ČSOB

Československá obchodní banka je většinově známá pod obchodní značkou ČSOB. ČSOB byla založena státem již v roce 1964 a dodnes působí jako univerzální banka. V dnešní době jejích služeb využívá více než 4,3 milionů klientů, a to už je rozhodně číslo kterým se nemůže pyšnit většina konkurenčních institucí.

ČSOB

Nabídka ČSOB je opravdu široká, na své si tak přijdou nejen fyzické osoby, začínající i střední podnikatelé. Československá obchodní banka má zkrátka co nabídnout i korporátním a institucionálním klientům. Pokud vás zajímá, jaké produkty a služby ČSOB svým klientům nabízí a chcete tak znát odpověď na otázku, zda i vám má ČSOB co nabídnout, rozhodně vám doporučujeme přečíst si celou naši recenzi až do konce.

Přejít na web

Co ČSOB nabízí?

Produktové portfolio je opravdu široké, zahrnuje téměř všechny standardní bankovní služby zároveň s těmi nadstandardními. ČSOB a mnohé její dceřiné společnosti, spadající pod skupinu ČSOB, přičemž mezi nejznámější patří Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna nebo například Top-Pojištění.cz mají rozhodně co nabídnout. Bez problému tak u ČSOB můžete vyřídit nejen osobní či spořící účet.

Stále více oblíbeným finančním produktem je půjčka na cokoliv, půjčit si můžete až 800 000 Kč a vše dokonce zvládnete bez jediné návštěvy pobočky, stačí vám k tomu pouze chytrá mobilní aplikace. Půjčku na cokoliv navíc můžete kdykoliv splatit bez sankcí a poplatků.

Pro kalkulaci nové hypotéky, či refinancování té stávající můžete využít hypoteční kalkulačky která je dostupná na oficiálních internetových stránkách, žádost lze taktéž podat prostřednictvím mobilního bankovnictví. Pod jednou střechou bankovní instituce ČSOB dále zvládnete sjednat užitečné pojistky či další specializované služby mezi které spadá leasing, penzijní fondy a další služby spojené s obchodováním na finančních trzích.

Naprostá většina produktů je vedena bez jakýchkoliv podmínek naprosto bezplatně. V otázce vedení běžného účtu, stejně jako úkonů týkajících se vkladů hotovosti za pomoci vkladomatů je odpověď zcela zřejmá, jsou zdarma. Ovšem i tato mince má dvě stránky a u ČSOB se v současnosti setkáte i s poplatky. V této chvíli jsou zpoplatněny výběry z cizích bankomatů a taktéž naprostá většina úkonů které zahrnují papírovou administrativu či úkony pracovníka na přepážce. Nejen z tohoto důvodu se stále více klientů, momentálně jich je již více než 600 tisíc, uchyluje ke kompletní digitalizaci účtů či pravidelně využívají možnosti vzdálené podpory, kdy místo osobní návštěvy pobočky volí možnost online chatu či banku kontaktují telefonicky.

Československá obchodní banka disponuje poměrně širokou sítí kamenných poboček, ke kterým navíc spadají i obchodní místa České pošty. Ovšem i přes tuto skutečnost i ČSOB, po vzoru jiných bankovních institucí, směřuje své klienty spíše k samostatné obsluze prostřednictvím internetového bankovnictví, zejména pak mobilní aplikace. Nejen z tohoto důvodu je nutné počítat se zdražováním služeb nejen administrativních, zejména pak autorizačních, kdy ke konci roku 2023 budou pro všechny klienty, s výjimkou starších 65 let a mladších 18 let, zpoplatněny veškeré odchozí úhrady autorizované za pomocí SMS klíče.

Mobilní a internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví a přístup do něj získáváte automaticky se sjednáním běžného účtu. Abyste ovšem měli celou banku pohodlně v kapse kdykoliv ji potřebujete, musíte si stáhnout mobilní aplikaci ČSOB Smart do vašeho telefonu. ČSOB Smart je chytrou a bezpečnou mobilní aplikací jenž je dostupná všem zcela zdarma a která v dnešní době usnadňuje veškerou komunikaci mezi vámi a bankou.

ČSOB do své mobilní aplikace investuje opravdu velké úsilí, které se potvrzuje pravidelně stoupajícím kladným uživatelským hodnocením a které zanechávají uživatelé s reálnými zkušenostmi s obsluhou. Z mobilní aplikace, po bezpečném přihlášení, proto bez problému nejen obsloužíte veškeré odchozí transakce za pomocí otisku prstu, Face ID nebo po zadání PIN.

V případě, kdy se rozhodnete otevřít si běžný účet u ČSOB, můžete tak učinit i přes ČSOB Smart, stačí vám k tomu pouze dva platné doklady totožnosti a mobilní telefon. Osobní účet s digitální platební kartou budete mít ihned k dispozici a vaši totožnost ověříte naprosto jednoduše, třeba za pomoci bankovní identity. Mobilní aplikace dokonce umožňuje hlasové ovládání a konverzaci s virtuální asistentkou Kate. Kate je chytrý automat, který dokáže rozpoznat vaše otázky a ušetří tak nejen hledání, ale dokonce vás dokáže včas upozornit i na blížící se konec platnosti vašeho občanského průkazu.

Shrnutí

Československá obchodní banka je maximálně seriózní instituce, která se snaží mít ke svým klientům blíž i bez nutného osobního kontaktu a jednoduše jde s dobou. ČSOB zkrátka a jednoduše rozumí uspěchanému tempu dnešního světa a rozumí, že stále více klientů očekává stoprocentní obsluhu bankovnictví třeba právě z chytrého mobilního telefonu.

Hlavní výhody ČSOB tak shledáváme nejen v opravdu stabilních kořenech společnosti, zejména pak v široké nabídce finančních produktů, které dokáží uspokojit potřeby nejen běžného zákazníka, ale i podnikatelů a firem. Pro některé klienty ovšem může být pozvolný přechod k digitalizaci a přehnané poplatky i za běžnou administrativu přepážkového pracovníka velkým nedostatkem a nevýhodou. Pokud jsou pro vás ovšem zmíněné skutečnosti spíše přednosti, poté může být ČSOB rozhodně bankou, která může být tou pravou třeba právě pro vás.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo