Půjčka Zonky

Nebankovní peer-to-peer služby, kdy lidé půjčují lidem, je poměrně dost známá, a to již od roku 2014 kdy si své první klienty získala zejména na základě zvučného reklamního sdělení. Od roku 2020 je poskytovatelem služeb Zonky Air Bank a.s., pro stávající a zcela nové klienty ovšem v podstatě žádná změna nenastala a stále se jedná o poměrně oblíbenou alternativu bezúčelové půjčky kterou můžete sjednat zcela online.

Pokud zvažujete nad čerpáním půjčky od Zonky, poté vám můžeme doporučit přečíst celou recenzi až do konce. V recenzi se zaměříme na výhody a nevýhody půjčky Zonky, dále zjistíte, jaké podmínky musíte splňovat pro kladné vyhodnocení vaší žádosti o úvěr, jaké poplatky skrývá a zda je půjčka Zonky tou pravou pro vás, či nikoliv.

Zonky

Jak půjčka Zonky funguje?

Vše začíná vyplněním nezávazné poptávky na oficiálních webových stránkách Zonky. V podstatě se jedná o nezávaznou žádost o půjčku, která se nijak neliší od jakékoliv jiné žádosti o úvěrový produkt. Pro vyplnění poptávky stačí navštívit web který vás hned v úvodu přivítá kýženou úvěrovou kalkulačkou ve které volíte výši úvěru a požadovanou délku splatnosti. Ač se jedná o bezúčelový úvěr, v žádosti musíte poskytnout i váš příběh, tedy důvod, proč o úvěr žádáte.

Tato kolonka vás možná během vyplňování zdrží o pár minut, avšak je pro Zonky půjčku typická, neboť se na financování vašeho úvěru podílí i investor z řad obyčejných lidí. V zásadě je ale celá žádost vyplněná během několika málo chvil a vyhodnocení žádosti je v případě dodání veškerých podkladů hotové v rámci pár minut, maximálně však dvou pracovních dnů. Po vyhodnocení vaší úvěruschopnosti ze strany Zonky obdržíte nabídku s půjčkou na míru, pokud budete ve všech bodech od výše měsíční splátky, RPSN až po celkovou splatnou částku souhlasit, peníze jsou na vašem účtu zpravidla okamžitě.

Žadatelem o Zonky půjčku může být každý občan České republiky, nebo cizinec s trvalým pobytem na území ČR, který již dovršil věku minimálně 18 let a který vlastní bankovní účet. K úspěšnému dokončení žádosti budete potřebovat dva platné průkazy totožnosti se kterými je nutno zároveň doložit příjmy, nejlépe bankovní výpisy.

Zonky chrání své investory kteří se podílí na financování vašeho úvěru, z tohoto důvodu jsou kritéria pro poskytnutí půjčky opravdu přísná. Pokud jste v minulosti řádně spláceli exekuci nebo insolvenci, pravděpodobně vám Zonky na vaši žádost odešle kladnou odpověď. Pakliže vaše platební morálka vyústila v negativní záznam v registrech, s největší pravděpodobností u Zonky neuspějete.

Přejít na web

Půjčka od Zonky

P2P půjčkou od Zonky můžete získat finance v rozmezí 5 000 Kč až 1 200 000 Kč, což je poměrně vysoký rámec. Splatnost úvěru volíte dle vašich schopností vždy od 12 do 120 měsíců. V současnosti je nejnižší nabízený úrok od 4,99 % avšak hranice končí až na 19,99 %. Dle reálných zkušeností uživatelů ovšem poměrná většina žadatelů přijímá nabídku Zonky s úrokem do 6,99 %. Je taktéž nutné počítat s jednorázovým poplatkem 2 % z celkový výše půjčky který si Zonky účtuje za zprostředkování úvěru.

Úvěr od Zonky lze pojistit proti nemožnosti splácení, a to v případech kdy je žadatelem neinvalidní osoba mladší 65 let. Pojištění úvěru lze sjednat již během samotné žádosti či v průběhu čerpání, nejdéle však 2 dny před datem splatnosti první splátky.

Zákaznická linka je k dispozici nejen každý pracovní den, Zonky můžete kontaktovat i během víkendů a svátcích na telefonním čísle či e-mailovou komunikací. Na oficiálních stránkách Zonky je k dispozici i chatovací okénko které za pomocí přednastavených otázek a odpovědí mnohdy dokáže vyřešit váš problém, nebo vás přepojí na reálného pracovníka zákaznického oddělení.

  • Splátkové volno – Klienti si mohou splátky nyní odložit. Splátkové volno se dává klientům maximálně dvakrát ročně. Celkem je možné odložit až 12 splátek. Platí jen na půjčky sjednané od 23. 5. 2023 a dále.

Předčasné splacení půjčky

Za předčasné splacení či mimořádnou měsíční splátku si společnost Zonky neúčtuje naprosto nic, což je informace, kterou zajisté ocení naprostá většina klientů. Pokud se rozhodnete úvěr zcela uhradit ještě před uplynutím stanovené doby, stačí si ve svém uživatelském rozhraní zjistit dlužnou částku a tu následně odeslat na účet Zonky. Přesnou výši částky ovšem raději konzultujte s pracovníkem na zákaznické lince.

Výhody a nevýhody

Jak jsme již zmínili v naší hlavní recenzi služeb Zonky, kterou si můžete přečíst zde, hlavní výhodu shledáváme v možnosti získání opravdu velice nízké úrokové sazby. Žádosti o úvěr jsou sice posuzovány dle přísných kritérií, ale co je pro někoho nevýhoda, druhému může dopomoci k právě velmi nízkému úroku.

Další bonusové body půjčka Zonky získává za možnost předčasného splacení úvěru bez skrytých poplatků a možnosti úvěr pojistit produktem Zonky záchranná vesta. Nevýhody plynoucí z čerpání půjčky nastávají pouze ve chvílích, kdy přestanete plnit podmínky smlouvy a půjčku přestanete zcela hradit, a tak tomu už zkrátka bývá u naprosto každého finančního produktu.

Shrnutí

Bezúčelová půjčka, kterou lze sjednat zcela online je poskytována seriózní a spolehlivou společností která se v případě nesnází snaží vyjít všem svým klientům vstříc. Nejen z tohoto důvodu hodnotíme nejen půjčku Zonky kladně a můžeme ji doporučit všem kteří ji opravdu potřebují a do budoucna jsou si jistí svou vlastní schopností splácet.

Přejít na Zonky

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (66 hodnocení)
​​

Andrea Kotorová

Andrea Kotorová

Ve svém profesním životě jsem se věnovala zejména marketingu a copywritingu. Když jsem vyměnila teplou kávu a pohodlnou židli v kanceláři za dvě děti, pleny a neustále poházené hračky, zjistila jsem, že ten kousek času který ještě mám, stále mohu vyplnit něčím užitečným nejen pro mne, ale i ostatní. Proto se dále a s radostí věnuji psaní profesních článků pro všechny, kteří je čtou.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer
Logo