Štětce na makeup

Kosmetické štětce jsou velice užitečnými pomocníky při každodenním líčení. Tyto štětce by neměly chybět v kosmetické taštičce žádné ženě. Štětce na make-up mají různou podobu a profesionálové jich mohou používat doslova stovky.

Ani při běžném domácím líčení si s jedním kosmetickým štětcem nevystačíte, potřebovat budete alespoň několik základních kousků. Teprve ve chvíli, kdy se z denního líčení stane rutina, můžete dle potřeby přikoupit štětce další.

Pořídit kosmetický štětec není nijak složité, koupit je můžete v každé drogerii jednotlivě či v sadě. Před tím, než se pro štětce vydáte, je nutné vědět, k čemu přesně daný štětec slouží a jakým způsobem se používá. Poté je vhodné přihlédnout k výrobnímu materiálu štětin, každý z materiálů se chová trochu jiným způsobem. Poslední, co vás bude zajímat je výrobce.

Porovnat ceny štětců na makeup

Typy

Kosmetické štětce mají mnoho podob a liší se také svým tvarem a délkou. Každý kosmetický štětec má různě tvrdé štětiny a používá se k líčení různých částí obličeje. Popisovat všechny typy štětců by bylo zdlouhavé a spíše zbytečné. Začátečníci si vystačí s následujícími štětci, profesionálové mají ve výběru jednotlivých modelů zcela jasno.

Zkosený štětec

Je vhodný k aplikací stínů na obočí nebo poslouží při kreslení linek. Zkosený štětec je však k dostání v různých tloušťkách a je dobré vědět, jak přesně budete štětec používat.

  • Tenký štětec – k malování linek se hodí velmi tenké štětce, které nakreslí tenkou a ostrou linku.
  • Silný štětec – ke stínování obočí budete potřebovat silnější a měkčí štětce. Měkčí štětce jsou vhodné na pudrové textury. Využít je můžete i k malování linek pomocí stínů nebo aplikaci make upu pod spodní víčko.

Plochý štětec

V základní sadě nesmí chybět ani plochý štětec. Také tyto štětce se liší svojí šířkou. Plochý štětec může být tenký i tlustý. Nejvíce se používá prostřední velikost, která je ideální při aplikaci očních stínů. Plochý štětec vám umožní stíny vrstvit a líčení tak může být skutečně výrazné.

Blending brush

Je speciální kulatý štětec s dlouhými jemnými vlákny, který se používá při malování očí. Štětce jsou velmi měkké a jemné a práce s ním je velmi jednoduchá. Blending brush štětce mají různě tvrdé štětiny a každý je vhodný pro trochu jiný typ makeupu. Tento štětec se používá ke stínování i nanášení korektoru. Pomocí štětce můžete vytvořit nenápadné přechody různých odstínů.

Štětec na makeup

Tyto štětce jsou na rozdíl od předchozích velké a mohutné. I tyto štětce mají různé podoby. Nejoblíbenější jsou jednoduché štětce univerzální a v současné době se do popředí dostávají i tzv. Duo fiber štětce.

  • Duo fiber – na rozdíl od jiných štětců, má tento typ 2 délky štětin. Na první pohled štětec poznáte i díky 2 barevnému provedení. Duo fiber štětec lze považovat za multifunkční. Je vhodný k aplikaci podkladových bází, tónovacích krémů, rozjasňovače i tvářenky.
  • Kabuki štetec – hutný štětec vhodný pro ženy, které preferují makeup s vyšším krytím. Kabuki štětec se liší tvarem, k dostání je plochý, zaoblený i vyprofilovaný. To, jaký tvar bude vhodný pro vás nelze určit, každému vyhovuje jiná podoba. Kabuki štětec není tak velký, dobře padne do ruky a vykouzlíte s ním precizní líčení.

Štětec na pudr

Také tento štětec bývá spíše silnější a vyznačuje se hustými štětinami. Nejoblíbenější je kosmetický štětec kapkového tvaru. Ten je vhodný k nanášení pudru, díky tvaru bude aplikace pudru jednoduchá i v okolí nosu a očí. Špičku můžete využívat i ke konturování, hodí se k nanášení tvářenky i rozjasňovače.

Materiál

Štětiny kosmetických štětců se vyrábí z přírodních nebo syntetických materiálů. Syntetické materiály mohou být pro mnohé méně kvalitní, pravdou však je, že i tyto štětce nechybí žádnému profesionálovi. To, který materiál zvolit totiž závisí především na tom, jakou kosmetiku používáte. Ve většině případů budete potřebovat různé štětce s přírodními i syntetickými vlákny.

  • Syntetické štětce – tyto štětce jsou vhodnější na aplikaci krémových produktů. Ze syntetického štětce krémové produkty snadněji odstraníte. Výhodou syntetických štětců bývá nižší pořizovací cena. Nevýhodou těchto materiálů je však kratší životnost, po nějaké době se štětec začne rozpadat.
  • Přírodní štětce – tyto štětce jsou naopak vhodnější při zapracovávání pudrových produktů. Štětiny dokáží pochytat větší množství prášku, který posléze velice efektivně uvolní. Štětce s přírodními vlákny bývají dražší a vyznačují se delší životností.

