjčku na cokoliv lze pojistit. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří jsou raději připraveni, než překvapeni. Pojištění má tři varianty, přičemž sazba základních pojištění je 6,6 % z měsíční splátky a sazba komplexního pojištění činí 8,8 % z měsíční splátky úvěru.

Odložené splátky a předčasné splacení ČSOB půjčky

Celý úvěr či jeho část lze kdykoliv a zdarma předčasně splatit, stačí k tomu pouze kontaktovat klientské centrum nebo využít mobilní aplikace pro zadání požadavku.

Odložit splátky u ČSOB půjčky je možné až po řádném uhrazení prvních 6 měsíčních splátek. Po půlroce lze využít Flexi balíčku, který umožňuje jednou za rok odložit splátky, nejvíce lze odložit 3 splátky, a to po celou dobu trvání úvěru.

V případě jakýchkoliv dotazů je v mobilní aplikaci kdykoliv připravena virtuální asistentka Kate. Kate dokáže rozpoznat většinu dotazů nejen ohledně půjčky a jejího splácení, pokud si tak klient není přesně jistý ve své samostatnosti, může požádat o pomoc, mimo klasického kontaktu zákaznického centra, třeba právě Kate.

Výhody

Hlavní výhodu shledáváme nejen v možnosti umoření celého dluhu zdarma a bez jakýchkoliv poplatků. Ač by se mohlo zdát, že je to standard, bohužel tomu tak u všech bankovních poskytovatelů stále není. U ČSOB si ovšem můžete být opravdu jistí, že půjčku můžete kdykoliv předčasně uhradit celou, nebo třeba jen její část.

Výhody shledáváme i v možnosti půjčku pojistit proti ztrátě zaměstnání, dlouhodobé nemoci, invaliditě či smrti. Nabízené pojištění navíc poskytuje přímo ČSOB, všechny produkty jsou tak pod jednou střechou.

Zapomenout nesmíme ani na transparentní podmínky. Veškeré sazebníky jsou k dispozici ještě před podáním žádosti o úvěr. Přesnou výši úroků společně s roční úrokovou sazbou jsou individuálně poskytovány po odeslání žádosti, vždy však ještě před podpisem smlouvy.

Nevýhody

Výše doplňkového pojištění úvěru je vypočteno procentuálně z výše měsíční splátky. Ač má pojištění úvěru bezpochyby mnoho kladů, je nutné podotknout, že ČSOB pojištění se dokáže velmi rychle vyšplhat i k tisícům které měsíčně klient hradí společně s úroky navíc. To považujeme za velmi nešťastně řešený výpočet, který znatelně zvyšuje měsíční splátku.

Shrnutí

Serióznost a důvěryhodnost Československé banky není třeba těžkopádně dokazovat. Zkušenosti klientů mluví samy za sebe, a to již bezmála třicet let. Půjčka na cokoliv má navíc tak široké finanční rozpětí, že pravděpodobně dokáže uspokojit potřeby většiny žadatelů, ať už potřebují pár tisíc na opravu auta, účet u zubaře, nebo statisíce na rekonstrukci. My vám ji, za předpokladu řádného splácení, rozhodně můžeme s klidem v duši doporučit.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (60 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo