Bronzery

Bronzer je skvělým pomocníkem, kterého využijete nejen v létě. Jeho cílem je totiž dosáhnout opáleného vzhledu tváře, popřípadě zeštíhlení vlivem konturování. Na sluníčku háže krásné odlesky, a tak bude vaše pleť vypadat neodolatelně. Je ale třeba zvolit vhodný odstín a umět bronzer správně aplikovat, jinak by to mohlo vypadat, že máte na obličeji tmavé šmouhy. Společně s rozjasňovačem tvoří speciální kombo na konturování, tak se pojďme podívat, podle čeho byste měli tento produkt vybírat.

Porovnat ceny bronzerů

Typy

Při nákupu byste se měli rozhodovat podle odstínu vaší pleti a dle konzistence, která vám bude nejvíce vyhovovat. Zatímco první parametr bude vypovídat o tom, jak vám bude bronzer slušet, druhý bude otázkou praktičnosti. Vzhledem k tomu, že budete produkt využívat často, měli byste najít takový, který nebude příliš pracný (popřípadě si na něj vyhraďte dostatečný čas) a bude možné ho použít i mimo domov.

Typy podle odstínu pleti

Odstín se bude určitě časem měnit, a to především v létě, pokud se dobře opalujete. Je tak možné, že nakonec skončíte se dvěma produkty. Je důležité, aby byl odstín jen o něco tmavší než vaše pleť (doporučují se maximálně dva odstíny), jinak by mohl výsledný efekt působit nevzhledně.

Světlá pleť

Světlé oči i vlasy – to jsou typické znaky pro majitelky světlé pleti. Pokud jste jí i vy, radíme vám vybírat meruňkové odstíny či starorůžovou barvu, bronzer také může házet odstíny do stříbrna. Vyhněte se hnědým odstínům, které by na vaší bledé pleti vypadaly spíše jako šmouhy. Nanášejte jemnou vrstvu.

Olivová až lehce zelenavá pleť

Pro o něco tmavší pleť se hodí volit zlatavé barvy, světle hnědé odstíny. Můžete vyzkoušet i trochu třpytu, ovšem nic přehnaného.

Tmavá pleť

Tmavá pleť – tmavý odstín. Čokoládová, třpytivá i bronzová vám budou náramně slušet. Na výběr máte z mnoha bronzerů, platí ovšem, že by měl být maximálně o dva odstíny tmavší, než vaše pleť.

Typy podle konzistence

I když ve velkém množství vidíme spíše pudrové bronzery, existují také krémové a tekuté, které by vám třeba mohly vyhovovat více. Jejich aplikace je sice složitější, mají ale rozdílný efekt.

Krémový bronzer

Tento typ pudru je vhodný pro sušší pleť, kterou tak alespoň trochu hydratuje. Jeho zásadní nevýhodou je ale složitější aplikace, u které si musíte dát pozor na dostatečné rozetření produktu, jinak byste opět dosáhli nechtěného výsledku. Skvělým provedením je bronzer v tyčince, který je mnohem praktičtější a aplikace s ním je o něco jednodušší. Krémový bronzer působí více přirozeně a dodá i lesk.

Tekutý bronzer

Tekuté bronzery jsou pro opravdové profesionály, proto je většina lidí nepoužívá. Pokud jste ale mistry v aplikaci, jděte do toho. Opět je ideální pro sušší pleť, nicméně obsahuje více třpytek, takže ho využijete spíše v létě. Nezapomínejte na dostatečné rozetření.

Pudrový bronzer

Nejoblíbenější konzistence je pudrová, která je spojena s rychlou a jednoduchou aplikací. Vhodná je i pro začátečníky, stačí pár tahů a máte hotovo. Zároveň ji ocení mastnější pleť. Ideální na cesty, součástí balení může být i zrcátko.

Funkce

Jak už jsme si řekli, bronzer funguje jako pomocník pro dodání opálení, ale také jako produkt při konturování. Díky němu bude vaše pleť vypadat živěji, šťavnatěji a bude vytvářet krásné odlesky na sluníčku. Pokud ho použijete na konturování, opticky vám zúží obličej a podtrhne rysy, které chcete, aby byly vidět. Zároveň si tak lze zmenšit nos, bradu i zvýraznit klíční kosti.

Aplikace

Bronzer se doporučuje nanášet ve své pudrové verzi zkoseným umělým štětcem, kterým se krásně dostanete na místa, kde ho chcete nanést. U krémových a tekutých verzí využijte prst nebo houbičku. Bronzer aplikujte pod lícní kosti – pro lepší představu vsajte kůži do „rybičky”, čímž objevíte přesná místa aplikace.

