Rozjasňovače

Rozjasňovač je součástí dekorativní kosmetiky, který má za úkol dodat zář daným místům na obličeji, a to zejména nad lícní kostí. Zabezpečuje zdravý vzhled pleti a dotváří celý look. Každý má svůj odstín, který se hodí pro jiný typ pleti, proto je třeba se při výběru zaměřit na vaše potřeby.

Porovnat ceny rozjasňovačů

Odstín pleti

Dle odstínu pleti budete vybírat také odstín rozjasňovače, který by vaši barvu měl zvýrazňovat, nikoliv od ní odvracet pozornost.

Světlá až bledá

V tomto případě byste měli vybírat rozjasňovač ve studených odstínech, jako je bílá až narůžovělá se stříbrným nebo perleťovým nádechem.

Středně tmavá

Vynikat na vás budou zlaté nebo meruňkové odstíny, které se na pleti krásně odrážejí.

Tmavá

Bronzová či měděná bude pro vás ta pravá barva.

Olivová

Používat můžete jakékoliv odstíny kromě studených, ty vám příliš nelichotí.

Typy

Můžete zakoupit buďto tekutý nebo pudrový rozjasňovač, výběr se bude odvíjet nejen od vašich preferencí, ale také typu pleti.

Tekutý

Pokud chcete používat lehké produkty nebo máte sušší pleť, oceníte tekutý rozjasňovač, který se jednoduše roztírá a nachází se buďto v tyčince či tubě. Mohou být obohaceny o kyselinu hyaluronovou a tokoferol, které zaručují hydrataci pleti.

Pudrový

Máte-li mastný typ pleti, který se vzhledem ke svým vlastnostem leskne, bude se vám hodit spíše pudrový rozjasňovač. Bývá častěji užívaný, proto je také nabídka rozšířenější.

Aplikace

Rozjasňovač se nanáší na místa, kam přirozeně dopadá světlo, proto není dobré to s ním přehánět, vypadáte poté jako diskokoule. Je ale součástí konturování, proto je dobré ho kombinovat s bronzerem. Myslet byste měli také na vhodný štětec, většinou se používají vajíčkově střižené chlupaté štětce, které připomínají králičí ocásek. Populární jsou také vějířovité štětce.

  1. Naneste highlighter na líce, na místo nad bronzerem – docílíte tak jejich zvýraznění.
  2. Můžete aplikovat také pod obočí, nad rty do Amorova luku (oblouček připomínající srdíčko) nebo na nos, kombinací s bronzerem lze poupravit jeho velikost i tvar.

Funkce

Rozjasňovač na pleť je produkt, který se používá k vytvoření zářivého lesku na pokožce. Jeho hlavní funkce spočívá v tom, že přitahuje světlo a opticky zvýrazňuje určité oblasti obličeje, zejména lícní kosti, čelo, vnitřní koutky očí, nos nebo rty. Celkově lze tedy říci, že hlavní funkce highlighteru na pleť je zvýraznění a přirozené osvětlení určitých oblastí obličeje, čímž se dosahuje mladistvého, zdravého a svěžího vzhledu.

Značka

Rozjasňovače vyrábí téměř každá kosmetická značka, mezi nejpopulárnější patří Too Faced, L’Oreal Paris, Catrice nebo Maybelline New York. Najdete je v různých cenových kategoriích, drogerkové značky bývají obecně levnější, což ovšem neznamená, že by měly nižší kvalitu. Vybrat můžete jak z tekutých, tak pudrových provedení.

Cena

V drogerii vyberete rozjasňovače do 200 Kč, převládají pudrová provedení. Odstíny se různí, dejte si jen pozor na pigmentaci a výdrž produktu.

Od 200 Kč do 500 Kč se nacházíme ve střední cenové třídě, kde najdeme více tekutých highlighterů. Za takovou cenu seženete i lepší značky, jako je třeba TheBalm.

Nad 500 Kč zainvestují ti, kteří se věnují konturování a chtějí opravdu kvalitní rozjasňovač, který jim rozjasní pleť a vydrží po celý den. Objevují se prodejci jako Benefit, Christian Dior nebo Chanel.

Porovnat ceny rozjasňovačů

Otázky a odpovědi

K čemu slouží rozjasňovač?

Rozjasňovač, také nazývaný highlighter nebo iluminátor, je kosmetický produkt používaný k dodání zářivého a rozjasněného efektu kůže. Hlavní funkce rozjasňovače je opticky zdůraznit určité oblasti obličeje a přilákat světlo na tato místa.

Podle čeho rozjasňovač vybrat?

Zvolte odstín rozjasňovače, který se hodí k vašemu tónu pleti. Obecně platí, že pro světlejší pleť fungují chladnější odstíny, jako jsou růžové nebo stříbrné tóny, zatímco pro tmavší pleť se hodí teplejší odstíny, jako jsou zlaté nebo bronzové tóny. Měli byste se vyhnout rozjasňovačům, které jsou příliš světlé nebo tmavé, protože by mohly vytvářet nepřirozený vzhled.

Rozjasňovače jsou k dispozici ve formě tekutin, tužek, prášků nebo krémů. Vhodnou texturu si můžete vybrat podle svých preferencí. Tekuté a krémové rozjasňovače se snadno nanášejí a zpracovávají, zatímco práškové rozjasňovače se často používají pro jemný a přirozený vzhled. Podle množství třpytu se bude lišit také výsledný efekt.

Jak aplikovat rozjasňovač?

Aplikace rozjasňovače se obvykle provádí po dokončení základního líčení a před použitím pudru. Umisťuje se nad bronzer na lícní kosti, pod obočí, na nos, nad oblouček rtů (Amorův luk) nebo do vnitřních koutků očí. Co se týče štětce, použít můžete vajíčkově střižené chlupaté nebo vějíře. Jestliže štětec nemáte, nanášejte highlighter prstem.

Závěr

Rozjasňovače jsou skvělým produktem, který může dodat vašemu líčení zářivý a mladistvý vzhled. Správná aplikace rozjasňovače na strategické body obličeje, jako jsou vrcholy lícních kostí, nos a obloučky obočí, může vytvořit iluzi rozjasněné pleti. Kromě samotného výběru a aplikace rozjasňovače je důležité pamatovat na přirozený vzhled. Místo přehnaně lesklého looku byste měli cílit na subtilní a přirozený zářivý efekt. Dodatečné setření pudrem na celý obličej může pomoci fixovat make-up a zabránit nežádoucímu lesku.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroje: www.notino.cz, www.tetadrogerie.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (90 hodnocení)
​​

Eliška Vachková

Eliška Vachková

Psaní je můj způsob sebevyjádření, který mi zároveň dodává určitou formu bezpečí. Když zrovna nepíšu články (což se moc nestává), učím soukromě angličtinu nebo cvičím. Obecně miluju organizaci, a tak je můj život jeden velký nepořádek, který se snažím mít pod kontrolou. Abych si zachovala rovnováhu, chodím na procházky, medituji, věnuji se józe nebo čtu knihy. Stres je mé druhé jméno, ale produktivita to první.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

1 komentář
  1. Já jsem si koupila rozjasňovač v tyčince od značky Maybelline a spokojenost. Držím se tohoto výrobce už hodně dlouho a vždy je vše velmi kvalitní, nedráždí to pokožku a funguje, jak má.

Přidat komentář

Recenzer
Logo