Značka

Kosmetické štětce vyrábí velké množství výrobců. Profesionálové používají pouze kvalitní značkové výrobce, přičemž kombinují více různých značek. Kosmetický štětec vám prostě musí sednout. Značkový výrobek se vždy vyznačuje kvalitou a dlouhou životností, proto byste ho měli preferovat před neznačkovým a levným zbožím. Mezi oblíbené patří výrobky značel Real Techniques, Da Vinci. Dermacol, Shiseido, Estée Lauder, ARTDECO, Sephora a další.

Cena

Cenové rozpětí štětců na make-up je poměrně velké. Jednotlivé štětce lze pořídit za 30 – 300 Kč. Záleží na typu, velikosti, materiálu štětin a značce. Cena sady začíná na cca 200 Kč a vyšplhat může k 1 000 Kč. Pokud preferujete nákup sady, zvažte opravdu dobře, které štětce při líčení skutečně využijete.

Porovnat ceny štětců na makeup

Otázky a odpovědi

Jaké kosmetické štětce pořídit do začátků?

Štětce na make-up lze koupit samostatně nebo v sadě. Sada může obsahovat 2 a více štětců. Mnohé začátečnice dělají tu chybu, že v začátku koupí velkou sadu štětců a teprve při líčení zjistí, že jich většinu ani nepoužije. Velké sady jsou vhodné pouze pro ženy, které líčení dokonale ovládají a vědí, jak přesně štětce používat. V základní sadě by vám neměl chybět zkosený a plochý štětec, štětec na make-up, pudr a ideálně ani blending brush.

Jak o štětce pečovat?

Správná péče je naprostou samozřejmostí. Štětce byste neměli ponořovat do vody, ale čistit je šetrným a spolehlivým způsobem. Prodloužíte jejich životnost a vaše tvář přijde do kontaktu pouze s dokonale čistým štětcem. K čištění štětců lze koupit speciální rekondiční mýdlo. To je vyráběno na bázi rostlinných olejů. Oleje jsou schopny štětiny šetrně změkčovat. S mydlením vám může pomoci čistící podložka, díky které zbavíte štětce zbytků kosmetických přípravků, různých nečistot i odumřelých částeček.

Jaký štětec je ideální na aplikaci korektoru?

Korektor je tekutý přípravek, který nejlépe rozetřete štětcem s umělými štětinami. Použít můžete menší plochý štětec nebo stippling brush, který je známý jako Duo Fibre. Tyto štětce jsou vhodné při nanášení tónovacích prostředků, BB-krémů, pudrů i tvářenky.

Závěr

Kosmetické štětce jsou velké, malé, ploché, zkosené i kulaté. Štětiny se vyrábí z přírodních i syntetických vláken. Některé ženy mají ve své sbírce desítky různých štětců, jiné si vystačí s několika základními kousky a při líčení si mohou vypomoci také kosmetickými houbičkami nebo jednoduše použijí prsty. Používání kosmetických štětců však přináší řadu výhod. Díky těmto jednoduchým pomůckám zapracujete produkt dokonale do pokožky a líčení tak bude vypadat přirozeněji.

Podobné články, co by vás mohly zajímat


Zdroj: www.parfemy-elnino.cz

Jak se vám líbí tento článek? Pomohl vám?

5/5 (15 hodnocení)
​​

Alena Rajnochová

Alena Rajnochová

Po vystudování střední školy jsem vyzkoušela více různých profesí. Mojí velkou vášní jsou knihy, které mě přivedly i k psaní vlastních příběhů. Díky nim jsem se dostala k profesnímu psaní. Ve volném čase se věnuji rodině, mám ráda turistiku, ale i relax u moře.

Více o nás a jak články vytváříme | Spolupráce a kontakt

3 komentářů
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Přidat komentář
  1. Udělala jsem si radost a za cca devět stovek si pořídila SOSU by Suzanne Jackson sadu štětců obličej a oči Black, která je opravdu luxusní. Mají antibakteriální provedení, navíc jsou velmi jemná a měkká vlákna, díky nimž se make-up nanáší opravdu parádně. V životě jsem snad tak parádní štětce neměla a nebolí mě ani ta cena, kterou jsem za ně zaplatila, protože jsou naprosto dokonalé.

  2. Teď jsem objednávala Sibel štětec na barvení vlasů 8450141 6 cm černý, protože se mi ten starý zlomil a má super štětiny. Skvěle se s ním dá barva nanášet, nikde nic nekape a bezvadně roztírá, takže se barva dostane všude.

  3. Nedávno jsem si pořídila Livarno sadu kosmetických štětců a jsem nadšená. Konečně štětce, co člověk hned po pár použitích nevypelichají. Za mě naprostá bomba.

Přidat komentář

Recenzer
Logo