Kromě tváře můžete konturovat také okraj nosu, brady či čela. Záleží, jakého efektu chcete dosáhnout. Raději zprvu nanášejte menší vrstvu, poté postupně přidávejte. Co se týče pořadí, bronzer nanášejte až po make-upu, korektoru a pudru. Následně přidejte tvářenku, nakonec rozjasňovač.

Značka

Mezi oblíbené značky bronzerů patří NYC, Rimmel London či Maybelline New York. Z vyšších cenových kategorií vede Benefit, theBalm Betty, Nars nebo Too Faced. Kvalita se liší v pigmentaci a provedením odstínů, které v některých případech úplně nemusí barvě pleti lichotit. Pokud je to možné, vyzkoušejte bronzer na ruce.

Cena

Nejlevnější bronzery se dají sehnat i do 200 Kč, nemusí mít vysokou pigmentaci, jinak ale splňují svůj účinek. Najdete u nich jak světlé, tak tmavé odstíny. Do 500 Kč se stále pohybujeme v drogerii, kde by měly takové produkty déle vydržet a jejich pigmentace by měla být vyšší. Nad 500 Kč koupíte bronzery hlavně v parfumeriích a u značek s větší prestiží. Neznamená to ovšem, že by se jim nevyrovnal levnější produkt, efekt může ovšem působit přirozeněji nebo je složení šetrnější. Cena dosahuje vrcholu okolo 1 000 Kč.

Porovnat ceny bronzerů

Údržba

Víte, kdy je třeba váš oblíbený bronzer vyměnit? Mělo by jít zhruba o 3 roky, nicméně se držte toho, co uvádí výrobce na obalu. V případě, že používáte prošlý produkt, vystavujete pokožku nepříjemnostem v podobě pupínků či alergických reakcí. Abyste si tak bronzer užili, používejte ho pravidelně, nešetřete si ho, i když vás stál větší částku-

Otázky a odpovědi

Podle čeho vybírat bronzer?

Bronzer byste měli vybírat podle vašeho tónu pleti, abyste dosáhli očekávaného výsledku a nevypadalo to, že máte na obličeji šmouhu. Vyrábí se odstíny s růžovými podtóny, čistě hnědá nebo zlatavé barvy, aby si tak každý vybral.
Následně se rozhodnete, jaká konzistence vám bude nejvíce vyhovovat. Pokud začínáte, určitě doporučujeme klasický pudrový bronzer, pokročilejší mohou vyzkoušet krémovou či tekutou verzi, která má o něco složitější aplikaci, za to ale dodá přirozený lesk.

Jaké všechny funkce má bronzer?

Kromě přidání bronzu dokáže vytvarovat kontury, čímž bude váš obličej působit užší. Opálená pleť se bude skvěle lesknout na slunci a dodá vám šťavnatost. V zimě tento efekt oceníte hlavně, pokud býváte bledí a potřebujete dodat trochu života.

Jak na správnou aplikaci bronzeru?

Bronzer aplikujte pomocí umělého zkoseného štětce, v případě tekuté či krémové varianty lze použít prsty či houbičku. Místo, kam máte bronzer dát, poznáte tak, že vsajete kůži do „rybičky” a nanesete do prohlubní. Kromě místa pod lícní kostí lze bronzer aplikovat také na hranu nosu, brady nebo čela, pokud je chcete vytvarovat. S množstvím raději šetřete a postupně přidávejte, abyste to nepřehnali.

Závěr

Pro dokonalý make-up look by vám v kosmetické sbírce neměl chybět bronzer, který pleti dodá šťavnatý a opálený vzhled, navíc ji jemně vykonturuje. Pokud si přímo nechcete kupovat bronzer, stačí si pořídit pudr tmavšího odstínu, bude mít úplně stejný efekt. Hodit se vám bude především v létě, kdy se bude krásně lesknout odrazem ze sluníčka. V zimě ho využijete na bledou tvář, kterou tak oživíte.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.tetadrogerie.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (65 hodnocení)
​​

Odborná redakce

Odborná redakce

Každý den se zabýváme shromažďováním velkého množství informací o produktech, službách, ale i obchodech a mnoha dalších. Všechny tyto informace podrobně studujeme a následně z nich zpracováváme recenze a nákupní manuály, jejichž úkolem je pomoci zákazníkovi s výběrem. Naší snahou je doporučit co nejvhodnější produkt, o kterém jsme si jisti, že vám bude ve všech směrech vyhovovat a co nejdéle sloužit. To je naším cílem. Více o nás. Spolupráce a kontakt. Jsme i na sociálních sítích: Instagram a Facebook.

Budeme rádi, když napíšete komentář s vaší zkušeností.

Přidat komentář

Recenzer.cz
Logo